AMD işlemci üretimini durdurmayı düşünüyor :)

flytorpedo2
21-06-2007, 14:49   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
367 mesaj

Ufacık fabrikayı işletmek için birsürü evraklar gümrük belgeleri düzenleyen yetkililer... karmakarışık.

Hele dünya devi bir işlemci firmasının (ki bunlar boru değil ancak  en en en en üst düzey elektronikçinin yapabileceği "HIZLI MİKROİŞLEMCİ" yapıyorlar, normal bir kontrol devresi ünitesi değil) yaşayacağı zorlukları düşün.

90 nanometre ne demek sen bir malzemeyi 1MM İŞLEYEBİLİR MİSİN? yapabilir misin?

Senin dalga geçtiğin son teknoloji işlemcileri yapan firma.

Ayrıca duyan da amd nin hiç işlemcisi yok sanacak halbuki gayet güzel intel ile baş eden işlemcileri var.

Amd nin de intel kadar parası olsa x2 6000 i kısıp x2 3800 diye sürer 6000 e oc eden de oc performansı iyi derdi.

Şimdi papağan gibi 4400 lafı etme!

flytorpedo2
21-06-2007, 14:55   |  #27  
Yıllanmış Üye
367 mesaj
asimileci
hakaret edersen seni bulur ne yaparım bilirsin koca kafalı pişkin ç
Ben son teknoloji ürünü işlemci yapan adamı takdir ederim! birinin onu geçmesi sorun değil o adamların yaptığı iş de şahane.

Ben eğer milimetrenin onda birinde malzeme işleyemiyorsam 90nanometrede çip üreten adamı tebrik ederim bu kadar!!!

İntelden başka firma 5 nanometrede çip üretse intelle dakga mı geçecez?  Ama sen geçersin!!!

Ben de seni elektronikçi filan zannettim konuşman öyle çünkü.

30 yaşındaki bir adamın velet gibi konuşması da ayrı gariplik bu arada.

Ben de 22 yaşındayım.

asimileci
21-06-2007, 15:00   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kes be yeter  sülük sün sen

senin seviyene düşmem

AMD batarsa bayram edeceğim inadınıza

ben amd ye tam ısınmıştım ısındıgını kabul etsen hallolacaktı herşey

AMD ye gıcıgım batsın inteli gider 1000 dolara alırım

BATSIN YALANCI AMD YALANCI AMD MASKOT OLACAKSIN CEBİME

Son Düzenleme: asimileci ~ 21 Haziran 2007 15:02
kuruwa
21-06-2007, 15:06   |  #29  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

yawaş arkadaşlar kişisel gorusler farklı olsada bu kadar buyuk yaygaraya gerek yok

Borga-x
21-06-2007, 15:51   |  #30  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Beyler lütfen sakın olalım.AMD'yi isteselerde batıramazlar.Adamlar ATI'yı almışlarda batıcaklar. Yapmayın böyle, gerçekçi olun.Isınma sorunu dıyosun asımılecı.Senin P4 işlemcilerde cayır cayır ısınıyor buna ne dıcen. AMD 65nm yapıyor işlemcilerini ısınma sorunu 45nm geldıgınde kalkar nasıl olsa.
Dua edelımde bu soylentıler yalan olsun. Yoksa feci kazık yeriz..

flytorpedo2
21-06-2007, 16:12   |  #31  
Yıllanmış Üye
367 mesaj
asimileci

senin seviyene düşmem

BATSIN YALANCI AMD YALANCI AMD MASKOT OLACAKSIN

Tamam da böyle konuşarak düşmüşsün bile. Benim seviyeme düşmeyecek olsa kibarca yanıt verirdin.

Şurda haklı olabilirsiniz kızdım ve ağır konuştum kusura bakmayın ama kızmamın nedeni "benim babam senin babanı döver" muhabbetleri.
Ben birşey yazıyorum asimilecinin alakasız sabit cevabı:

4400 süper
ısınma problemi yok
amdyi döver
şahane ötesi

Sence bu normal mi asimileci?  bence burda koca kafa lafını hak ettin.
Koca çip üreticisi boru değil bu sigara satmıyor. Ben çip üreten adama saygı duyarım!
Kaç yıllık elektronikçiler bile 2 tane diyotla röleyle uğraşıyorlar karmaşık devreler yapıyorlar.

Bu senin dalga geçtiğin amd onun 1000 katı koca çip  bu dergiye de adını vermiş.
Ayrıca "sen beni bulamazsın" ne demek? Ben "seni bulurum demedim ki"   
Bir de kalkıp "seni bulurup topuklarına sıkarım" gibi bir laf etmişsin kim seviyesiz?
Tamam kızdım ağır konuştum ama seviyesiz değilim sinirle oldu bu. Ben böyle lafa alınırım.

"AMD SÖZLERİNİ TUTMADI" DEMİŞSİN;
PEKİ BİRŞEY DEMESEYDİ NE OLURDU?   BU SEFER AMD BATTI DİYE SÖYLENTİLER YAYGINLAŞIRDI  AMA UMUT VERİYOR ÇIKARTACAM BİTMEDİM DİYE BİR DE YALAN DEĞİL Kİ SADECE GECİKTİ ZİRA BORU DEĞİL BU KOCA İŞLEMCİ MİLYONLARCA.

SEN AMD PATRONU OLSAN SESSİZ Mİ KALIRDIN MİLLETİN FELAKET TELLALLIĞI YAPTIĞI DÖNEMDE?

benersince
21-06-2007, 16:14   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj
Borga-x
Beyler lütfen sakın olalım.AMD'yi isteselerde batıramazlar.Adamlar ATI'yı almışlarda batıcaklar. Yapmayın böyle, gerçekçi olun.Isınma sorunu dıyosun asımılecı.Senin P4 işlemcilerde cayır cayır ısınıyor buna ne dıcen. AMD 65nm yapıyor işlemcilerini ısınma sorunu 45nm geldıgınde kalkar nasıl olsa.
kuruwa
yawaş arkadaşlar kişisel gorusler farklı olsada bu kadar buyuk yaygaraya gerek
BeğendimBeğendim
yani beyler boşverin bu kadar kasmaya degmez bu kadar büyük bir pazardan  kimse çekilmeyi kolay kolay  göze almaz zenginin işlemcisi fakirin zihnini yorarmış

Gözünü devirmişGözünü devirmiş

asimileci
21-06-2007, 16:35   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
flytorpedo2
asimileci

senin seviyene düşmem

Tamam da böyle konuşarak düşmüşsün bile. Benim seviyeme düşmeyecek olsa kibarca yanıt verirdin.

Şurda haklı olabilirsiniz kızdım ve ağır konuştum kusura bakmayın ama kızmamın nedeni "benim babam senin babanı döver" muhabbetleri.

4400 süper
ısınma problemi yok
amdyi döver
şahane ötesi

Koca çip üreticisi boru değil bu sigara satmıyor. Ben çip üreten adama saygı duyarım!
Kaç yıllık elektronikçiler bile 2 tane diyotla röleyle uğraşıyorlar karmaşık devreler yapıyorlar.

Bu senin dalga geçtiğin amd onun 1000 katı koca çip  bu dergiye de adını vermiş.
Bir de kalkıp "seni bulurup topuklarına sıkarım" gibi bir laf etmişsin kim seviyesiz?
Tamam kızdım ağır konuştum ama seviyesiz değilim sinirle oldu bu. Ben böyle lafa alınırım.

PEKİ BİRŞEY DEMESEYDİ NE OLURDU?   BU SEFER AMD BATTI DİYE SÖYLENTİLER YAYGINLAŞIRDI  AMA UMUT VERİYOR ÇIKARTACAM BİTMEDİM DİYE BİR DE YALAN DEĞİL Kİ SADECE GECİKTİ ZİRA BORU DEĞİL BU KOCA İŞLEMCİ MİLYONLARCA.

SEN AMD PATRONU OLSAN SESSİZ Mİ KALIRDIN MİLLETİN FELAKET TELLALLIĞI YAPTIĞI DÖNEMDE?

1. benim seviyemi sen ölçemezsin
2. benim yaşıma önce bir gel ondan sonra konuş o zamana
3. dalga geçer gibi çocuksun,çocuk yazıyor bana filan ne ayak,ayagına sıkarım topuguna da sıkarım KES KES KES

asimileci
21-06-2007, 16:37   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
Borga-x
borga isterse batsın istemezse batmasın umrumda değil,
intel core2duo 4400 ün 50 derenin üstüne çıktıgını kanıtlamadan da konuşmayın.bir kere bellek denetleyicisi içinde olan bir işlemci nasıl içinde olmayan bir işlemciden daha az ısınır.daha fazla ısındıgını size kanıtladım..

son sözüm inşallah batar da bende gülerim halinize...
batarsa intel almazsanız sevinirim
maskot yaptıgım işlemciyi size veririm
kafanıza takmayın. sizi gidi AMD ciler BATTI AMD BATTI AMD

Son Düzenleme: asimileci ~ 21 Haziran 2007 16:43
Borga-x
21-06-2007, 16:49   |  #35  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

neyse sana laf yetiştirilemiyor Kahkaha

flytorpedo2
21-06-2007, 16:52   |  #36  
Yıllanmış Üye
367 mesaj
asimileci
flytorpedo2
asimileci

senin seviyene düşmem

4400 süper
ısınma problemi yok
amdyi döver
şahane ötesi

1. benim seviyemi sen ölçemezsin
2. benim yaşıma önce bir gel ondan sonra konuş o zamana
3. dalga geçer gibi çocuksun,çocuk yazıyor bana filan ne ayak,ayagına sıkarım topuguna da sıkarım KES KES
"hakaret edersen seni bulur ne yaparım bilirsin koca kafalı pişkin çocuk"   
BU NE DEMEK?
Ayrıca ben seninkini ölçemezsem sen benimkini nasıl ölçüyorsun? Ben de 22 yaşında mühendis adayıyım 5 yaşında değilim.

Yazdıkları bir insanın seviyesini tam olarak göstermese de fikir verir anladın mı?  
30 yaşında koca adam kalkıp da benim işlemcim senin işlemcini döver muhabbeti yapıyorsa ben bir fikir sahibi olurum.

Ayrıca ben de birşey yazınca   "kes be pis şıllık abeeeee" gibi birşey demek zaten o seviyeye inmek demektir.
ADAM GİBİ CEVAP VER LÜTFEN.
Ben hatamı kabul ettim sinirliyim o yüzden sert yazdım dedim sonra da sakin yazmaya çalıştım ama sen seviyeni düşürerek yine kızdırdın.

NOT: Sinirle ağır yazmışım bir kelimeyi sildim ağır kaçmış neyse. Yazılanlar ortada aynı şeylkeri tekrara gerek yok.
Asimileci metrenin milyarda birini değil binde birini(milimetre) işlesin (bir maddeyi filan)göstersin ben bunu yaptım diye.  
AMD saygı duyulacak çip üreticisi helal olsun adamlara kolay değil çip yapıp intelle rekabet etmek... asimileci milyonda birini yapsın 2 transistörü birleştirsin bakalım yapabilecek mi?

Son Düzenleme: flytorpedo2 ~ 21 Haziran 2007 17:16
alibotan
21-06-2007, 17:17   |  #37  
Yıllanmış Üye
214 mesaj

BEYLER LÜTFEN YAA ASİMİLECİ BIZIM ABİMİZZ LUTFEN BIRAZDA OLSA SAYGILI OLALIMM BIZDEN DAHA BILGILI OLDUGU KESINN HADI BILGIYI BIRAKIN BIZDEN YAŞCA DAHA BUYUK YAA HADI YAŞIDA BIRAKINN EN ÖNEMLİSİ O BİR EĞİTİMCİ ÖĞRETMEN YANI BU KADARDA SAYGISIZCA KONUSULMAZZ LÜTFEN ARKADAŞLAR...Aşk

bjk_semih
21-06-2007, 17:18   |  #38  
Yıllanmış Üye
1,452 mesaj

arkadaşlar tamam uzamasın artık

kuruwa
21-06-2007, 18:36   |  #39  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

amd batacak ve üretimi durduracak olsa neden 45 nm bilgilerı versın asimileci de eklemıs zaten yeni ekran kartı  ile bile butcesı ıyı gıdecek yine asimilecının ekledıgı gıbı chip setlerı zaten mukemmel bu ıkısı bile yeter zaten yeni işlemcı karınıda ekleyınce degmesın keyfıne ekran akrtı fiatlarına baktımda cok makuller ve ve ekran akrtı pazarında iyi bır yerdeler

Z1mBaBwE
21-06-2007, 21:50   |  #40  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

beyler haber dogru gıbı neredeyse her teknolojı sıtesınde yasıo amd bıttı dıe Emin değilEmin değil AMD NO 1 MANUFACTURER

bjk_semih
22-06-2007, 09:56   |  #41  
Yıllanmış Üye
1,452 mesaj

AMD firmasından kesin bir açıklama gelmediği sürece hiçbir şey söylenemez.

serkanPC
22-06-2007, 10:43   |  #42  
Yeni Üye
43 mesaj

Benim fikrime göre böle bişe cok sacma olur hele batması imkansızdır batacak olan bir sirket nasıl oluyo da ATİ gibi büyük bir sirketi satın alıyoo ben ce bunlar sadece spakülasyondur.Ewet bu yıl AMD icin ii gecmedi ama toparlanır elbet. Göz kırpma

asimileci
22-06-2007, 14:25   |  #43  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

üretime dewam edecek ama intel ile rekabetten kaçacak

IBM e yan mamül satacak işlemci yaparak

IBM fabrikaları da satın almayı düşünüyor.

evet açıklama bu hafta içinde yapılacak haberi yayılmaya başladı

IBM ile ortaklıga gitme durumları da var

Son Düzenleme: asimileci ~ 22 Haziran 2007 14:26
kuruwa
22-06-2007, 14:28   |  #44  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

ıbm le zaten teklonojik anlaşmaları vardı 2010 yılına kadar ama phenomla istenılenı sunabılırse işler degısebılır ama cıkmadan ne desek yalan olur ilerde belli olcak

Son Düzenleme: kuruwa ~ 22 Haziran 2007 14:30
blackhawkmilan31
22-06-2007, 14:41   |  #45  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

keşke 1-2 gün önceden verseydiniz haberi.yoksa amd işlemci alırdım.ama şimdi 1-2 gün sonra e6600 geliyo.beyler amd de intelle aynı seviyede.onun yok olması demek bizim kazık sürecine girmemiz dmek.
.

asimileci
22-06-2007, 14:51   |  #46  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

korkma IBM ve via piyasayı boş bırakmayacak

IBM amd yi satın alıyor

Z1mBaBwE
22-06-2007, 21:37   |  #47  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
asimileci
korkma IBM ve via piyasayı boş bırakmayacak

IBM amd yi satın alı

kanıtla nereye satın alıyo  AMD IBM satın alır be sen AMD yı fakırmı zannettın

bjk_semih
22-06-2007, 22:41   |  #48  
Yıllanmış Üye
1,452 mesaj

bu tartışma uzayacak tamam şimdiden sakin olun diyorum. ayrıca IBM Dünyanın en büyük firmalarından biri

pisko
22-06-2007, 23:02   |  #49  
Üye
74 mesaj

walla intel işlemcisi kullandığım içn beni fazla etkilemez
aslında amd gibi büyük bir şirket böyle bir hüsranla karsılasmaz

kuruwa
23-06-2007, 12:35   |  #50  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

walla intel işlemcisi kullandığım içn beni fazla etkilemez
aslında amd gibi büyük bir şirket böyle bir hüsranla karsılasmaz
dıyorsan yanılıyorsun amd gıttı de elındekı işlemcıye elden ayaktan dusene kadar dewam edersın tek el kalınca fiatlar şişer kı intel ön belleklerı cogaltıgı ıcın durmadan bahanede hazır aslında bu sebeple ındırımler durur ve ancak işlemcıler elden ayaktan dusunce alırsın yanı teklonojik olarak bayağı eskıyınce ancak alırsın inşanllah anlatabılmısımdır eskıye  bakman yeterlı bu konularda eskınden ıntel ne akdar pahalı ıdı