alışveriş sitelerindeki sahte yorumlar

selim_firat
18-05-2016, 09:03   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

internetten değil de her zaman yaptığınız gibi direk dükkandan yapılan alışverişi ve yaşanan ritüelleri hemen hepimiz biliriz. nedir ürünü alır incelersiniz, evirir çevirir kurcalarsınız. fakat kesmez sizi bu. karşınıza esnafı alıp konuşmak istersiniz. abi nedir bu makosenler acma yapip renk atar mi diye sormak istersiniz. esnafın göreviyse şu noktada ürünün size uygun olup olmadığını söylemektir. bendeniz nacizane bu alışveriş alışkanlıklarıyla yaşayıp giderken internetten bir adet cd yazıcı almaya karar verdim. ve bu gazla türkiyenin en çok alışveriş yapılan sitelerinden birine girme gafletinde bulundum. haliyle alışveriş alışkanlığı ürünün resmi görüntüsü ve bilimum teknik özelliği yetersiz gelince gözlerim yorumlar bölümüne kaydı ve yaklaşık 3 dk içinde aradığım ürünü bulup hakkında yorum okumaya başladım. yorumlar başta "güzel yazıcı kaliteli yazıyor cd yakmıyor" şeklinde kendi halinde vatandaş yorumları suretinde devam ederken birden sapıtarak "dünyanın en güzel şeyi", "muhteşem", "ooo manyak bişey", "geçen dayanamadım kenarından yedim bi parça", "benimkisi konuşuyor", "benimki geçen bir köfte yaptı parmaklarını yersin" ayarında yorumlara dönüştü.

şimdi ben sormak istiyorum kim internetten bi cd yazıcı alıp kullanıp memnun kalıp siteye yorum yazar ki. hadi alışverişşinas bir insan olduğunuzu ve sitede yorum paylaşımının faydalı olduğuna karar verdiğinizi düşünüp siteye yorum yazma gafletinde bulunduğunuzu düşünüyorum. gidip de bir ürünün altına niye "düşünümeden alın" yazar ki insan? niye bi ürün için "tam bir profosyonel" yalakalığı yapar. yok neymiş "150 kasetlik arşivini bu yazıcıyla 150 cd lik arşive çevirmiş torunlarına bırakacakmış.. hani bir nevi insanın gözünün içine baka baka yalan söylemek şöyle bir şeydir sanırım. neymiş düşünmeden alacak mışım ! niye düşünmüyorum ya !! buna ben para vermiyo muyum ? veriyorum, embesil miyim ? değilim..  niye düşünmüyorum o zaman !!

Son Düzenleme: Mahmut Karslıoğlu ~ 18 Mayıs 2016 14:07 Neden: UYARI: Bu paylaşımdaki küfürler temizlendi...