ADSL sorunu !

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
magrox
13-05-2005, 20:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Benim ADSLi bağlattırdığımdan beri yaşadığım bir problem var browser'da yazdığım adresler yada tıkladığım linkler ara sıra adres bulunamadı uyarısı veriyor fakat 2. yada 3. denemede sayfa normal şekilde açılıyor.

Aslında browser'ın adresi aradığı falan yok çünkü uyarının gelmesi sanki offline çalışıyormuşum gibi son derece hızlı gerçekleşiyor, link'i tıklamamla uyarıyı almam neredeyse bir oluyor (Problemin Internet Explorer'la bir ilgisi yok çünkü aynı problemi Firefox  kullanırkende yaşıyorum. Bilgisayarda herhangi bir Browser Hijacker, Malware, Virus falanda yok ZoneAlarm açıkda kapalıda olsa sorun aynen devam ediyor. Modemimin markası Loopcomm LP-AL2014P.

Neyse lafı fazla uzattım acaba benzer bir sorun yaşayanınız yada problemin nedenini bileniniz varmı ?

hunter_42
13-05-2005, 21:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
200 mesaj

bağlantınla ilgili olabilir. durumu türk telekoma bildirmeni tavsiye ederim iyi çalışmalar ve kolay gelsinGöz kırpmaOlmazsa bir bilgisayarcı ile irtibat kur ve bir baksın[8]

Son Düzenleme: hunter_42 ~ 13 Mayıs 2005 21:02
fena.
20-05-2005, 15:18   |  #3  
Üye
76 mesaj

ben de bunu yapmayı düşünüyorum da eğer bişey olursa yaptığımız değişiklikleri nasıl geri alıyoduk?

Eyüp Korkusuz
20-05-2005, 17:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

şimdi bende birşeyi belirtmek istiyorum...

Arkadaşlar bu forumda konuşulmamış ne kadar öncelikli konular var bunlarında farkındamısınız bilmiyorum elimizden geldiği kadar her konuya her bilinmeyene değinmek ve bunları açıklamak istiyoruz yalnız hepsinde %100 başarı gösterilebiliyormu bilmiyorum veya bütün sorunları dile getirebiliyormuyuz tabiki hayır onun için açtığımız başlıklarda aceleci olmamak sorun çözülmediyse bunu bir mesajla tekrar dile getirmek (tabi aynı topic altına mesaj atarak ) en sağlıklısı...

Şimdi topic i açan arkadaşıma gelecek olursak aynı sorun benimde başıma geldi bağlı olduğum halde bağlanmamış gibi gözükebiliyor yardım istediğim halde telekom teknik destek ten gereken yardımı alamıyordum en başta arkadaşımında yazdığı gibi dns lookup a öncelikte verdim ama sonuç olumsuz daha sonra elimdeki bütün dns numaralarını denememe rağmen yine olumsuz sonuç alınca telekom dan yeni açılan bir dns numarası istedim ve böylece sorunuma çözüm buldum... Buda sorunların herzaman çözümünün aynı olmadığına bir örnek olmuştur umarım...

fena.
22-05-2005, 01:48   |  #5  
Üye
76 mesaj

o zaman telekom u arayıp bana yeni açılan bir dns numarası verir misiniz mi diyecez?aynı sorun bende  de oluyor çünkü