anakakart değişikliği

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
softnet_64
05-10-2005, 10:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

merbaha arkadaşlar benim bi xp işletim sistemim var ve uzun zamandır kullanıyorum ama ekran kartımla anakartımı değiştirmek istiyoum bunları değiştirdiğim zaman hiç diskime format atmadan yine eski sistemimle devam edebilirmiyim arkadaşım denemiş açıldığında kreşe düşüyormuş bunun için ne yapmmalılıyım

sehrikalp
05-10-2005, 10:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
543 mesaj

Anakartla ilgili bütün sürücüler sistem tarafından yeniden yüklenmeye çalışılır. Bu durum genellikle sistemde karmaşaya yol açar. En iyisi format atıp sistemi baştan kurmaktır. Anakartın bütün bileşenlerini yeniden tanımlamayla genellikle XP baş edemez. Sadece ekran kartı olsa problem olmazdı ama, anakartın değişiyorsa benim tavsiyem sistemi yeniden yüklemen. Hangi yöntemle olursa olsun, bir şekilde bu yeni sürücüler yüklense bile, sistem sorunsuz çalışmayacaktır.

cyclops
05-10-2005, 21:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

ya bence sorun cıkacaktır. sen partition magic ile kaybetmek istemediğin verileri yeni bi yer aç oraya yükle sonra c: de windowsu yeni aldıgın anakartı takıp tekrardan kur.