amd işlemciyi aldığımda yadırgadım çünkü mükemmel

Kapalı Hesap (166559)
01-03-2010, 23:53   |  #26  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
210 mesaj

marosarap arkadaşım sana tşk ediyorum işlte iyi niyetli insan ile lötü niyetli insanın farkı budur  bak bişey saha soracağım acaba bu phenom işlemcide  aynoı anda 2 oyun yükleyip bir oyun indirip birde nette gezindiğinde pcnin ara ara donması normal mi   galibaa ben p4den sonra bu iişlemciye çok yükleniyorum:_)

marosarap
02-03-2010, 09:39   |  #27  
marosarap avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj
Alıntı: lara_croft_fan  
marosarap arkadaşım sana tşk ediyorum işlte iyi niyetli insan ile lötü niyetli insanın farkı budur  bak bişey saha soracağım acaba bu phenom işlemcide  aynoı anda 2 oyun yükleyip bir oyun indirip birde nette gezindiğinde pcnin ara ara donması normal mi   galibaa ben p4den sonra bu iişlemciye çok yükleniyorum:_)
dediginiz durumlar normal bir kullanıcının yapmayacagı seyler ki gerekte yoktur zaten bence boyle seyler düşüneceginize yeni sisteminizin keyfini çıkarmaya calışın tekrar hayırlı olsun.

Kapalı Hesap (166559)
02-03-2010, 18:42   |  #28  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

tşkler demekkii bu kasmalar normalmiş 6 işlem çalıştırıyorum ama bence intel gerçekten daha iyi benim laptopumda t5750 işlemci var windows 7  masaüstü geldiği anda hemen başlat mennüsüne basıyorum başlat açılıyor ama topladığım pcde öyle değil 15 saniye sonra açılıyor ki msconfigden bütün ayı programları aldırmama rağmen benim yorumum böyle amd intelden daha  kötü bence şu durumda intel=gıgabyte oluyor ecs=amd oluyor efendim amd oyunlarda iyi

Kapalı Hesap (166559)
02-03-2010, 22:17   |  #29  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

meğer bende 2 işletim sistemi kuruluymuş Allahım sana şükürler olsun pcdeki Anakart ne kadar kalitelii:_)

falconer
02-03-2010, 22:31   |  #30  
Yıllanmış Üye
704 mesaj

Şu başlığı düzeltsene kardeşim!!!

Kapalı Hesap (166559)
02-03-2010, 23:07   |  #31  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

ne gerek var bu konuda bağaı bir fikir ortaya konulmuş aslında o ecsyi kötüleyenlerin yanıldıkları ortaya çıkmış

falconer
02-03-2010, 23:48   |  #32  
Yıllanmış Üye
704 mesaj
Alıntı: lara_croft_fan  
ne gerek var bu konuda bağaı bir fikir ortaya konulmuş aslında o ecsyi kötüleyenlerin yanıldıkları ortaya çıkmış
ESC beni ilgilendirmiyor ama AMD yi kötüleyen bu başlığın sahibi ''sen''in de yanıldığın ortaya çıkmış. Lütfen başlığı düzeltir misin???

Conspirator
03-03-2010, 06:01   |  #33  
Conspirator avatarı
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Asus'a Bari Kötü Demeyin Ya! Yuh Artık Ne Diyeyim Size Asus Anakartlar 1 Numaradır Biraz Pahalı Olmasına Rahmen Benim Arkadaş Kullanıyo Nerdeyse 500 TL'Lik Anakartı Var Formula Gibi Pc'de Takılma Yok!

Ecs Yi Bilemem Kimse Önermiyor Herhalde Vardır Bir Sakatlık MSİ'Da Kötü Demeyin! Ben Kullanıyordum Eski Pc'de Hiç Sorun Yaşatmamıştı

Her Zaman >> Asus 1 Giga 2 >>

black_flood
03-03-2010, 07:58   |  #34  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: falconer  
ESC beni ilgilendirmiyor ama AMD yi kötüleyen bu başlığın sahibi ''sen''in de yanıldığın ortaya çıkmış. Lütfen başlığı düzeltir misin???
O başlık asla düzeltilmez !!

Çünkü gerçekten güttüğü niyet art niyetli birisi arkadaş kesin buna herkes ortak karar verebilir sistemim çok iyi diyor ama halen yok şöyle yapsam kasarmı yok şu program açarken kasması normalmi diyor.
sisteminden menun falan olduğu yok bütün forum tepesine çullanınca kuyruğunu kıstırdı geride dönemiyor başlığıda özellikle bırakıyor ki görende aa bak amd kötüymüş gerçektende iyiki almamışım diyor.

tam 6 senelik amd kurduğum sistemler var bu güne kadar 0 kere donanım hatası ve arızası çıktı. ve üzerlerinde 3 senedir hiç format atmadan kurulu çalışan windows xpler var bu süre zarfı içindede 0 kere virüs mağduru olmuştur.

intel olunca bir + sağladığı falanda yok hemen hemen 2 side aynı 2 side yahın yaklaşık değerlerde gömülüpte işlem yapamaz hale geldiği durumlar neredeyse.

Kapalı Hesap (166559)
04-03-2010, 01:07   |  #35  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

arkadaşlar lütfen beni kötü niyetli olarak adlandırmayın  sonuçta bende bu ürünlere para verdim bedava gelmedi ki kötülüyeyim ayrıca dedim yaa 2 işletim sistemi ve virüs ile öyle kasıyormöuş şimdi farkettim amd ile intel aynı ama oyunda amd inteli tek geçer yani amd daha iyi ayrıca black_food arkadaşım yazdığım herşeye niye kötü cevap veriyorsuınuz ecs yi önermiyorlar değil  öneremiyorlar kullanmamışlar ve asuıus anakartlar kötü demedim ki asus kullanmadım yorum yapamam ve ayrıca başlığı düzeltmeye gerek yok bir zahmet başlığı okuyan içeriğini girsin okkusun arkadaşlar başıkta b  yazanlardan sonra benim yanıldığım deyir ecsn yi kötüleyenler yannılmıştır....ayrıca ecs benim tercihim rica ederim yorum yapmayın gerçekten ben memnunum var mı daha ötesi kardeşim var mı yaaa!!!...saygılar...

Kapalı Hesap (166559)
04-03-2010, 01:09   |  #36  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

Ayrıca sevgili arkadaşlar başlık nasıl düzeltilir bilmiyorum:_)

Kapalı Hesap (166559)
04-03-2010, 01:14   |  #37  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/amd ... 4859.html?results=1

nolu başlığıda inceleyin lütfen

Z1mBaBwE
04-03-2010, 13:33   |  #38  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
O güzel işlemciye o dandik anakartı takarsanız siz hiç bir işlemcide performans alamazsınız. Size kim ECS alın dedi?

Dandikmi Kahkaha benim gibi bilgisayar ve amd manyağı biri test etmeden bir şey almaz Kahkaha uzun araştırmalarım sonucunda ECS A780GM-A Ultra black anakartı aldım ECS black serisi ile bu pazarda bende varım demiştir.Dandik dediğiniz anakartın 160 watt tdp ye kadar işlemci desteği vardır en çok tutulan anakartlardan biridir.Overclock potansiyeli gigabyte a göre kötü belli bir değerden sonra sistem stabil olmuyor ancak uygun fiyatının karşılığını sonuna kadar hakediyor.Gigabyte anakartları bende severim ancak yaşadığım ram problemleri yüzünden bir süre gigabyte kullanmamaya karar verdim.ECS nin tüm boardları iyi değil onu bende kabul ediyorum ancak black serisi ile ecs kaliteli ürünlerde yapabilceğini göstermiştir.Gelelim asusa asus efsanesi eskide kaldı günümüzde en çok sorun çıkaran anakartlardan biri asustur deneyimlerim fazladır asus anakartlar ile halada asus anakartlar üzerindeki testlerim devam ediyor asusun şuan tek beğendiğim anakartı M4A785TD-V EVO

Son Düzenleme: Z1mBaBwE ~ 04 Mart 2010 18:12
Kapalı Hesap (166559)
04-03-2010, 21:00   |  #39  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

Z1MBABWE arkadaşım hızır gibi yetiştin valla!!!! ewt asus gerçekten eskide kaldı  çünkkü eskiden asusun ekran  kartlarınıda  alan çok vardı ama şimdi gerçekten yüzüne bile bakmıyorlar ayrıca anakartlarıda şimdi öyle arkaşımın dediği igibi ecsnin her anakartı güzel değildir artık kendini yeniledi zaten üzerindeki kapasitörlerin hepsi kaliteli ve katı ayrıca işlemci 150w ve sb750 özelliği var ayrıca gıgabyteyide kötülemedik ben gıgabytede iyi ecs de iyi dedim arkaşımda nunu kanıtlaadı o ecsyi kötüleyenler  hayatlarında acaba ecsyti kullanmışlar mıdır? ayrıca bu işlemcide süper:!!!

Kapalı Hesap (166559)
05-03-2010, 19:37   |  #40  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

noldu ecsnin tarafında biri çıkınca herkes es geçti bakıyorum

YasinC
05-03-2010, 20:30   |  #41  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: Z1mBaBwE  

Dandikmi Kahkaha benim gibi bilgisayar ve amd manyağı biri test etmeden bir şey almaz Kahkaha uzun araştırmalarım sonucunda ECS A780GM-A Ultra black anakartı aldım ECS black serisi ile bu pazarda bende varım demiştir.Dandik dediğiniz anakartın 160 watt tdp ye kadar işlemci desteği vardır en çok tutulan anakartlardan biridir.Overclock potansiyeli gigabyte a göre kötü belli bir değerden sonra sistem stabil olmuyor ancak uygun fiyatının karşılığını sonuna kadar hakediyor.Gigabyte anakartları bende severim ancak yaşadığım ram problemleri yüzünden bir süre gigabyte kullanmamaya karar verdim.ECS nin tüm boardları iyi değil onu bende kabul ediyorum ancak black serisi ile ecs kaliteli ürünlerde yapabilceğini göstermiştir.Gelelim asusa asus efsanesi eskide kaldı günümüzde en çok sorun çıkaran anakartlardan biri asustur deneyimlerim fazladır asus anakartlar ile halada asus anakartlar üzerindeki testlerim devam ediyor asusun şuan tek beğendiğim anakartı M4A785TD-V
Sonunda Barış ben senden daha önce bekliyordum bu sözü ancak birazcık geç kaldın. Asus bugün anakart satabiliyorsa önceden yaptığı isim sayesinde ve Asus'un şuan en iyi ürünleri ekran kartı serisinden olan ROG. ESC yi kulandım bana Bios bir garip geldi o kadar ancak kalitede Asus'dan çok daha kaliteli. OC konusunda Gigabyte dan kötü ancak Gigabyte da anakart sektöründe 1 numara oldu.

messita
11-04-2010, 16:05   |  #42  
messita avatarı
Yıllanmış Üye
135 mesaj

arkadaşlar kafam çok karıştı lütfen. ben ilk başta i5 750 8mb 2.66 işlemci alıcaktım snra amd phenom II x4 965 3.4 almaya karar verdım sımdı yinemı i5 e döniyim genelde oyun oynayan biriyim ama böyle başlarken yada aynı anda 3 işlem yaparken kasıcaksa i5 alim yine. amd hiç kullanmadım. kullanmadan da bişe diyemem. bu yüzden hangi işlemciyi seçmeliyim yardımlarınızı bekliyorum.

Kapalı Hesap (166559)
11-04-2010, 18:50   |  #43  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

arkadaşı9m valla ben amd işlemciden o kadar memumumki milyarlar verseler değişmem intel neymiş bee öyle oyunlarda ve masaüstünde farkettim ecs ve amdnin müükemmel hızını ayrıca sorunsuz stok fan ile bilrlikte 3.6 da stabil çalışyıor yani sorunsuz benim ilk önce anmmdyi kötülememin nedeni benim doğru sdüzgün format atamamammış yani 2 işletim sistemide yğüklüymüş ve harddiskkimde berbatmış şimdi harddiskimi yenilerdim ve farkını gördüm ama işlemciler intele bin çeker yemin ederim...

Kapalı Hesap (166559)
11-04-2010, 18:52   |  #44  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

bu arada tabiki amd phenom ıı x4 ü seçmelisin benimki phwnom ıı  x2  seninkide x4 yani piyasanın en iyisi kesinlikle amdyi al

JustCause
11-04-2010, 20:32   |  #45  
Yıllanmış Üye
312 mesaj

Kafa karışıcak ne var. Sadece intelmi işlemci üretiyor dünyada milyonlarca insanın hepsi intel işlemcimi kullanıyor.Böyle saçmalık olmaz.AMD tabiiki kötü değil ki bence fiyatina görede çok iyi işler çıkartıyor.sen sistemi yanlış topla sonra işlemci niye böyle de.
Phoneom II X4 965 in yanına Gigabyte XTA DDR3 anakartı koy bakalım nasıl çalışıyor o sistem.

1ol3irol
11-04-2010, 23:46   |  #46  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj
Alıntı: messita  
arkadaşlar kafam çok karıştı lütfen. ben ilk başta i5 750 8mb 2.66 işlemci alıcaktım snra amd phenom II x4 965 3.4 almaya karar verdım sımdı yinemı i5 e döniyim genelde oyun oynayan biriyim ama böyle başlarken yada aynı anda 3 işlem yaparken kasıcaksa i5 alim yine. amd hiç kullanmadım. kullanmadan da bişe diyemem. bu yüzden hangi işlemciyi seçmeliyim yardımlarınızı bekliyorum.
geçen gün de tam bu iki işlemcinin karşılaştırmasını okumuştum biyerden. son olarak oyun için amd diğer genel uygulamalar için intel diyodu...

messita
12-04-2010, 01:00   |  #47  
messita avatarı
Yıllanmış Üye
135 mesaj
Alıntı: JustCause  
Kafa karışıcak ne var. Sadece intelmi işlemci üretiyor dünyada milyonlarca insanın hepsi intel işlemcimi kullanıyor.Böyle saçmalık olmaz.AMD tabiiki kötü değil ki bence fiyatina görede çok iyi işler çıkartıyor.sen sistemi yanlış topla sonra işlemci niye böyle de.
Phoneom II X4 965 in yanına Gigabyte XTA DDR3 anakartı koy bakalım nasıl çalışıyor o sistem.

ben amd de karar kıldım zaten dünya rekortmeni çünkü 6.83 e çıkmış hız :D

Kapalı Hesap (166559)
12-04-2010, 16:45   |  #48  
OP Kapalı Hesap
210 mesaj

boşuna yorum yapmayın arkadaşlar inter yerlerde amd bir numara :_)

Snopyanky1993
25-08-2010, 11:25   |  #49  
Üye
64 mesaj

bencede Gigabayt dururken ....
sen sistemi ilk önce doru düzgün bi işletim ssitemiyle kur (çakma felan olmasın shane xp bilmemne xp miş)
sorada dirverlarını kur soıraantivirüsünü kur hemen bi test at gör farkı...
ayrıca bendede daha önce p4 631 vardı işlemciyi rame doyurdum işlemci çift çekirdek  kadar olmasada çok stabil çalışıyordu zaten p4 lerin çoğunda HT olduğu için çok kararlı çalışıyorlar bence...

Snopyanky1993
25-08-2010, 11:27   |  #50  
Üye
64 mesaj

ayrıca amd bir numaraysa daha inteli geçecek nie bir işlemci yapamadı
ayrıca AMD ATİ almasaydı şimdi amd die marka olmuyacaktı onuda farkedin artık...