ah şu virüsler

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Recruit
23-04-2004, 14:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

selamlar arkadaşlar benim bilgisayara geçenlerde bir virüs bulaştı ismi FUNLOVE32 virüsün nasıl bulaştığını bilmiyorum virüs koruma programı olarak TrendPClean kullanıyordum Norton kullanmak isterdim ama Norton makinamı acaip yavaşlattı ama denize düşen yılana sarılır tekrar Norton kurdum bir faydası olurmu bilmem ama bulaşan virüs çok çabuk yayılıyor sizlerde dikkatli olun bir gün önceden tarattım 20 dosyaya bulaşmıştı sonraki gün 750 dosyaya birden bulaştı ve virüs koruma proğramları bunu TEMİZLİYEMİYOR! format atmak zorunda kaldım şu an birşey yok ama makinam yavaş çalışıyor ne yapayım Tabii Trend ile Norton arasında dağlar var ama yani ama ne demişler Deveyi yardan uçuran Bir tutam ottur. knd iyi bakın arkadaşlar
m_designerOnay

ReaL_isT
23-04-2004, 17:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

TrendPClean de fena değildir aslında sen muhtemelen güncelleme yapmamışsındır ondan bulamamıştır virüsü

CyberGOD
23-04-2004, 23:05   |  #3  
Yeni Üye
23 mesaj

bence panda anti virüs kullan.

Swat_Man
24-04-2004, 01:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

Gerçekten Norton Antivirüs ok kötü yavaşlatıyor pc'yi.Ben PC Cillin Kullanıyorum Çok Süper Her Virüsü buluyor.Süreki Güncelliyorum bilgisayar bile kasmıyor.Tavsiye ederim.Panda Virüs ise ilk çıktığında bir yükledim sistem resmen kitlendi kullanılmaz hale geldi.Format attık ve pc cillin çok iyi program tavsiye ederim.

hasanyasin
24-04-2004, 01:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

http://www.avast.com/ adresinden indirebileceğiniz, Avast Antivirus Home Edition'ı ücretsiz bir lisansla kullanabilirsiniz. Programın Boot Time Scan özelliğiyle, sistemi yeniden başlattığınız zaman, antivirüsün daha etkin bir şekilde tüm sistem dosyaları vs.. tarayarak çalışabilmesini sağlayabilir ve böylece gizli köşelerde saklanmış virüscükleri kulaklarından tutup atabilirsiniz. Sistemime bulaşan bir virüsü norton temizledi ve sonra norton'un temiz dediği sistemde, Avast 100 küsür dosyada daha aynı virüsü tesbit etti... Tecrübeyle sabit. Hergün veritabanı büyüyor ve program sürekli güncelleniyor. Ücretsiz olması sizi yanıltmasın; programın hedef kitlesi firmalar ve kişilere ücretsiz dağıtmakta bir beis görmemişler...

ozy_92
24-04-2004, 23:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
380 mesaj

valla rakadaşlar ben ilk başta TrenMicro PcCillin kullanıyordum bayaaa iyiydi Win98'de ama WinXP'ye geçtim adamlar Norton kurmuşlar bayağı iyi mesela bir dosya indiriyorsun eğer virüsliüyse saniyesinde karantinaya alıyor ve pc de o kadar yavaş değil
nedeninin biliyorum aslında:
win xp bağaı hızlı...
eğer winxp kullanmıyorsan norton çok fazla yavaşlatır,kullanma
ayrıca bir kez oanda'yı kullandım bilgisayar bozuldu..
ben fazla sevmedim anlayacağın...

Swat_Man
25-04-2004, 00:26   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

PC Cillin'de aynı özellik var indiği dosyası hemen tarıyor.Otomatik Siliyor

Banned
04-05-2004, 11:28   |  #8  
Banlandı
43 mesaj

Bende "Antivir Personal Edition" kullanıyorum. Ücretsizdir kendisi. Sürekli güncelleniyor. Sisteme yüklenmiyor. Tanıyamadığı virüs yok arkadaşın. Virüslü dosyayı onarabiliyor, karantinaya alabiliyor veya silebiliyor. yalnız otomatik olarak silmiyor, her seferinde size ne yapmak istediğinizi soruyor? Ben gayet memnunum yani, tavsiye ederim, öyle reklam filan da içermiyor.

ozy_92
23-05-2004, 10:43   |  #9  
Yıllanmış Üye
380 mesaj

norton da aynı şekilde soruyor üzülmeyin :)

GreenReload
23-05-2004, 17:32   |  #10  
Taze Üye
12 mesaj

Merhabalar
Birçok arkadaşım kullandıkları antivirus programlarının isimlerini yazmışlar. Bunların yanında Ms Dos'un efsane virus programı F-Prot for Windowsu öneririm. Gerçekten çok güzel ve hızlı. Sistem kaynaklarınıda çok az harcıyor. Daha dün bile binlerce virusü temizledim. Bence deneyenler pişman olmayacaklar. Tek sorun 30 günlük denem sürümünün olması.

Saygılar,
Green