anakart ve gpu aşırı ısınma sorunu?

maeglin88
31-07-2009, 17:43   |  #51  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj
Alıntı: Tx3  
gürültüden başka bir zararı yok oyunda 100de 100 yap veya 80 filan masa üstüne düşük seç oto ayar yok malesef ikona sağ tık profil seşiliyor ancak. fps sıcaklık fialanda göstere biliyor g15 klavyeyle cok işime yarıyor cpu sıcaklıklarınıda gösterse daha süper olacak. dediğim gibi çipsete bir fan uydur daha iyi sonuş veriyor.
evet aslında yazılım firmaları tüm değerleri kontrol edebilecek bir yazılım sunsalar çok iyi olur. belki vardır ama pek duymadığıma göre kullanışlı bir yazılım yok bu konuda.

tavsiyeniz için teşekkürler. oyunlarda yüzde 70e ayarlıyorum maksimum 85 derece oluyor. anakart da 55-57yi geçmiyor. haftasonu yan kapağa chipset üzerine gelecek şekilde bir 12mm fan takacağım sanırım daha iyi soğutma sağlarım bu şekilde.

Mustafa Akın
02-08-2009, 11:19   |  #52  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Alıntı: salih1159  
kasanın fanını ters çevir yani içerdeki sıcak havayı dışarı verdir bende işe yaradı
Kasa fanları zaten öyle çalışır ki, içeri veriyorsa sizinkini başta ters takmışlardır.

maeglin88
03-08-2009, 17:29   |  #53  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: Mustafa Akın  
Kasa fanları zaten öyle çalışır ki, içeri veriyorsa sizinkini başta ters takmışlardır.
evet. önden 2 fan içeri üflüyor, arkadaki egzost dışarı atıyor. yan kapağa çipset üzerine üfleyecek bir fan takacağım, sonucu paylaşırım.

hipapmaho
28-01-2015, 13:45   |  #54  
Taze Üye
7 mesaj

ben sana olayı şöyle anlatayım. Ekran kartın ana karta bağlı olduğundan bilgisayarın onunda ısısını katıyor hesaba çünkü onun ısısı hali ile diğer elektronik parçalara da geliyor. ben bu yüzden 1 saatte inmesi gereken oyun partını 3 saattir indirmeye çalışıyorum. benim işlemci amd olduğu için 60 ı gördümü kapanıyor. Kısa süreli çözüm istersen speedfan ı kullan ama fanın ömrünü kısaltır bu. Uzun süreli çözüm istersende ya kasanın fanlarını değiştirip daha güçlü hale getir yada benim yapmayı düşündüğüm gibi kasanın yanındaki sacını çıkart oraya 5-6 tane fan taktır. fazla enerji yer ama ısınma sıkıntısı amd de bile olmaz böylelikle