adsl hattım yavaşlıyor..

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
DarK-CasTLe
10-10-2004, 12:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

merhabalar... sorunum şu: adsl hattıyla internet sayfalarına geç ulaşıyorum bazen ise hiç açılmıyor.. windosw xp işletim sistemi kullanıyorum internete bağlandığım zamanlarad administratör hesabına parola koymamıştım belkide bu yüzden  trojen bulaştı. trojen bulaştığı sıralarda sadece başlat menusu çalışıyordu  gerek masaüstü öğeleri gerekse ctrl+alt+del tuş kombinasyonu çalışmıyordu sadece başlat menusunda msdos ve exe uzantılı bri kaç oyun çalışıyordu. bende bilgisayarı güvenli tiple başlattım (f8) ve yeni kullanıcı kaydettim ve eski kullanıcıyı sildim .fakat sorun yavaş yavaş  kendini göstermeye  başladı.yine ctrl+alt+del e basamıyorum ama bu sefer masa üstü öğelerine girebiliyorum yine internet sayfalarım geç açılıyor.... teşekürler

DarK-CasTLe
10-10-2004, 13:01   |  #2  
OP Yeni Üye
37 mesaj

ayrıca  denetim masasında adsl modemin ayarlarını görmek için modem ikonunu tıklayınca  ekrana
   "C:\WINDOWS\system32\amecsa.cpl,RUN_DLL"  çalışırken bir ayrıcalık oluştu

uyarısı veriyor...

Banned
10-10-2004, 14:13   |  #3  
Banlandı
1,133 mesaj

Makineni baştan kurman en güzel. Ondan sonra pachlerini yaparsın. Eğer USB modem kullanıyorsan sanada antivirus yazılımı olarak Norman yada Kapersky Önereceğim. bunun yanında İyi bir Fire yazılımı olarak ise Ez-Armor yada Mcfeee

DarK-CasTLe
10-10-2004, 20:47   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

teşekürler makinamı nasıl baştan kuracağım  format atmayımı kastetmiştin yoksa.ayrıca  pack  teriminin anlamını bilmiyorum :) norton antivirüs yazılımı kullanıyorum. freewall kullanımın internet hızını yavaşlatmasını  okumuştum geçenlerde  sorun olmaz mı ?  (hattım usb ile adsl modemine   bağlı)  teşekürler...

DarK-CasTLe
12-10-2004, 09:54   |  #5  
OP Yeni Üye
37 mesaj

teşekürler
bazen  internette dolaşırken  modem uyarısı gelip  telefon hattı meşgul diyor. bu ne demek oluyor acaba hattım başkası tarafından mı kullanılıyor? meşgul mesajını alınca bilgisayarımı yeniden başlatsam sorun devam ediyor ama yeniden başlatırken modemdeki konnektörü  çıkarırsam ve bilgisayar başlayınca konnektörü yeniden takıp internete bağlanmaya çalışırsam oluyor.

asıl sormak istediğim  ise dün internete bağlanmaya çalışırken başka bir ha6a mesajıyla karşılaştım. internet sayfasını açtığımda parola yada kullanım adı hatalı giye bişr uyyarı geldi  bende telefon numaramı ve 19 rakamlı bir numara varya onu yolladım  böyle bir hat bulunamadı diyor ? acaba sorun  türk telekomdamı yoksa makinam hacklendimi
? teşekürler