AirTies RT-101

Casper01
09-10-2008, 14:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Sevgili forum sakinleri sizlere bir sorum olacaktı
Elimde AirTies RT-101 marka modem var ben bu modemle hem pc hemde laptop'la aynı anda internet bağlantısı yapabilirmiyim.Laptop yan odada pc ile arasında fazla bi uzaklık yok.Eğer böyle birşey mümkünse bu bağlantıyı nasıl yapabilirim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla...

onlineTR
09-10-2008, 14:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

kablosuz wriless laptopta yukluyse gayet rahat baglanabılırsın
Başlat->Denetim Masası->Ağ Bağlatılarıma girdikten sonra orda Kablosuz Ağ Bağlantısına girmek.Burda "Ağ listesini yenile" dediğinizde karşınıza sizin kablosuz ağ bağlantısı gelecektir(Eğer wireless in etki alanında iseniz.)Bundan sonra buraya bağlanmak kalıyor.
Ayrıca sizin kablosuz ağ bağlantısına başkalarının girmemesi için şifrelemenizi öneririm.

panda34
09-10-2008, 14:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

AirTies RT-101 Combo Modem'e , Birini Ethernetten diğerini USB'den bağlayarak
2 bilgisayarınızı da Aynı anda İnternet'e bağlayabilirsiniz .
Aynı zamanda bu şekilde Modem üzerinden iki bilgisayar arasında bağlantı oluşacağından ,
İki bilgisayar arası dosya transferi yapabilirsiniz , Ağ kurabilirsiniz .
AirTies RT-101 Combo Modem'inizin USB girişinden Bağlantı için ,
USB'den modeme bağladığınız bilgisayara , Modem'in CD'sinden USB driver'ını yüklemeniz gerekir .
Windows XP veya Vista'da CD'den driver'ı yükleyin ,
Ubuntu Linux kullanıyorsanız driver yüklemeye gerek yok ,
Modem'e USB'den bağlandığınızda Ubuntu otomatik tanır modemi ...

Son Düzenleme: panda34 ~ 09 Ekim 2008 15:09
Casper01
09-10-2008, 15:06   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

Yardımınız için teşekkür ederim.Yanlış anlamadıysam USB'yi pc'ye Ethernet kablosunu laptop'a takınca her iki bilgisayardan da internet bağlantısı yapılabilecek.O zaman tek ihtiyac uzun bir ethernet kablosu.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

panda34
09-10-2008, 15:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
Casper01
Yardımınız için teşekkür ederim.Yanlış anlamadıysam USB'yi pc'ye Ethernet kablosunu laptop'a takınca her iki bilgisayardan da internet bağlantısı yapılabilecek.O zaman tek ihtiyac uzun bir ethernet kablosu.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Doğru anlamışsınız ,
USB'den bağladığınız bilgisayara da CD'den Modem driver'ını yükleyin Göz kırpma

kingcobra33
10-10-2008, 14:34   |  #6  
Üye
67 mesaj
Casper01
Sevgili forum sakinleri sizlere bir sorum olacaktı
Elimde AirTies RT-101 marka modem var ben bu modemle hem pc hemde laptop'la aynı anda internet bağlantısı yapabilirmiyim.Laptop yan odada pc ile arasında fazla bi uzaklık yok.Eğer böyle birşey mümkünse bu bağlantıyı nasıl yapabilirim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Aynı marka ve modeli kullanıyorum.Aynı anda hem USB den hem de Ethernet üzerinden 2 PC birden bağlı.Arkadaşların da dediği gibi hangi PC de USB bağlantısını kullanacaksanız o PC ye USB sürücüsünü yükleyiniz.Yalnız USB den kullanırken biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.Arasıra internette sorun oluyor.Kolay gelsin.

elfi
14-08-2009, 00:51   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

slm. Bir sorum olacaktı.bende de AirTies RT-101 marka modem var ben bu modemle hem pc hemde laptop'la aynı anda internet bağlantısı yapmak istiyorum. sanırım ethernet kablosunu laptopa bağlayacağım. ama modemi laptopuma tanıtmam gerekiyor mu? gerekiyosa da nasıl yapcam bunu...şimdiden  tşk.ler

Son Düzenleme: elfi ~ 14 Ağustos 2009 00:54