ağ bağlantısı ile ilgili yardım

monster_ksk
27-05-2009, 21:54   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

iş yerimizdeki 8 bilgisayar modem ağ baglantısı ile birbirine bağlı benim size sormak istediğim bu bilgisayarlarda çalışan arkadaşların işleriylemi ilgilendiklerini yoksa msn facebook gibi sitelere girerek çalışıyo gibimi göründüklerini anlamam için bana yardımcı olmaznız.
onların haberi olmadan ne yaptıklarını kendi bilgisayarımdan görebilirmiyim bunun bir yolu varmı acaba?
defalarca uyarmam rağmen hala işlerini aksatıp msn de arkadaşlarıyla chat yapıyorlar ve bu hoş bitşey değil.
suç üstü yaparak yakalayabilmem için lütfen bana yardımcı olun.
iyi forumlar
saygılar

Son Düzenleme: monster_ksk ~ 27 Mayıs 2009 22:17
OnlyMann
27-05-2009, 22:02   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

neden bu tür şeylerle uğraşıyorsunuz ki? modem üzerinden tüm bu tür işlemleri kapatın gitsin. proxy veya ISA gibi bir program kurarak engelleyin gitsin. zaten resmi kurumlarda da bu tür kısıtlamalar bu tür programlarla yapılıyor. ayrıc izleme programları var ama bulmak zor olabilir. suç üstü yerine suçun işlenmesini engelleyin madem rahatsız oluyorsunuz.

Tecrübe olarak şunu da belirtmek istiyorum zaten yapmak istiyorsa ki yapacaktır kullanıcı siz ne kadar engellerseniz engelleyin bir şekilde yolunu bulur ve kullanır. Siz kötü kişi rolunuzle kalırsınız o kadar.

Güncel:
zaten bir süre sonra onlarda vazgeçeceklerdir. sıkılıp bıracaklardır. hel bu şekilde yapmanı bırakma sürecini uzatmaktan başka ve sizin sinir harbinizin artmasından başka bir işe yaramayacaktır.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 27 Mayıs 2009 22:04
monster_ksk
27-05-2009, 22:10   |  #3  
OP Üye
82 mesaj

bir bilgisayarcı çağırıp birde engelleme programı satın alıp bütün pc lere internet engeli kurdurmayı bende biliyorum ama benim derdim iş yerini devlet dairesine çevirmemek kimseye msn ne girmeyin demedim şimdiye kadar ama herşeyim bir sınırı ve adabı vardır. bu yüzden yapan kişileri özellikle görmek istiyorum ki kurnun yanında yaşta yanmasın yoksa onların suçunun cezasını diğer suçu olmayan çalışan arkadaşlarda çekecek.

OnlyMann
27-05-2009, 22:25   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

http://www.lansafe.com/elronwi.html adresinde işinizi görebilecek 15 günlük deneme sürümü olan Download Web Inspector 713 (15 Day Trial Demo) New! satırında bulunan dosyayı kurup çalıştırmanız yeterli olacaktır. ekranı kendi makinanızda aktif edip millete patron tarafından rapor alınıyor şeklinde bir ima ile belki caydırıcı nitelikte kullanılabilir. bu programı çok önceleri kullandım ancak demo olduğu için tekrar kurup kullanılamıyor ilgili siteden detaylarını okuyabilirsiniz.

monster_ksk
27-05-2009, 22:32   |  #5  
OP Üye
82 mesaj

malesef link kırık bunu programsız olarak yapmanın bir yolu varmı acaba?
yada buna benzer başka bir program adı biliyormusunu?

OnlyMann
27-05-2009, 22:36   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

hayır ben bilmiyorum ama programsız olacağını da sanmıyorum yukarda dadediğim gibi ya proxy yada ISA server şeklinde ama bu linkte verdiğim program deneme sürümü olduğu için kısa süreli bilgi vermek anlamında işinize yarar diye düşündüm. bu arada link bende çalışıyor üstelik yeni aradım buldum.

Link: "http://www.lansafe.com/elronwi.html" tırnak içindeki alanı kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın çalışacaktır.

Güncel:

51 MB bir dosya

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 27 Mayıs 2009 23:20
cudi_evindar
28-05-2009, 10:42   |  #7  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

http://www.radmin.com.tr/ bu siteden Radmin adlı programı indirip deneyebilirsin .kesinlikle öneririm. karşıdaki bilgisayarı istediğin gibi kontrol altına alabiliyorsun.(İster kullan ister izle ister mesajlaş...) üstelik türkçe vede arayüzü çok anlaşılır bi prg.