adsl sürekli kesik çalışıyor

frogan
14-12-2009, 21:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

arkadaşlar benim sorunum çok enteresan ttnet müşteri hizmetleri bilecevap bulamadı adsl im sürekli kesilip yeniden bağlanıyor du destekhattını aradım bana sorun olmadığını tesisatı kontrol etmem söylendielektrikçiyim hiç parazit olmamasına rağmen hattı yeniden çektim yinesorun devam etti sonra aklıma paralel telefon geldi paralel telefonunyerine eski telefonu takınca sorunum düzeldi fakat internet hızı 300kbps ye düştü kullandığım telefonda ise hız normal ama adsl süreklikesik çalışıyor çözümü bilen veya başına gelen varsa yardımcıolabilirse sevinirim şimdi den teşekkür ederim

Phoenix_
14-12-2009, 22:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

bizde de bu sorun vardı.Paralel vardı.O nednele kablo ikiye ayrıktı.Ayrıca splitter bağlantısında da bi karışıklık olmuş tam hatırlayamıyorum ama (tek hatırladığım girişler aynıydı ama kablodan kaynaklıydı sanırım) hız yarıya düşmüş.Bu nedenle de aynı sendeki gibi kesilmeler oluyordu.Mesela şimdi bunu yazmam zorlaşırdı.TTnetin gelmesi gerekir,çağır.Elektrikçiysen bir daha bak kontrol et,kablo değiştir filan ama ttneti çağır.

frogan
14-12-2009, 22:40   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

eyvallah saol splitter bağlantısı yok iki ayrı hattan çekiyorum kabloyu dediğin gibi çağrıcam en sonun da ttneti