AMD Radeon R9 M265X

Mehmet Fatih
28-12-2015, 23:28   |  #1  
Mehmet Fatih avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhaba arkadaşlar ekran kartı Intel(R) HD Graphics 4600 gözüküyor ama AMD Radeon R9 M265X ekran kartıda var ben bu konuları fazla bilmem ama amd açmaya çalıştıgımda hiçbir şekilde bilgisayarda bulmıyorum adm ile ilgili bişey ama aygıt yöetisinde monitöre tıkladıgımda bu ıkı secenek cıkıyor masaustunden sag tık yapıncada ıntel açılıyor amd seceneği çıkmıyor umarım anlatabilmişimdir nedemeye çalıştığımı bu amd ben kendim girip aktifleştirmemmi gerekiyo o kendimi halledicek tüm işi  neden açamıyorum adm ile ilgili bir menüyü bulamıyom kafam baya karışık simdide teşekkürler

ihalilcoban
28-12-2015, 23:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Üreticinin sitesinden ekran kartı sürücüsünü indirip kurman gerekiyor.

ihalilcoban bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Erşah
30-12-2015, 00:12   |  #3  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Dizüstü bilgisayarlar güç tasarufu için onboard grafik ile harici grafik kartı arasında ihtiyaca uygun geçiş yaparlar. Bunu test etmek için furmark isimli sentetik benchmark programını indirip kırun. Ardından çalıştırın. Program benchmark ederken yukarıda sisteminizin ve grafik işlemcinizin bilgileri yazacaktır. Büyük ihtimalle harici grafik kartını göreceksiniz.