AMD En Güçlü İşlemcisi Aralık Ayında Geliyor

NiqHt~WaTchMaN
02-11-2010, 00:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
127 mesaj

Bulldozer tabanlı yeni nesil masaüstü işlemcilerini yeni yılın ortalarına doğru duyurmayı planlayan AMD, 2010 yılını en güçlü işlemcisiyle kapatmaya hazırlanıyor. Firmaya yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre 6 çekirdekli Phenom II X6 1100T Black Edition, Aralık ayı içerisinde satışa sunulacak. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Thuban tasarımının güç verdiği yeni işlemci standart olarak 3.30GHz'de çalışacak ve çekirdek çalışma frekansını Turbo Core teknolojisiyle ihtiyaç duyulduğu hallerde 3.7GHz'e kadar otomatik olarak çıkartabilecek. 3MB Seviye 2 ve 6MB Seviye 3 ile 9MB bellek kapasitesi sunan yeni işlemci Soket AM3 formunda olacak ve 125 Watt TDP ile gelecek.
Black Edition serisi dahilinde çarpan kilidi açık olarak gelecek Phenom II X6 1100T, bu sayede hız aşırtmacılar için daha geniş overclock olanakları sunacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yıl sona ermeden önce Aralık ayı içerisinde satışa sunulması beklenen 6 çekirdekli Phenom II X6 1100T Black Edition modelinin fiyatı ise henüz bilinmiyor.
Kaynak

nazo999
02-11-2010, 17:35   |  #2  
Yeni Üye
36 mesaj

vay be 6 çekirdek :D

black_flood
02-11-2010, 18:59   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

amd artık uçuk değerlere göz dikmiş bu kesin x2 serisinde bile en az 3.3 ghz işlemci üretir oldu yakında 4.2 ghz ürünleride sunarsa şaşırmamak gerekli zira saat hızı ne kadar yükseltilmiş olsada halen 35 derece değerini geçen işlemci modeli yok boştayken hatta bir çoğu 28 derecelere kadar düşüyor.

intelin hız macerasının sonunu herkez biliyor zaten faciaydı resmen 57 derece ısı yayıyordu ufo sobalar gibi. İ7 işlemciler halen uçuk ısı değerlerinde tüm testlerde Phenom ürünleri %25 ila %15 arası daha soğuk çalışıyor hem yükte hemde boştayken.

laptop ürünlerindede intel zaten fiyaskoya doğru yol almış durumda amd ilk defa çok sağlama bastırdı yeni çıkan athlon II X2 serilerinde ısıdan eser yok Phenom x4 ürünlerindede aynı durum mevcut ve saat hızları tepelerde uçuyor 3.0 ve 3.1 ghzlerde. inten daha 2.4 ghz yada 2.0 arasında yanan sobalarını satmaya devam ededursun. intelin hiçbir laptop ürünü yok 38.5 derecelerde çalışan i7 serisi yüke vurunca zaten veryansın ediyor ısı.

saslove1984
02-11-2010, 22:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
463 mesaj

AMd iyi ama kime sorsak ( forum dışında ) İntel diyor buna dersiniz ?

kyotoprotokolü
02-11-2010, 23:29   |  #5  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Direk Intel diyenler bu işten anlamayanlardır. Bu demek değildir ki AMD en iyisi. INTEL kötü.
Veya tam tersi de değildir.
Bence iki frimanında çok iyi işlemcileri var. Ve ikisi de çok iyi iş çıkarıyorlar.
AMD INtel e göre daha sonra kurulud. VE Intel daha eskiden tanınıyor.
Marka değeri AMD ye göre daha büyük Daha çok tanınıyor.

Ama her ikiside iyi işlemciler yapıyorlar. Ama Intel daha pahalı. Tabii ki. Parası olmayan AMD alsın.
Overclock yapacaklar da AMD alsın derim. Ama INtel almak isteyende Intel alsın ne diyelim
Farketmez kim ne alırsa alsın.

İKi si de iyi işlemci yapıyor. Hanigis daha iyi diye tartışmaya gerek yok diyorujm

black_flood
03-11-2010, 21:01   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: saslove1984  
AMd iyi ama kime sorsak ( forum dışında ) İntel diyor buna dersiniz ?

onların dediğine bakarsak intel piyasanın kralı nvidia'da kraliçesi diyorlar resmen alternatif yok rakip yok.

intelin çakma ürünleri olan İ3 ürünleri yada ilerisi ile uzaktan yakından alakası olmayan core 2 duo core duo ve core quad işlemcili sistemleri almaktansa athlon x4 yada phenom serisi bir ürün kullanmak en mantıklısı hem ileriye dönük hemde bu saydığım ürünlerden kat ve kat daha üstün performans sergiliyor amd ürünleri intelin ürünlerinden sadece i7 dendiği zaman denecek laf kalmıyor onun dışındaki ürünleri facia sadece fiyat ve performans konusunda bütün hepsine alternatif ucuza amd ürünü mevcut.

dabbe1
05-11-2010, 12:37   |  #7  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

ısınmada Phenom II serisi ve Athlon serisi çok daha iyi core i serisi mangal gibi ısınıyor...

Erşah
05-11-2010, 12:59   |  #8  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Ön bellek yetersiz.Zaten 1090T vardı.Onun üstüne çıkacaklarına 8 çekirdeği çıkarsalardı daha iyi olurdu.Hala am3 soket yapısı.Biraz yenilik olsun... Yokk.Hiç bir ek özellik yok.İsmini değiştir.Saat frekanslarıyla oyna.Yallah. Millete daha pahalıya geçir.

berk1995
05-11-2010, 18:59   |  #9  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

Bence soket yapısının aynı kalması bütçesi kısıtlı olan ve yeni bir işlemci alıp anakartı değiştirmemeyi düşünen kullanıcılar için iyi.
Amcak hızlı süper bir pc için ise soket yapısının değişmesi şart.Elbette AMD Phenom II X6 1090T BE işlemci iyi bir işlemci çıkacak olan bu işlemcinin ondan daha iyi olacağı kesin.
8 çekirdekli işlemciyi bekleyenler için ise mutlu bir haberim var.AMD 2011 ilk çeyreğinde AMD Phenom II X8 serisini çıkarmaya hazırlanıyor.Yani bu çıkcak olan AMD Phenom II X6 1100T 2010 son bombası 2011 de çıkacak olan 8 çekirdeğin habercisi olacak.

kyotoprotokolü
06-11-2010, 19:57   |  #10  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

Acaba 8 çekirdekte soket yapısı değişecek mi? Bence değişebilir. Ama aynıda bırakabilir.

hamann7725
07-11-2010, 16:50   |  #11  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Aslında intel diyenler kulaktan dolma insanlar.Adı var ama ne diye sorsan bilmez.İşte insanlara AMD yi öğretmek lazım.Geçen bilgisayarcının biriyle atışacaktım ama neyse dedim.Böyle biraz donanım bilgisine sahip olup bilgisayarcı olanlara uyuz oluyorum.Kalkmış bana inteli anlatıyor.Kendini orda ispatlaman gerekiyor ama dedim bu üç kağıtçıya mı kendimi ispatlıyacam?.. Dedim bırak bana anlatma inteli. Ondan sonra intel niye çok satılıyor insanlar daha çok niye biliyor.Bilmeyen zavallı müşteri böyle çapulcuların  eline düşerse sonuda hüsran olur.Ben AMD taraftarı birisiyim ama bilgisayarcı olsam yerine ve amacına göre intel toplayabilirim. Böyle hem anlamayan hemde dik kafalılardan bişe olmaz....

alien_fx
07-11-2010, 17:04   |  #12  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

Güzele benziyor. Intel I9 serisini geçer inşallah. Normalde Intel tercih eden biri olsamda Intel fiyatları tavana çektiğinden beri AMD severi oldum.
 Güzele benziyor Bulldozer Kahkaha