AMD 64 bit

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
piton
25-02-2005, 18:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Gecenlerde bir web sitesinde AMD firmasından düşük performanslı olduğu için ıskartaya ayrılmış AMD işlemcilerin kaçak yollardan(?) piyasaya sürüldüğü yazılıyordu.
Ben de AMD 64 bit işlemci almak istiyorum. Sorum:
>AMD nin bu tip işlemcilerinin  üretim numaralarına ulaşabilir miyim?

>>Alacağım işlemcinin performansını test edebilir miyim?(uygun test programları ne kadar gercekçi?)

Teşekkürler...

hacker_23
25-02-2005, 18:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

eger bu konuda kazık yemek ıstemıosan sadece ıslemcının bok olmasına dıkkat et bıde guvenlık bandının acık olmamasına bolece kendını o amd nın kotu uretım oln ıslemcılerınden korursun cunku amd o ıslemcılerı kutulamıyor kuytular kendı yapılıyordur yapılıosada yada oem olarak satılıo

canerkaraman
25-02-2005, 19:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
119 mesaj

arkadaşım amd lerin hemen hemen hepsi kutu içinde satılıyor zaten kutusuz alanların aklından zoru olması gerkir.

jaina
25-02-2005, 23:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Hayır kardeşim, bir çok kişi , özellikle bilgisayardan iyi anlayanlar oem alırlar. İşlemciyi

Adam kasasını yanına alır, gider dener eğer işlemci iyi çalışıyorsa alır, olmazsa almaz.

Bende kendim tamamen orjinal almama rağmen, oemler ucuzları ile iyiler.

Box alığ kutunun tamamen paketlendiğini birde AMD nin kendi orjinal logosunu görünce tereddüt etme al.

hacker_23
25-02-2005, 23:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
744 mesaj
alıntı:
Gönderen : canerkaraman

arkadaşım amd lerin hemen hemen hepsi kutu içinde satılıyor zaten kutusuz alanların aklından zoru olması gerkir.

arakdasım senın bıraz daha bu konularla hasır nesır olman lazım galıba, jaına nın dedıgı gıbı bırcok kısı(bılgısayardan iyi anlayan)
oem parca alır dener alır ama ben herseye rağmen box aldım cunku deneme sansım yoktu bide box aldınmı herzaman ıcın daha sağlamdır ısın ole el altı malı almazsın ,alamazsın ayrıca ben dıger seylerı yanı optık surucu fln onların hepsını oem aldım...

Banned
26-02-2005, 13:43   |  #6  
Banlandı
1,157 mesaj

İşlemcinin performansını PCMARK,Super PI,Prime 95,AMD N-Bench gibi programlarla test edebilirsin.
Ayrıca BOX işlemci herzaman iyidir çünkü ne aldığınızı bilirsiniz.İçiniz rahattır.
Ve de AMD ile ilgili bu habere de inanmadım açıkçası.Bir arada depodan çalındı filan dedilerdi.

hacker_23
26-02-2005, 15:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
744 mesaj
alıntı:
Gönderen : Diablo50

AMD ile ilgili bu habere de inanmadım açıkçası.Bir arada depodan çalındı filan dedilerdi.

evet o eski haber yalandı ama bunun doğru olma olasılığı oldukça yüksek  çünkü amd bazı islemcileri direkt  çürük raporu verip atıyor bi köşeye o yüzden haberin doğru olma olasılığı oldukça yüksekGöz kırpmaGöz kırpmaGöz kırpmaGöz kırpma

jaina
26-02-2005, 19:08   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Hayır arkadaşlar bu haber DOĞRU.
Amd kendi adresinde söyledi zaten, tokyoda muı ne polis bir baskında
binlerce kaçak amd buldu......

Kimse bundan önce ne kadar malın kaçırıldığını tahmin bile edemiyor..

Recep Baltaş
27-02-2005, 18:08   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

olabilir ama işlemci bok değil box olur o da "kutu" demektir...Türkiyeye gelceğini sanmama o işlemcilerin..