ADSL hakkında!! Yardımcı olun lütfen

keles959
06-04-2008, 14:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Öncelikle merhaba .Ben şuanda 1024 Kb 4GB kotalı TTNET kullanıyorum.Ancak baktım ki Smileadsl daha ucuz ve adsl hizmetini ondan almaya karar verdim.Sizce ;

1) 1024 Kb Sınırsız kota >> 31.99 YTL mi
2) 2048 Kb 6GB kota >> 29.00 YTL mi

HAngisini seçsem daha iyi olur.Ben bir ev kullanıcısıyım.Sİzce kotasız mı daha mantıklı yoksa yaklaşık olarak 2 kat daha hızlı hemde %50 daha fazla kota imkanı sağlayan 2. şık mı ? Sizin de görüşlerinizi bekliyorum . Ona göre tarife değiştirecem.Yardımcı olursanız sevinirim

Lütfen yorumunuzu belirtin [*<]

Banned
06-04-2008, 15:04   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bu sorunun cevabını şu şekilde vereyim.
  Siz aylık 6 gb tan sonrasına ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorsanız biraz daha hız için 6 gb lık tarife olabilir.Şu an aylık ortalama kullanım miktarınız 2-3 gb arasında ise 6 gb ta size yetecek demektir.
Şimdiki tarifenizde aylık 3-4 gb kullanıyor ve ay sonunda kotayı aşmamaya çalışıyorsanız biraz hızlı sörf için neden özğürlükten vazgeçesiniz.

Ben 4 sınırlı  kıullanırken aylık kullanımım 4- 4.5 arasında oluyordu, sınırsıza geçtiğimden bu tarafa 25- 40 gb arasında değişiyor.Yaşasın özgürlük.
Benim görüşüm kesinlikle sınırsız.

keles959
06-04-2008, 15:12   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
khramn
Bu sorunun cevabını şu şekilde vereyim.
  Siz aylık 6 gb tan sonrasına ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorsanız biraz daha hız için 6 gb lık tarife olabilir.Şu an aylık ortalama kullanım miktarınız 2-3 gb arasında ise 6 gb ta size yetecek demektir.
Şimdiki tarifenizde aylık 3-4 gb kullanıyor ve ay sonunda kotayı aşmamaya çalışıyorsanız biraz hızlı sörf için neden özğürlükten vazgeçesiniz.

Ben 4 sınırlı  kıullanırken aylık kullanımım 4- 4.5 arasında oluyordu, sınırsıza geçtiğimden bu tarafa 25- 40 gb arasında değişiyor.Yaşasın özgürlük.
Benim görüşüm kesinlikle sınırsız.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Ben senin dediğin gibi 3,5 - 4 - 4,5  gb dolaylarında kullanıyorum.O zaman sınırsız olan daha mantıklı gibi geliyor.

Başka yorumu olanlar da yazsın lütfen

BOOMFUNKMCS
06-04-2008, 16:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

çok şükür bu ay sınırsız tarifeye geçtim :)

önceki tarife TTnet in 1024 kb 4 GB limitli olanıydı,şuan yine TTnet in 1024kb limitsiz tarifesindeyim.açıkcası youtube vb... sitelerde çok takılırım,film izler müzik dinlerim.bu nedenle 4 GB bana hiçbir ay yetmedi :) 1 ay olsun normal tarife ücreti ödemek nasip olmadı :) eheuehe,ama şuan kasıyorum :D

TTnet mi yoksa Smile mi dersek ki çok önemli TTnet e devam diyorum.öncelikle başıma gelen olayla örnekleyeceğim.bundan 2 hafta önce sık sık bağlantı kopması yaşadığım için TTnet e arıza kaydı bıraktım.eve gelen teknisyenin ilk sorusu TTnet abonesimisiniz oldu :S evet dedikten sonra tekniksen gerek bina içersindeki tlf. kutusundan gerekse evdeki hatlardan ölçüm yaptı.arızanın sebebi TT olunca yanımda kendi cep tlf. den TTnet servisi arayıp telefonun handsfree özelliğiyle bana dinletti.ayrı soru onlardan da geldi,"bizden mi?"

daha sonra araştırdığım kadarıyla gerek smile gerek superonline olsun hepsi çözemedikleri bir şey olunca TTnet e danışıyorlar.ya içerde adamları olacak yada TTnet in keyfine kalmış.

senin düşündüğünü ben aylar önceleri düşündüm ama 10 YTL için bu ağız kokusu çekilmez.

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 06 Nisan 2008 16:07
emre__
06-04-2008, 16:22   |  #5  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

arkdaşım mecbur tt ye soracak çünkü bütün alt yapı onların admların kendi alt yapısı yok mecbur telekomun portlarını kullanıyor ben smile bayisine sordum öğle dedi ilk hat açılım ücretini peşin alıyoruz diyor telekom taksit yapıyor diyo bende gittim modem hediyeli kampanyasından aldım... kurtuldum :D

uGuR.uK
06-04-2008, 17:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bencede sınırsıza gec, bende bu ay sonunda 1024/4GB'tan 1024 sınırsıza gectim ve oh dedim ya, o kadar adsl var falan var filan diyoruz indiremiyoruz kardeşim olmuyor oyle. simdi canım ne isterse indiriyorum wallaGöz kırpma

keles959
06-04-2008, 20:22   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar çok teşekkür ederim aydınlattığınız için.Smile adsl veya superonline gibi diğer şirketler de TTNet altyapısından faydalanıyor.Bunu biliyorum.BAğlantıyla ilgili hiç bi problem sadece TTnet in fiyatları biraz batıyor diyebilirim. :) bir üst seviyeye terfi etmek için sınırsız seçmeyi düşünüyorum o zaman.

Peki ben şuanda TTnet ten bağlantıyı kestirsem bütün ayın fiyatını mı ödemiş olucam.Yoksa yarı fiyatı falan mı ? Ne zaman geçmeliyim diğer hizmet sağlayıcısına ?Ay sonlarına doğru mu sizce?

BOOMFUNKMCS
06-04-2008, 21:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

ben yerinde olsam TTnet ten şaşmam,demedin deme :)

düğer adsl sağlayaıcalrı çözemedikleri birşey olunca TTnet ten yardım isteyecekler,10 YTL için ortada kalırsın.

matrax551
07-04-2008, 18:22   |  #9  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

tasvip etmiyorum.

mbitis
08-04-2008, 14:42   |  #10  
Taze Üye
10 mesaj

Birde smile adsl deki fiyatlar müşteri hizmetlerinden öğrendiğime göre ilk 6 ay için geçerliymiş sonra fiyarı yükseltiyolarmış..