Amd 7650m ekran kartı problemi

Chicky
23-03-2017, 22:36   |  #1  
Chicky avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba, sony sve modeli 3. Nesil i7 işlemcili 7650m ekran kartılı bir notebook var elimde ama ekran kartı sürekli olarak hata veriyor bu hatada oyun oynarken birden ekran piksel piksel bölünüyor ve mavi ekran geliyor gelen mavi ekranda video tdr 0x00000000 gibi bir hata kodu yazıyor defalarca format attım  güncel driver yükledim ama hiç bir sonuç yok başına böle bişey gelen ve halleden varsa lütfen yardım edin bilgisayarı 1 aydır kullanamıyorum cıldırma noktasındayım teşekküler

Sistem Bilgilerim
White-Fox
24-03-2017, 00:10   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Ekran kartı oynadığın oyunu kaldırmıyor hani ucu ucuna kaldırıyor ama belli bir aşamada yavaşlayıp karşılayamadığı an windowsta hataya yol açıyor çünkü oyun öyle dolduruyor ki kartı windowsa yanıt veremez hale geliyor o anda da malum ünlü mavi ekran karşımıza geliyor sonra da büyük ihtimalle reset atıp pc yi baştan açıyordur.Zaten dediğiniz gibi notebook ,herhangibir oyun ihtiyacına yada yazılım geliştirme/ düzenleme , grafik bazlı işlere yatkın bir araç değil.Kolay gelsin...

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Chicky
24-03-2017, 00:29   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Yalnız şöle bir durum vAr bu hatayı oyun oynerken aldım ama şuan oyun oynamasamds aynı hatayı veriyor format attım driver ı yükledim bşraz internette takıldım yine aynı hatayı verdi

White-Fox
24-03-2017, 00:30   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

ozaman haklısınız , olmaması gerekiyor.Tam olarak hata kodunu atabilirmisiniz ona göre araştıralım.