ağ bağlantı sorunu

sedatcantal
25-02-2009, 09:47   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

labaratuarımda 25 bilgisayar var. bu bilgisayarlar arsında ağbağlanrısı oluşturdum.. ama birbirlerine bağlanırken guest şifresi veya kullanıcı adı ce şifre istiyo .. bu sorun neen kaynaklanıyo olabilir. nasıl kaldırabilirim şifreyi.. bağlantıyı nasıl şifresiz hale getirebilirim..

cbilgen13
25-02-2009, 09:58   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

aklıma gelen ilk seçenek dosya yada sürücülerinize paylaşım verirken "bu klasörü ağda paylaşıma aç" ile birlikte "ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştirebilsin" ibaresinide seçmeniz... yada benimde sık olarak kullandığım programlardan biri remote administrator programı ile ağ üzerindeki pc'leri etkin şekilde kontrol edebilirsiniz... kolay gelsin...

sedatcantal
25-02-2009, 10:34   |  #3  
OP Üye
50 mesaj

ya paylaşıma açılan klasörlere girmeye çalıştığımda girmiyo yöneticinle temasa geç diyo.. bunu neden yapar acaba

cbilgen13
25-02-2009, 10:58   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

hmm anladığım kadarıyla local ağda sizin kullandığınız pcler kısıtlı kullanıcı hesaplarına sahip bu konu hakkında sizin terminal pc'lerden yapabileceğiniz bişey yok...ulaşmaya çalıştığınız pcler bilgi işleminiz tarafından koruma altına alınmak amacıyla kısıtlı kullanıcıların ulaşmasını engellemiş... yapmanız gereken paylaşımda olan klasörlere ulaşmak için hatada yazdığı gibi ağ yöneticisi ile temasa geçin..yönetici siz iseniz klasörlerin paylaşım izinlerine everone (herkes) seçeneğinin seçili olduğundan emin olun... ayrıca ağınız belirli bir firewall program ile korunuyorsa onunda ayarlarına bakılması gerekiyor...kolay gelsin...

sedatcantal
25-02-2009, 11:05   |  #5  
OP Üye
50 mesaj

teşekür ederim.. ilk sorunum halloldu. artık şifre istemeden giriyo. fakat sınırlı kullanıcıda değil , yöneticide bilgisayarı açtırıyotum, ama yine ağ yöneticinizle temasa geçin diyor..

agoker81
25-02-2009, 11:13   |  #6  
Yeni Üye
20 mesaj

sedat hocam sorun neden kaynaklanıyormuş yani?

sedatcantal
25-02-2009, 11:16   |  #7  
OP Üye
50 mesaj

bağlanırken şifre isteme sebebi paylaşıma açarken değiştirme yetkisi vermemimiş.
ama şifre istemediği halde paylaşıma açılan klasörü tıklayınca yöneticinizle temasa geçin şeklinde mesaj alıyorum..

cckarahancc
26-02-2009, 08:56   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Seday bey, denetim masası yönetimsel araçlardan bilgisayar yönetimine girin açılan sayfada sistem araçlarının altında yerel kullanıcılar ve gruplara tıklayın açılan bölümde iste user'ı seçip yeni kullanıcı tanımlıyoruz. Mesela oturum adı user1 olan bilgisarın adını bu yeni kullanıcı tanımlama bölümünde yazıyoruz ve altında bulunan şifre bölümüne oturum açma şifresini yazıyoruz. Bu işlemleri iletişim kurmasını istediğiniz bilgisayarlarda uygulayın yardımcı olacağını düşünüyorum...