Anakart power sorunu

serdar36
02-09-2009, 14:38   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

merhabalar.
Bende Ecs 865g-m deluxe p4 3ghz anakart var.işlemci 478pin.256mb ram,onboard ekran ,onboard ses.24+4 pin.power supply.soruna gelince.
Kart kasa harici, masa üstünde. power soketini karta takıyorum,powerdeki 4 pinli soketi anakarta takıyorum ,monitör data kablosunu anakarta takıyorum,tornavida ile power yapıyorum,5 saniye kadar işlemci fanı dönüyor,harddisk ses veriyor,sonra tamamen kapanıyor.sonra elektrik fişini çekiyorum,power pinine jamper takıyorum,elektirik fişini takıyorum,taktığım jamper,ı yerinden çekip hemen takıyorum makina tamemen açılıyor.resetleyince normal olarak yaniden başlıyor .hatta bu yolla xp kurdum driver,larını kurdum.internete giriyorum.makinayı kapatıp yeniden açmaya çalışınca sorun başlıyor.yardımlarınızı bekliyorum.

D3wiL18
02-09-2009, 17:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
292 mesaj

sizin sorununz tam olarak anlayamadım icin anakartla ilqili yhada psu ile ilqili..ama sizi yanıltmakta istemem..tam anlayamadm sorunu cünkü...

serdar36
04-09-2009, 20:39   |  #3  
OP Üye
65 mesaj

slm.

arkadaşlar 3 adet power ilede aynı hatayı veriyor.Bügün öğrendiğim şey anakart powerına tornavida kısadevre yaptığımda açıyor demiştim.ama kontrol kaleminin plastik yerinden tutuyorum anakarttaki power pinlerinden birine dokunduğumda daha önce jampırla yaptığımın aynısı oluyor.yani anakart açıyor.pinlerin dibindeki devreye parmağımı dokunduruyorum yine açıyor.yani power pinlerini kısadevre yapmama gerek kalmıyor.