amd sempron lar hakkında

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
doday25
04-04-2005, 16:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

yaklaşık 5 aydır sempron 2800+ kullanıcısıyım ucuz işlemci diye aldım para yetersizliğinden bilgisayar satıcısının  " athlon 2800+la aynı işleve sahip bir tek ön bellek daha düşük" gazıyla  ve bilgisayarı aldığım günden beri donanım problemi yaşıyorum bilgisarı açmak için ne zaman elimi uzatsam acaba günün problemi nedir diye  
kafa yorumyorum yeni bilgisar alacak lara tavsiyem mutlaka işlemci ile ana kartı bilen birine sorun....

Eyüp Korkusuz
04-04-2005, 16:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Tavsiyen için teşekkürler ama ben geçen ay bir arkadaşıma amd sempron 2400 işlemcili MSI ın 54 dolarlık bir boardıyla topladık canavar gibi makine oldu ilk kurulum yaparken hiçbir sorun yaşamadım. Şuan tam 1 aylık ve hala arkadaşın bir şikayeti yok ve çok memnun... Senin pc de yolunda olmayan birşeyler var biraz incele bence...

doday25
04-04-2005, 18:47   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

ben de epox 8rda3+ var uygun olsun sorun çıkarmasın diye aldım bilmiyorum belki uyumsuzluk da olabilir tahmini değeri 120 $ civarı  54$ ana kart da iyiymiş:))

Eyüp Korkusuz
04-04-2005, 18:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Walla ister inan ister inanma üzerinde birde 64 mb lık bi ekran kartı var onboard da ses kartı ama arkadaş sadece internete bağlandığı için ona yetiyor. Bu sistemi elimizden geldiği kadar ucuza toplamaya çalışmıştık. Eğer paramız olsaydı ABİT in çok güzel boardları var onları alırdık...

free_x_man
04-04-2005, 19:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

peki ne tür donanım problemleri yaşıyorsun arkadaşım.ben intel kullanıcısıyım ama intel işlemci deseydin şaşırmazdım.amd deyince şaşırdım hiç kimse amd den şikayetçi değil de ondan.ayrıca eğer şikayetin varsa sorunun kaynağını biliyorsan sadece sorunlu bilieşeni teknik servise götür bilmiyorsan komple kasanı götür sorununu çözmek zorundalar.5 ay oldu diyorsun herhelde teknik servisi defalarca aramış veya bilgisayarını götürmüş olmalısın.

jaina
06-04-2005, 18:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Aynen öyle, sempronlar öyle kolay bozuk olan işleciler değiller.

Ayrıca o anakart çok güzel bir anakart, ama eski Revision almış olmayasın? Eskilerinde sorun vardı ancak bios ile düzeltildi, bios update yapin, yada Epoxa başvurun, değiştirmek zorundalar...