AMD nin işlemcileri mi Intel inkiler mi??

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Cursed-One
19-04-2004, 00:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Ya bir çok insanla konuştum bir çok yazı okudum ama bu sorunun yanıtını bulamadım. O öyle derken diğeri başka türlü söylüyor. forumdakilerin düşüncesi nedir? ya da bu konuyla ilgili bana internette bi sayfa önerebilecek birisi var mı?(türkçe ingilizce farketmez). Ya şimdi bi sürü model var hepsini nası söyleyelim diyebilirsiniz ama en azından herkes bildiği kadarını söylese bi bütün oluşturulur.

Swat_Man
19-04-2004, 00:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

intel iyi olarak yanlış olmaz herhalde tam anlayamadım ama.

pilot07
19-04-2004, 03:27   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

amd xp lerde kaplama malzemesinden dolayı ısınarak catlama sorunu var,diger athlon opteron bunlarda bi sorun yaşamazsın

intelde presscot ısınma sorunu yaşıyo. diger modelleri sorunsuz.

amdler genelde iyi bir fanla kullanılmalı orjinal fanı yeterli ama araya macun sürmek genede lazım yoksa overclockta eline alırsın işlemciyi.
intelde böle bi sorunla karşılaşmazsın presscot hariç.

performans olarak
her iki markanında birbirine rakip farklı performanslarda işlemcileri var bu yüzden amd ve intel biri iyi diyemezsin

aldıgın anakart ram hdd vga bunların hepsi işlemciyi etkiler işlemciyi tek başına düşünemezsin bu yüzdende amd veya ıntel diyemezsin bu parçalarla birlikte en iyi sistemi kurmak gerekir burdada devreye bütçe girer en uygun fiyatta amd de de bunun sebebıde yılların işlemcisi intelin bulundugu pazara girebilmek.

senin sorunun cevabını verebılmek için her iki işlemcininde aynı anakarta uygun olamsı ve sadece işlemciyi degiştirerek test yapmak gerekir. E bu testlerdede birinde intel iyi digerinde amd iyi olursa ne olucak belki bi test senin için önemli benim için degil ...

sonuçta bu sorunun cevabı şu senin kesene en uygun olan işlemci en iyi işlemcidir

ben amd ahtlon 64 3200 + kullanıyorum benim için en iyisi bu bundan öncede intel kullanıyordum o zamanda en iyiysi oydu :)

kolay gelsin..

unforgiven
19-04-2004, 05:07   |  #4  
Yeni Üye
25 mesaj
alıntı:
amd xp lerde kaplama malzemesinden dolayı ısınarak catlama sorunu var,

yok boyle bişi.. polmino çekirdekli ilk çıkım amd lerin ısınma sorunu vardı. su an boyle bır sorun yok. kendi fanı ile de sorunsuz "belli değerlerde" o/c olabilmektedirler.
en iyi işlemci bütçene en uygun  fiyat / perfornmansa sahip işlemcidir.

aozatalay
20-04-2004, 19:26   |  #5  
Yeni Üye
39 mesaj

Valla ben ve benimle birlikte 2 kişi AMD 2500+ athlon xp aldık , çok memnunuz özellikle oyunlarda p4 2,4 ghz ile aralarında gözle görülür fark var.GO Underground' da muazzam fark ediyorsun.Bahsettiğim P4 2,4 ghz ve athlon 2500+ xp nin ekran kartları ve ramları aynı ( fx5200)  ama ben kendime Ati Radeon 9200 SE aldım daha iyi görüntü veriyor..

yilmaz633
22-04-2004, 22:17   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

bak pilot07 doğru söylüyosun ama amd athlon intel'e göre daha iyi ve fiyat olarak daha ucuz bunu aklından sakın çıkarma iyi derken daha üstün performans veriyor bende amd athlon 1.9 ghz işlemci var

kaynak:amd.com

orada daha fazla bilgi edine bilirsin
                                tavsiye ederim.

Cursed-One
23-04-2004, 22:05   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

yaptığım araştırmalardan çıkardığım sonucu söyleyeyim sizlere. athlon lar 3d oyunlarda derleyicilerde daha hızlı, intel ise hyper threading destekli uygulamalarda (3d tasarım, çizim, dvd rip gibi) hızlı. ama okuduğum yazılar amd nin athlon fx 53 ünün pentium4 ün prescot'unu bayağı bi solladığını gösteriyor. hatta prescot pek beğenilmiyor. ama saldırma sırası intelin yakın bi zamanda yeni bi işlemci çıkaracaktır.

Intruder
24-04-2004, 17:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
184 mesaj

bu forumda bu konu cok kez tartısıldı. sonuc ise intelin pahalı ve hızlı olması , AMD nin ise fiyatına göre inanılmaz performans veridigi.
HT destegine sahip 800 mhz 2.8 mhz islemci ile ancak 3200+ amd xp basa cıkabiliyor , ki cogu kezde geciliyor.
prescott lar piyasada yeni ve northwoodlar kadar oturmus degiller. bu ailenin 5 ghz dayanacagı göz önüne alınırsa prescott islemciler gayet iyi bir adım bence. intelin 64 bit islemcisi ise ufukta görünüyor ama gelmesi sanırım cok vakit alacak...AMD bu konuda bir süre daha pastayı tek basına yiyecek gibi..

crescendo
29-04-2004, 23:22   |  #9  
Taze Üye
8 mesaj

Ya bu ikilem herkesi sıktı bu forumu açarken biraz etrafına bak bodozlama yeni forum konusu açmayın arkadaşlar. bu konuyla ilgili doldurduğum 3. forum bu bunları söylemek üzerime düşen bir görev değil ama kusura bakmayın.