AMD Bulldozer ile Hayal Kırıklığı.!

savsar
10-10-2011, 21:24   |  #26  
savsar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
366 mesaj

Bu Yoruma Çok Koptum "Bulldozerin Tekerleği Patlamış"
bunu ilk okuyunca GüLmETeN YeRlErE  YaTtIm ŞeYtAnIn AkLıNa GeLmEz '' BENCE YANLIŞ BİR TEST İNTELCİYİMDİR, AMA ADAMLAR 5 YILI BUNUN İÇİNMİ HARCAMIŞLAR. HERKEZ ÇOK OLAY YAPTI. AMA SONUÇLARIN ÇOK DEĞİŞCEĞİNİ ZANNETMİYORUM BİRİSİ ÇIKIP -KOLPA- DESE İNANIRIM.''

Banned
10-10-2011, 21:54   |  #27  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a) İncelemeyi yapan kişiler amd fx i incelemekten çok inteli övmek için bu videoyu çekmişler. 

b.) Bu videodaki test değerlerinin gerçek olma ihtimali hiç yok.

c.) Zaten üzerie basa basa söylemeselerde ellerindeki işlemcinin son kullanıcı ürünü olmayıp bir ara ürün olduğunu belirtiyorlar.

Sonuç olarak videodan benim anladığım amd nin yeni nesil işlemcilerini boş yere beklemeyin gelin intel sizi soysun demekteler.

dabbe1
10-10-2011, 22:40   |  #28  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: khramn  
a) İncelemeyi yapan kişiler amd fx i incelemekten çok inteli övmek için bu videoyu çekmişler. 

c.) Zaten üzerie basa basa söylemeselerde ellerindeki işlemcinin son kullanıcı ürünü olmayıp bir ara ürün olduğunu belirtiyorlar.

Sonuç olarak videodan benim anladığım amd nin yeni nesil işlemcilerini boş yere beklemeyin gelin intel sizi soysun demekteler.

işte gerçekleri gören bir kişi... adamlar sırf intel'i iyi göstermek için test ayağına reklam videosu çekmiş...

infazci6100
10-10-2011, 22:52   |  #29  
infazci6100 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,108 mesaj

Beğendim guzel demıs arkadas intel askını anlayamadım bı gıtdı bu forumdakı buyuk kesımde ben hıc bır zaman savunucu olmadım bugune p4 ht athlon x2 phenom x4 core2 duo t9600 x6 1090t kullandım hepsıde benım ıcın donemın en ıyısıydı ama phenom ve buldozer i5 veya i7 karsısında daha makul oldu benım ıcın ılerde ıntel amd hangısı olur bılınmez ne kullanırım bılınmez ılla amd kullancam demıyorum ezberden fazlada takmıyorum artık mılletı kazıkda yeseler piskolojık olarak ıyıyseler sorun yok :)

tBox
10-10-2011, 22:52   |  #30  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

tam doğrusunu yapmışım i7-2600k almışım çok iyi olmuş

bu arada çok abarrtınız

test büyük ihtimalle doğru ama anakart yanlış ve birde son kullanıcı ürünü değil bu kadar dert yapmayın bunu

Son Düzenleme: tBox ~ 10 Ekim 2011 22:56
viking20
10-10-2011, 23:40   |  #31  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Alıntı: savsar  
bunu ilk okuyunca GüLmETeN YeRlErE  YaTtIm ŞeYtAnIn AkLıNa GeLmEz '' BENCE YANLIŞ BİR TEST İNTELCİYİMDİR, AMA ADAMLAR 5 YILI BUNUN İÇİNMİ HARCAMIŞLAR. HERKEZ ÇOK OLAY YAPTI. AMA SONUÇLARIN ÇOK DEĞİŞCEĞİNİ ZANNETMİYORUM BİRİSİ ÇIKIP -KOLPA- DESE İNANIRIM.''
https://www.chip.com.tr/forum/lut ... islari_t221052.html
----------------------------------------------
Beğendim
AMD'nin mühendisleri piyasaya çıkmadan önce her aşamada bu gibi testleri yapmayı  Sizce de hiç düşünmemişler mi dir?Şu kadar para yatırım yapacaksın,aylar öncesinden geliyorum diye gürültü kopartacaksın sonra da fos çıkacaksın.

Son Düzenleme: viking20 ~ 11 Ekim 2011 20:00
Mertcan0725
11-10-2011, 00:09   |  #32  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,706 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Adem o işlemci yeni bir işlemci yeni oldugundan windows 7 de veya başka sistemlerde performanslı çalışmaz.Windows 8 veya linux un 2012 sürümlerinde ancak hissedilir artış sağlanır.Keşke suan o işlemci bende olsaydı.Hız artık yapılan testlerde kanıtlanmıyor.Çünkü çogu yazılımın altında intelin sponsorlugu yatıyor.Oyunlarda nvidia nın borusu ötüyor işlemcidede intelin.Adamlar basıyor parayı sponsor oluyor.Şimdi programı yapan adam sponsorunumu öne çıkarıcak yoksa sponsor olmuyanımı.Nerde görülmüş 8 çekirdekli işlemcinin 4 çekirdekli işlemciye geçildigi.Bu saçmaklıklar işlemci çıkınca son bulur.Ben donanım haberin o biligisayarı iyi modifiye etmedigini düşünüyorum.Windows 8 deneme sürümü bile kullansan tam performans vermez.İleride ne demek istedigim anlaşılıcak.Ayrıca bu kadar kötü performans bile sergilese ben yine amd diyorum çünkü fiyatı uygun.Ayrıca bişey farkettim bu 8150 de ekran kartı yokmuydu.İntelle Amd her zaman savaşır bizim için her zaman amd kazanır çünkü fiyatı iyi.Fiyat yüksek olsa performans yerlerde olsa ozaman haklısınız ama şuan intelin o işlemcisiyle 1 tane amd bilgisayar toplanır.
Ayrıca siz farketmediniz ama ben farkketim amd gelecege yatırım yapıyor.Tamda benim istedigim işlemci modelini düşünmüş.Çünkü çekirdekleri bileştirmesiniz güç kaybına yol açıyor yani işlemciniz hızlı da olsa çekirdekler farklı yerde oldugundan buglar artıyor buda çok çekirdekli işlemciler için çok büyük tehlike amd bu işi çözdü paşa paşa intelde böyle yapmak zorunda yoksa laglar artar insanlar intelden amd geçer.Şuanda intelde kullansamda Amd nin en dadik 2 çekirdekli işlemcisi intelin adını vermedigim 4 çekirdekli işlemcisinden hızlı ve stabildi ama insanlar herzaman teslere kanıyorlar test test test.Nerden bileyim adam içine virüs sokmadı nerden bileyim adam bilgisayarı doğru kurdu.Nerden bileyim adam antivürüs kurmadan test etti.Nerden bileyim adam güncell driverlerini kullandı.Nerden biliyorlar windows 7 Yeni nesil işlemcilere detek verdigini.Bir sürü belirsizlik var bu intelin yeni nesil işlemcileri içinde geçerli ben bilmiyorum ama amd çok iyi yaptı bu sisteme geçmekle daha az kayıpla daha fazla güç ve overclock.İlerliyen yıllarda tüm çekirdekleri birleştirirlerse şaşırmayın.Ben bu bölünme güç kaybı bug olayını p3 den p4 de geçerken farkettim ve p4 den 4 çekirdekli 6 çekirdekli işlemcilerde çok hissedilir şekilde belli ediyor kendini.AMd nin 2x 555 işlemcisi ile intelin 4 çekirdekli pahalı işlemcisini denemiştim ikiside yeni olmasına karşın ben x2 amd den daha çok performans ve tutarlık aldım.Çekideklerin çoğalması demek büyük bir sorundu bu sorun güç kaybına neden oluyordu amd bu işi çözdü yani %50 çözüldü sayılır darısı intelin başına.
Aynen harfi harfine katılıyorum.Yapılan karşılaştırmalar keşke tüm bu anlattığın gibi hazırlansa ve bu şekilde değerlendirilse ortaya farklı senaryolar çıkacağına eminim.Yapılan testleri tek bir işletim sisteminde mi gerçekleştiriyorlar?Ben de bunu merak ediyorum..

fbli
11-10-2011, 15:41   |  #33  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Sekiz çekirdekli ve çok yüksek saat hızlı FX-8150 nin Pi sayısı testinde geride kalmasından Bulldozer'in kotü olduğu manasını çıkartanlara denecek söz yoktur...
8 çekirdeği kullanabilen yazılım varda biz mi bilmiyoruz? AMD neden her sentetik testte geride kaldığını, Intel'in ise WinRAR ile dosya çıkararken internette gezilmediğini hiç mi merak eden yok?
Fazla konuşmaya gerek yok. Anlayan anlamıştır.

GodOfTheGameRs
11-10-2011, 16:02   |  #34  
GodOfTheGameRs avatarı
Yıllanmış Üye
438 mesaj
Alıntı: viking20  
https://www.chip.com.tr/forum/lut ... islari_t221052.html
----------------------------------------------

Beğendim
AMD piyasaya çıkmadan önce her aşamada bu gibi testleri yapmayı  hiç düşünmemişler mi dir?Şu kadar para yatırım yapacaksın,aylar öncesinden geliyorum diye gürültü kopartacaksın sonra da fos çıkacaksın.

Gerçi amd nin daha doğrusu 8 çekirdeğin bu kadar az performans vermesini beklemiyordum ama olsun amd daha iyi bile sonuç verseydi gene intel alırdım, neden ömrü uzun dayanıklı malzeme kullanıyorlar.

GodOfTheGameRs
11-10-2011, 16:08   |  #35  
GodOfTheGameRs avatarı
Yıllanmış Üye
438 mesaj
Alıntı: fbli  
Sekiz çekirdekli ve çok yüksek saat hızlı FX-8150 nin Pi sayısı testinde geride kalmasından Bulldozer'in kotü olduğu manasını çıkartanlara denecek söz yoktur...
8 çekirdeği kullanabilen yazılım varda biz mi bilmiyoruz? AMD neden her sentetik testte geride kaldığını, Intel'in ise WinRAR ile dosya çıkararken internette gezilmediğini hiç mi merak eden yok?
Fazla konuşmaya gerek yok. Anlayan anlamıştır.
Dostum yanılıyorsun ben vinrarda hl2 çıkarıyordum yaklaşık 11GB işlemcim 478pin 3.0ghz tek çekirdekli pentium4 çıkarırken most wanted oynuyordum ?? ne iş :D

hakean
11-10-2011, 16:33   |  #36  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

buldozer daha dual core larla yarışıyosa yuhhhhhh

Kapalı Hesap (200174)
11-10-2011, 17:54   |  #37  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: karacakoy  
Dostum yanılıyorsun ben vinrarda hl2 çıkarıyordum yaklaşık 11GB işlemcim 478pin 3.0ghz tek çekirdekli pentium4 çıkarırken most wanted oynuyordum ?? ne iş :
Evet winrar'la çıkartma işlemi gerçekten zorluyor sistemi ama gel gör ki aynı arkadaşın dediği gibi dosya ne kadar büyük olursa olsun çıkartma işlemi sürerken rahatlıkla kullanıyorum sistemi AMD mi İNTEL'mi en iyisi bilemem AMD kullanmadım intel gerçekten sağlam malzeme kullanıyor....
1.5 yıl oldu nerdeyse alalı işlemci halen ilk günkü gibi performansı'ndan kaybetmedi
İ5 işlemciye geçmeden İ3 işlemcim vardı bi ara fanını tam oturtmadım söktüğümde 1 hafta öyle kullandım ben hayatımda öyle sağlam işlemci görmedimGülüş
Bu sefer AMD toplayacaktım ama hayal kırıklığı'na uğradık............

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (104741) ~ 11 Ekim 2011 18:00
faceman
11-10-2011, 18:06   |  #38  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,588 mesaj

aga ben niye işlemci olarak 1055t aldım ? çünkü amd'nin 1090t'side gelse 1500t'side gelse zaten i5'in normal bir işlemcisi her türlü testte geçiyor bu amd'nin x6 sını bulldozer'ini bende zaten 1090'ıda alsam 5-6 sene kullanacam hem zaten intelin i5 750 si bile geçior dedim 1055t aldım.haa peki memnunmuyum ? evet memnunum çünkü daha hiçbir sorun çıkarmadı ayrıca ısınmada yapmadı.bulldozer'ler beklendiği gibi olmadı hayal kırıklığı intel yine solladı ama f/p olarak hala amd yok ben peformansa bakarım dersen intel intel intel... adamlar yapıyor kardeş :)

ADEM-KAYA
11-10-2011, 18:07   |  #39  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

www.anandtech.com Bench bölümünde AMD FX leri bekliyorum.
tarafsız site.

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 11 Ekim 2011 18:08
niko6185
12-10-2011, 11:03   |  #40  
Yıllanmış Üye
886 mesaj

arkadaşlar en basiti şunu ben söyleyeyimki ben intel kullanıcısıyım o testlere bende inanmıyorum cünkü 8 cekirdek bi işlemciyi kullanan program varmı hic ya daha 4 cekirdeği bile kullanan az var arkadaşımda intel dualcore e5300 işlemci var benim quad işlemcim ile aynı calışıyor bilgisayarın performasnları aynı şahsen ben inteli kazıkcı diyorum daha bişey demiyorum niye sorarsanız bendeki işlemci hepsiburada.comda q8300 4 cekirdek 400 tl iken fiyatı amd x6 1090 t 420 tl ve benimkkinden daha hızlı bi işlemci fark ara ile şu anki aklım olsa amd alırdım kesinlikle ve şuna emin olunki buldozeri adamlar yaptılar o kadar büyük firma salak değil işlemciyi test ederler ve piyasaya sürerler x6 o işlemciyi geciyosa bunda bi iş var akıllı olun düşünün biraz

viking20
12-10-2011, 13:25   |  #41  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Alıntı: niko6185  
şuna emin olunki buldozeri adamlar yaptılar o kadar büyük firma salak değil işlemciyi test ederler ve piyasaya sürerler 
Arkadaş benim dediğimi tekrar ediyor,okumamış herhalde.Bu tip ürünlerin her aşamada kontrollerden ve testlerden geçtiği şüphesiz.Hal böyle olunca da AMD cephesinin İntelin gerisinde kalacak,testlerde hüsrana uğrayacak bir ürünü piyasaya sürecek kadar arkadaşın dediği gibi salak veya geri zekalı olması ihtimalini vermiyorum.Sizler ne düşünürsünüz ?Ben yine AMD diyorum,kimse de vazgeçiremez.

niko6185
12-10-2011, 14:37   |  #42  
Yıllanmış Üye
886 mesaj
Alıntı: viking20  
Arkadaş benim dediğimi tekrar ediyor,okumamış herhalde.Bu tip ürünlerin her aşamada kontrollerden ve testlerden geçtiği şüphesiz.Hal böyle olunca da AMD cephesinin İntelin gerisinde kalacak,testlerde hüsrana uğrayacak bir ürünü piyasaya sürecek kadar arkadaşın dediği gibi salak veya geri zekalı olması ihtimalini vermiyorum.Sizler ne düşünürsünüz ?Ben yine AMD diyorum,kimse de vazgeçiremez.

senin yorumunu okumamıştım ama dediği doğrudur benim

hakean
12-10-2011, 14:50   |  #43  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

Yha hala ne adamlar varya bulldozer konuşuyonuz daha dual core ile testlere giren bir işlemci hAH :D:D:D:D

hakean
12-10-2011, 14:50   |  #44  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

Bana Göre Kullanılabilecek En İYi PErformanslı Herşeyde En İyi İşlemci İntelin Xenon Modelleri

fbli
12-10-2011, 15:59   |  #45  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj
Alıntı: karacakoy  
Dostum yanılıyorsun ben vinrarda hl2 çıkarıyordum yaklaşık 11GB işlemcim 478pin 3.0ghz tek çekirdekli pentium4 çıkarırken most wanted oynuyordum ?? ne iş :
Benim de 2 kere Intel tecrübem oldu. Bilmeden yazmıyorum. Dosyanın boyutu fazla önemli değil. Sıkıştırma oranı önemli. Most Wanted daha çok ekran kartına yüklenir. Zaten ağır oyun değil. İlk bilgisayarımda tek çekirdekli 775p 2.66 GHz hızında işlemci vardı. İki tane işi aynı anda yapmak, kesinlikle olmuyordu. Tek ilemi bile beceremiyordu. Şimdi Q8300 kullanıyorum. İşlemcinin hızına bir şey denilmez ama çoğu zaman pencerelerde ve Mozilla da gezerken donuyor ve yavaşlıyor. Bıktım desem yeridir.
Sizi eleştiriyorum sanmayın ama 8 çekirdekli ve çok yüksek saat hızlı bir işlemcinin o skorları alması mümkün değil. Zaten Intel e yatkın algoritmayla AMD ye kötü demek yıllardır yapılan bir şey. Asıl tartışılması gereken konu bu.

ADEM-KAYA
12-10-2011, 16:16   |  #46  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Yeni testler için :

https://www.chip.com.tr/forum/amd ... meleri_t221813.html

hakean
12-10-2011, 17:04   |  #47  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

ADEM KAYA Saolasın

SAİNT
12-10-2011, 21:53   |  #48  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

arkadaşlar durun bakalım sistem raflarda yerini aldıktan sonra gün yüzüne çıkacaktır pozitif veya negativ yönleri ayrıca ortak bir kanıya varmak için seçilmiş programlar değilde bir çok programlarla test ettikten sonra işlemci hangi amaca hiztmek amacıyla üretildiğini anladıktan sonra fikir üretelim örnek kendimden bahsediyorum ben 7750 bir çok oyunu otnarken buldozerlerin bunların altında bir performans vermeyecektir yani işlemci benim için oyun sıkıştırma ve film dönüştürmede başarılı oldıktan sonra algoritmayı yavaş veya hızlı hiç önemi yok sorarım günlük işlemlerinizde oyun film yada sıkıştırma dışında işlemcinize alfa sayısal işlem yaptıran kaç kişi var bunu bir düşündükten sonra karar verin ayrıca kasanızda dünyanın en hızlı işlemcisi olsada hdd eş değer hızda çalışacak yani daha bilgileri manual bir okuyu kafasıyla plakalar üzerine yazarken istediğiniz işlemciyi takın hdd ne kadarına izin verirse o kadar işlem yapacaktır lütfen ssd bahsetmeyin 700-800 tl hdd alınmaz özellikle 70 80 gb saçma sapan boyutlardaysa para verilmez teknoloji bence hızlı değil yavaş