AĞ ÜZERİNDEN MODEME RESET ATMA

nefi
11-03-2009, 20:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

arkadaşlar interneti paylaşımlı kullanıyoruz rapıd den dosya indirdikten sonra beklemek gerekiyor bunun için ağ üzerinden modeme reset atıp ıp yı değiştirme imkanımız varmıdır_ teşekkürler!!!

bwhiteb
11-03-2009, 20:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

bir yöntem sana modem arayüzünden yapabilirsin

Son Düzenleme: bwhiteb ~ 11 Mart 2009 20:53
osmanefe
11-03-2009, 21:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

yukarıdaki yolu kullanabilirsin aynı şeyi tekrar upload edmeye gerek yok

nefi
11-03-2009, 22:44   |  #4  
OP Yeni Üye
30 mesaj
e2008
bir yöntem sana modem arayüzünden
modem arayüzü derken o modemin programı mı kurulu olmalı benim bilgisayarda. şu an kurulu değil o zaman cd yi alıp yüklemem gerekecek galiba*

Mustafa Deniz
11-03-2009, 22:56   |  #5  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

program kurmana gerek yok. tarayıcının adres bölümüne aşağıdaki adeslerden birini dene. modeminin markasını bilmediğim için 2 adet adres veriyorum eğer doğruysa login/giriş ekranı göreceksin bu sayfa senin modem ayarlarının yapıldığı sayfadır. burada şifreni girerek en altlarda araçlar/tools menüsünden "nefi" arkadaşımın belirttiği yolu deneyebilirsin. diğer ayarlara dokunma, ttnet modem sorunları konusunda sana yardımcı olmayacaktır. işte adresler:
192.168.1.1
192.168.10.2
Adres hakkında tüm modemleri görmek için tıkla:

(A-H harfleri ile başlayan markalar)

(H-Z harfleri ile başlayan markalar)

Son Düzenleme: Mustafa Deniz ~ 11 Mart 2009 23:00
OnlyMann
11-03-2009, 23:00   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Kusura bakmazsanız bir şey söylemek istiyorum.

Soruyu soran arkadaşımız reset atma diyor aslında kapatıp açmayı kastediyor.
Fikrim, burası yoğun isteklere ve sorunlara cevap veren bir forum. arkadaşlar sorunu olan kişilere aynı zamanda kavram karmaşası da anlatılsa diyorum. Kapatıp açmak ayrı reset atmak (fabrika ayarlarına dönmek) ayrı bir şey gibi..

cbilgen13
11-03-2009, 23:18   |  #7  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

onlymann'in dediği gibi kapatıp amakla fabrika ayarlarına geri dönmek çok farklı şeyler...fabrika ayarlarına geri dön seçeneğini ile modemdeki kullanıcı adı ve parolasınıda sıfırlamış olmayacak mı?? yada eğer wireless kullanıyorsa fabrika ayarlarına geri dönmesi yaptığı güvenlik ayarlarını sıfırlamaz mı?? bunları göz önünde bulundurmak lazım...

ayrıca rapid için bu kadar zahmete gerek yok... zaten millet olarak nerede beleş bir yol warsa onu deniyoruz.. işletim sistemleri crack'li...rapid'e para ödememek için türlü türlü yollar...madem o kadar download yapılacak adamlar kaliteli bir hizmet sunuyorlar sende cuzi bir ücret karşılığı alırsın üyelik zahmet ortadan kalkar...yok bende bunu karşılayacak maddi güç yok diyosan yapacak bişe yok...herkese kolay gelsin...

nefi
12-03-2009, 00:07   |  #8  
OP Yeni Üye
30 mesaj
OnlyMann
Kusura bakmazsanız bir şey söylemek istiyorum.

Soruyu soran arkadaşımız reset atma diyor aslında kapatıp açmayı kastediyor.
Fikrim, burası yoğun isteklere ve sorunlara cevap veren bir forum. arkadaşlar sorunu olan kişilere aynı zamanda kavram karmaşası da anlatılsa diyorum. Kapatıp açmak ayrı reset atmak (fabrika ayarlarına dönmek) ayrı bir şey gibi..

ilginize teşekkürler ancak yanlış kavram kullansam bile yukarıda ki arkadaşların bunu anlayıp bu karmaşıklığı yüzümüze vurmaması hoş bir davranış gibi!!!

OnlyMann
12-03-2009, 00:10   |  #9  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Hocam size lafım yok. Neyi kasteetiğinizi söyledim.

"Kusura bakmazsanız bir şey söylemek istiyorum." diyerek başladım. Genel bir sorun bu sizin dışınızda forma elen ve konuyla bilgisi olmayan insanlara yardımcı olmak anlamında söyledim. Amaç bilmeyen insanlara yardımcı olmak.

nefi
12-03-2009, 00:10   |  #10  
OP Yeni Üye
30 mesaj
cbilgen13
onlymann'in dediği gibi kapatıp amakla fabrika ayarlarına geri dönmek çok farklı şeyler...fabrika ayarlarına geri dön seçeneğini ile modemdeki kullanıcı adı ve parolasınıda sıfırlamış olmayacak mı?? yada eğer wireless kullanıyorsa fabrika ayarlarına geri dönmesi yaptığı güvenlik ayarlarını sıfırlamaz mı?? bunları göz önünde bulundurmak lazım...

ayrıca rapid için bu kadar zahmete gerek yok... zaten millet olarak nerede beleş bir yol warsa onu deniyoruz.. işletim sistemleri crack'li...rapid'e para ödememek için türlü türlü yollar...madem o kadar download yapılacak adamlar kaliteli bir hizmet sunuyorlar sende cuzi bir ücret karşılığı alırsın üyelik zahmet ortadan kalkar...yok bende bunu karşılayacak maddi güç yok diyosan yapacak bişe yok...herkese kolay gelsin...

teşekkürler.rapid e para ödememek için türlü türlü yollara girdiğimiz yoktur. sadece toplumun çok yaygın kesiminde kullanılan bir yöntemden bahsetmişliğimiz vardır.

nefi
12-03-2009, 00:12   |  #11  
OP Yeni Üye
30 mesaj
DEMU
program kurmana gerek yok. tarayıcının adres bölümüne aşağıdaki adeslerden birini dene. modeminin markasını bilmediğim için 2 adet adres veriyorum eğer doğruysa login/giriş ekranı göreceksin bu sayfa senin modem ayarlarının yapıldığı sayfadır. burada şifreni girerek en altlarda araçlar/tools menüsünden "nefi" arkadaşımın belirttiği yolu deneyebilirsin. diğer ayarlara dokunma, ttnet modem sorunları konusunda sana yardımcı olmayacaktır. işte adresler:
192.168.1.1
192.168.10.2
Adres hakkında tüm modemleri görmek için tıkla:

(A-H harfleri ile başlayan markalar)

(H-Z harfleri ile başlayan markalar)
anlayışlı cevapların için teşekkürler!!!

cbilgen13
12-03-2009, 00:15   |  #12  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

benimde o konuya parmak basmışlığım vardır...modeme reset atma yönteminin kullanılması rapid üyeliğinizin olmadığının bir göstergesidir...size herhangi bir ibrazım yoktur...sadece bazı şeylerin hakkının verilmesi gerektiğini düşünüyorum...yoksa herkes hertürlü illegal yolu kullanmakta serbesttir...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 12 Mart 2009 00:17
nefi
12-03-2009, 00:16   |  #13  
OP Yeni Üye
30 mesaj
OnlyMann
Hocam size lafım yok. Neyi kasteetiğinizi söyledim.

"Kusura bakmazsanız bir şey söylemek istiyorum." diyerek başladım. Genel bir sorun bu sizin dışınızda forma elen ve konuyla bilgisi olmayan insanlara yardımcı olmak anlamında söyledim. Amaç bilmeyen insanlara yardımcı olmak.

yok kusur ne demek amaç bilgi paylaşımıdır her görüşe saygımız vardır.