Ağustos CHIP hakkındaki düşünceleriniz

Gökhun Sungurtekin
03-08-2006, 22:31   |  #1  
OP CHIP Editör
Teşekkür Sayısı: 0
136 mesaj

Ağustos sayısında neleri beğendiniz, neleri beğenmediniz, neden?
Tşk.

sabrican
04-08-2006, 16:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

Ben özellikle penitum d işlemciye overclock yapılmasıyla ilgili yazıyı sevdim bende yapmayı düşünüyodum ancak yanlış bir şey yaparsam korkusu vardı okadar iyi açıklamışsınız ki şu anda overclock yaparak işlemcimi 3.00 çıkardım...

tolga2207
04-08-2006, 19:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Herzamanki gibi freeware&opensouce bölümüne ek olarak sabrican arkadaşımın da dediği gibi overclock bölümü ve mp3 player testi bölümü. Ayrıca overclock gibi bir bölümün belirli periyotlarla (3-4 ayda bir) tekrarlanması güzel olur.

tonic
04-08-2006, 19:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

Her zamanki gibi her şey hoşuma gitti!..

R02I4I5X
05-08-2006, 19:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Ayın kaçı oldu halen dergi bizim bayi'ye gelmedi.

2 kere gittim ,boş dönüp geldim.

Halen beklemedeyim,gelecek diye.İlk defa bu kadar gecikti.

turksoftware
05-08-2006, 21:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

benim dikkatimi ıcıne cd we dvd  yi koydugunuz kucuk ınce kartonlar dıkkatımı cektı cok da hosuma gıttı overclock da guzel acıklanmıs  we dergı ıcerıgı her zamankı gıbı cok guzel.
tesekkurler chip...

sabrican
05-08-2006, 22:01   |  #7  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

Bu gün şimdi tamamını okdum derginin robocup ile ilgili bölümde hoş olmuş...

FreeToty
07-08-2006, 23:43   |  #8  
Yeni Üye
31 mesaj

Kesinlikle makaleler.Makelelerın hepsi cok hos ve okuması cok zevklı.Tebrik ediyor devamını heyecanla beklıyorum.

R02I4I5X
10-08-2006, 15:24   |  #9  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Bu sabah bulabildim Chip.Ama bizim bayi den değil :)

Başka bi bayi ye gittim.

Biraz daha beklesem dergi biter diye düşündüm.

Her zaman ki gibi süper bir sayı.

Bu konuda dicek başka bişeye gerek yok.

CD ve Dvd'i zarfı harika olmuş.Umarım böyle devam eder.

xaphan
15-08-2006, 13:28   |  #10  
Taze Üye
7 mesaj

sanırım en güzel dergicilik böyle yapılır. işin etiği açısından bakarsak en doğru noktadasınız.her okuyucu düzeyine aynı anda hitap eden dergi çıkarabilmek, dönemin revaçta konularına dokunmak ve anlatım düzeyini ayarlamak, hem sizin için hem bu panoramadaki her okuyucuya farklı hitap eden bir dergi ile belli kesimler için zahmetli oluyordur.
her ne kadar aynı konularda dönemsel periyotlar ile tekrar üzerinden geçiliyor gibi görünsede teknolojik gelişmeler takibi tam bir hızla ilerlerken derginiz klavuzluk ediyor. elbette bana gereksiz gelen bir konu kimbilir kimin bir ihtiyacını görecektir. bazen reklam sayfalarınız bile aradağımız çözümü sunabiliyor.
overclock konusu 10 sene sonra da konuşuluyor olacak. internet kullananlar zaman geçtikçe firewall konusuna olmazsa olmaz diyecekler. iletişim artık sınır tanımıyor ve internet ortamında iletişim gerek maliyetlerden gerekse sunduğu çeşitlilikten birinci önceliğe oturacak. cep telefonları gibi mobil cihazlar ile internet üzerinden iletişim yaygın olacak. artık msn messenger mı olur başka birşeymi bilinmez gündemi onlar belirleyecek bu konuda.
uzatmadan bitireyim teknoloji anlık bir olayken geçen sayıda bahsettiğiniz konu sonraki sayıda neredeyse eskiyor. elbetteki üzerinden bir daha geçmek gerekiyor. bazen düşünüyorum 10 sene önce yazacak o kadar konuyu nerden buluyordunuz diye. sanırım o zamanlar herşey daha yavaş ilerlesede konular bizlere yeniydi. şimdi aynı konular artık çok daha farklı düzeyde ve çeşitlilik giderek artıyor. çizginizi bozmayın böyle çok iyi zamana göre içerik nasılsa değişecektir.
çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Son Düzenleme: xaphan ~ 15 Ağustos 2006 18:51
theironman
15-08-2006, 21:43   |  #11  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Bu ayki içeriği gerçekten beğendim; daha dergiyi bitirmedim ama aklıma gelen şeyleri sizle paylaşmak istiyorum:

* Solid state disk hakkında hiçbir fikrim yoktu; gelecekte çok önemli bir yeri olacak gibi görünüyor. SSD uçucu olmayan bu depolama birimi şu an için çok pahalı normal sabit disklere göre; dediğiniz gibi orduda ön planda tutulabilir bu teknoloji, biz ise bir süre daha bekleyeceğiz anlaşılan.

* 'MSN Messenger Sırları' kapak konunuzdu ve çok güzel üzerinde durmuşsunuz. MSN Plus'u kişisel olarak biliyordum daha evvelden, ya da bahsedilen pek çok şey hakkında fikrim vardı. Yalnız şu 'Listede misiniz?' başlığıyla ilgili bir sorum olacak: Normalde birinin MSN Messenger'de listesinde olmayınca DELETE ya da SİL aktif oluyor; ancak sadece bu yöntem karşıdaki sizi silmişse geçerli. Peki 'beni bloklayanı' öğrenebilir miyim? Yani karşımdaki beni silmemiş listeden ama bloklamış; bunun bir yöntemi var mı? Sizin bahsettiğiniz listede misin değil misin konusunu daha evvel öğrenmiştim ama şu  bloklama ile ilgili bir çözüm var mı, hiç bilmiyorum.

* Son olarak (şimdilik) işlemcilerin yol haritasını bizlerle paylaşmışsınız, güzel bir yazı olmuş kanımca. GHz olarak artık işlemcilerin yarış halinde olmadığını da bu yazıdan öğrenmiş oldum; bu önemli. Gelecek nelere gebe acaba bu işlemci piyasasında?

Güzel bir dergi her zaman olduğu gibi, teşekkürler CHIP.

TuncaBozkurt
18-08-2006, 17:11   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

gerçekten msn messenger sırları başlığınızı ve overclock yazısını çok beğendim.Chip her zamanki gibi güzel bir sayıyla karşımızda.teşekkürler Chip.