Anakart kilitlenmesi.

HPQ-User
29-08-2011, 10:15   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Crystalline sormuş:
Merhabalar öncelikle. Bilgisayarımı geçen gün açtığımda BIOS ekranından sonra windows ekranı gelmesi gerekirken "Maintance operation system" yazıyordu sadece. Tekrar açtım BIOS ayarlarına girdim ve hard disklerimi görmediğini anladım. Bir kaç defa daha açıp kapadım hep aynı yazıyla karşılaştım. Sonra anakartla hard disk bağlantısını sağlayan SATA girişlerinin yerini değiştirdim (Sata 1 - Sata 2 iken Sata 3 - Sata 4'e aldım) Power Supply'in düğmesine bastım bilgisayarı açmaya çalıştım ama açılmıyor. Anakarta elektrik gidiyor. Üzerindeki Led lambadan anlaşılıyor. Bilgisayarcıya götürdüm ve Anakart Kilitlenmesi dedi. Benden 10 TL istedi. (Oradan 1-2 gün önce RAM ve Ses kartı aldım.) Acaba taktığı ekipmanlar etkileyebilirmi? Veya bu anakart kilitlenmesini kendimiz halledebilirmiyiz

Bir sorum daha olacak. Anakartım Asus PSGV-MX UAXYZ. Bilgisayarcı bu anakartın normalde DDR2 olması gerekirken DDR olduğunu söyledi ve öylesine üretildiğini açıkladı. PCI Express özelliği olmasına rağmen DDR dedi. Gerçektende öylemi acaba?

Saygılarımla Kolay Gelsin.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Pentium4   3 Ghz, anakart Asus PSGV-MX UAXYZ, 2 adet samsung 80 gb hard disk, ATI Powercolor HD 3680 ekran kartı, 1.5 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/534.30 (KHTML, like Gecko) Chrome/12.0.742.122 Safari/534.30