Amd işlemcili toplama pc

haki02
04-05-2011, 18:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba beyler en son p4 2.4 pc yi uzun yıllar kullandım ve teknolojiden uzak kaldım,şimdi yeni bir makine topluyorum bütçem 1000 tl monitör windows vs almıcam sadece kasa olacak,bugün birkaç mağazaya gittim anlamadığım için ordaki teknikerlere toplattım fakat kafamda çok soru işareti var.

amd phenom 2 x4 620 2mb 2.6 gh işlemci yazılmış 199 tl ye ben x4 925 8m 2.8 ghz düşünüyorum sizce iyimi?

anakart gigabyte 880gm ddr3 1333 mhz yazmışlar 179 tl,bunun yerine biraz daha ucuz ne alabilirim

ekran kartı zotac 9800 gt eco 1 gb 256 bit ekran kartı yazmışlar 219 tl,en çok kafam karışan notka bu,bu ekran kartı yerine ne seçebilirim? 256 bit,128 bit ne farkı var? directx 11 ile 10.1 arasındaki fark nedir? çünkü bu ekran kartı sanırım 256 bit 10.1,onun yerine 128 bit 11 alsam daha mı iyi?

ram kingston 4 gb

kasa xigmatek cpc t45ub 169 tl,bunun yerine daha uygun ne alabilirim?

kısaca 1000 tlyi aşmayan bi sistem kurmaya çalışıyorum ama uzun zamandır pc teknolojisini takip etmedim sizce ne yapmalıyım?listeyi aynen almak mantıklımı sizce? parçaların yerine neler önerebilirisiniz?

Son Düzenleme: haki02 ~ 04 Mayıs 2011 18:51
Kapalı Hesap (203105)
04-05-2011, 19:16   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

bu sistemi tavsiye ederim vatancomputer de resmi tatillerde büyük indirimler oluyor mesela önümüzde 19 mayıs tatili var o gün world kart ile indirimden faydalanabilirsin

Sil

AeroCool VS-9 550W Pencereli Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası                                                                                                    168,89 TL                                                                        168,89 TL                                                                                    Sil

MSI 870-C45 AMD 770 AM3 DDR3 ATX Anakart                                                                                                    164,02 TL                                                                        164,02 TL                                                                                    Sil

AMD Phenom II X4 955 Black Ed.  AM3 8MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci                                                                                                    263,33 TL                                                                        263,33 TL                                                                                    Sil

Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (2x2GB) (KHX1600C9D3K2/4G)                                                                                                    110,58 TL                                                                        110,58 TL                                                                                    Sil

Sapphire ATI HD5830 Xtreme 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı                                                                                                    263,33 TL                                                                        263,33 TL                                                                                    Sil

SAMSUNG 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA II DISK (HD502HJ)                                                                                                    89,24 TL                                                                        89,24 TL                                                                                                                                                    Genel Toplam (KDV Dahil)                1.059,39 TL

haki02
04-05-2011, 19:23   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: glscgn  
bu sistemi tavsiye ederim vatancomputer de resmi tatillerde büyük indirimler oluyor mesela önümüzde 19 mayıs tatili var o gün world kart ile indirimden faydalanabilirsin

Sil       
                                                                                        AeroCool VS-9 550W Pencereli Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası                                                                                                    168,89 TL                                                                        168,89 TL                                                                                    Sil       
                                                                                        MSI 870-C45 AMD 770 AM3 DDR3 ATX Anakart                                                                                                    164,02 TL                                                                        164,02 TL                                                                                    Sil       
                                                                                        AMD Phenom II X4 955 Black Ed.  AM3 8MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci                                                                                                    263,33 TL                                                                        263,33 TL                                                                                    Sil       
                                                                                        Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (2x2GB) (KHX1600C9D3K2/4G)                                                                                                    110,58 TL                                                                        110,58 TL                                                                                    Sil       
                                                                                        Sapphire ATI HD5830 Xtreme 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı                                                                                                    263,33 TL                                                                        263,33 TL                                                                                    Sil       
                                                                                        SAMSUNG 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA II DISK (HD502HJ)                                                                                                    89,24 TL                                                                        89,24 TL                                                                                                                                                    Genel Toplam (KDV Dahil)                1.059,39 TL

açıkçası ekran kartı biraz pahalı geldi biraz daha uygun bişi bulmam lazım

Kapalı Hesap (203105)
04-05-2011, 20:05   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

valla fiyatına göre o performansı verecek başka bir kart bilmiyorum ama paran yetmediyse şimdilik 2 gb ram alırsın oradan 50 tl kalır ama bu parçalarda değişiklik yapma çünkü oyun pc olmaz o zman