Altarnatif eğitim cd 'leri

sertachizir
03-03-2008, 22:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Vermiş olduğunuz eğitim cd'leri gerçekten çok güzel.Fakat benim isteğim sürekli olarak bahsettiğiniz photoshop altarnatifi gimp gibi özgür yazılımların eğitim cd'lerinize ağırlık vermeniz.Böylece hem böyle programların altarnatifliği lafta kalmaz hemde bizim paralı ve çok yer kaplayan programlara karşı bağımlılığımız azalır.

nEGTpc
05-03-2008, 21:56   |  #2  
Yeni Üye
36 mesaj

çok doğru. ama profesyonel yazılımların eğitim cd lerini vermeyi de ihmal etmesinler

uGuR.uK
05-03-2008, 22:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

eğitim cd'leri daha cok profesyönel ve gelişmiş yazılımların karmaşık yapılarını anlatabilmek icin hazırlanır. alternatifler genelde daha basit ve kolay kullanımlı oldugundan öyle ötekiler gibi egitim icerikli yayınları pek bulunmaz, hatta bi cogunun yok zaten. ama hemen hemen yapıları aynıdır, yani photoshop'ta bi islemin veya efegin adı neyse alternatifindede tıpatıp aynı olmasa bile benzerler...

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 05 Mart 2008 22:19
sertachizir
07-03-2008, 12:12   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

Yazdıklarınızda haklısınız bütün programlar birbirine benziyor ama çeşitliliği düşünerek bunları yazdım.Yeni bilgisayar kullanamaya başlayan biri photoshop kullanmayı bilmiyorsa,bilgisayarı photoshop'u kaldırmıyorsa,yada programı temin edemiyorsa yada keyfinden gimp'i kullanmak istiyorsa önce photoshop'u öğren gimp'te ona benziyor dersek bende dahil herkes basit bir işlem yapacak olsa bile önce gimpi açar bilmediği için çok karışık gelir photoshop'u açar işini halleder geçer gider.Bu tür programlarda dergilerde övüle övüle bitirilemez ama ne türkçe kaynak bulabilirsiniz nede kullanan birini sönük kalırlar.Chip dergiside insanların ufuklarını açan bir dergiden çok windows Dergisi ve bir iki önemli programın tanıtım dergisinden öteye geçemez.

Der Rote BaroN
11-03-2008, 22:09   |  #5  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Ubuntu test editörüyüm. Profesyonellere yönelik eğitimler de olabilir. Takıldığımız konularda yabancı sitelere takılmak zorunda kalıyoruz.