Anakatım Evde Çalışmıyor

HPQ-User
13-02-2008, 20:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fistan sormuş:
Yukarıda yazmış olduğum sistem (450 w hariç) 2.2 yıl sorunsuz çalıstı. Ancak daha sonra çalışmamaya başladı.Tamire götürdüğüm zaman bana çalışıyor dediler. Bende  çalıştığını gözlerimle gördüm. Ama eve getirince çalışmadı :(( Yine götürdüm orada çalıştı; eve getirdim çalışmadı.
Anakartın işlemcisinin fanı yandı. Sorunlarda ondan sonra başladı zaten. Garantiye gönderdim.Fan ve anakartın işlemcisinin yandığını söylediler ve ikisinide değiştirdiler.Bana yaptıklarını düzgün çalıştığını söylediler.Ama evde yine çalışmadı :(( Sorun bence fan veya anakartın işlemcisi değil. Ama evde çalışmama sorununu da çözemedim.
***Bilgisayarı açtığımda bı tık sesi geliyor ve açılmıyor.Hiç açılmıyor.Evin voltaj değerleri ile bilgisayarınkiler birbirine uymuyor olabilirmi?
İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim :))

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Anakart: Asus k8n4-e
İşlemci: Amd 3100 Sempron 1.8 ghz
Ram: 512 ddr  mb
Harddisk: 160 Seagate NCQ SATA
Ekran Kartı: ESI128 MB 6600 GT
Kasa: Aopen E550e 300 Watt
Not: Kasadaki power ın gücü anakarta yetmiyor.Bu yüzden 450 Watt power aldım yınede evde calışmıyor.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Papatyasever
14-02-2008, 00:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

En muhtemel sebep evde topraklama hattı olmaması. Topraklı priz kullanılmış olsa bile prizi çıkararak içeride topraklama bağlantısının yapıldığından emin ol. İkinci bir ihtimal ise evin elekrik şebekesinin yüksek voltaj veriyor olması. Bunu bir elektrikçi çağırarak kontrol etmeni tavsiye ederim. Bir kere de benim başıma gelmişti. Ben de şofbeni yaktım. Ölçünce yanlış bağlantıdan dolayı hatta 360 Watt akım olduğunu öğrendim...

Borga-x
14-02-2008, 09:27   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
Papatyasever
Bir kere de benim başıma gelmişti. Ben de şofbeni yaktım. Ölçünce yanlış bağlantıdan dolayı hatta 360 Watt akım olduğunu öğrendim...
OHAAA kardeşim seni Allah korumuş. 360V elektrık eve verılırmı yahu...

Arkadaşuım senın sorununa gelınce kendıne bır UPS alıp denemelısın. UPS hem elektrıgı dengeler hemde fazla akım geldıgınde sıstemıne zarar gelmesını engeller.

Papatyasever
14-02-2008, 17:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj
Borga-x
OHAAA kardeşim seni Allah korumuş. 360V elektrık eve verılırmı yahu...
Ölçüm aletindeki değeri görünce ben de senin verdiğin tepkiyi vermiştim. Ve beni şanslı kılan şey, prizde kullandığım ilk elektrikli aletin daha taşınır taşınmaz kurduğum ve deneme amaçlı çalıştırdığım sofben olması. Başka türkü bir kullanımda sonuş farklı olabilirdi. Önce telefonun sarj aletini takmış olsaydım diye düşünüyorum.... Şu an bu mesajı tek elle yazıyor olabilirdim. Evet evet sanırım Allah korudu... [*<][*<]

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 14 Şubat 2008 17:10