android format atma

AimLeSS
15-05-2012, 18:02   |  #1  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
469 mesaj

beyler bende turkcell t10 modeli bi telefon var haliyle bunda turkcellin yazılımı var ben bunun  yerine başka bi android yazılım yüklemek istiyorum nasıl yaparım?

BekleGeliyorum
15-05-2012, 18:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

Burdan faydalanabilirsin
http://forum.donanimhaber.com/m_47913391/tm.htm

Aklına takılan bişey olursa yardımcı olabilirim yine.

Son Düzenleme: BekleGeliyorum ~ 15 Mayıs 2012 18:30
AimLeSS
17-05-2012, 09:02   |  #3  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

senin verdiğin kaynaktaki linkler kırıktı bide FRESH ZODIAC FRUIT   hakkında iyi şeyler okumadım bende bunu buldum http://www.maxicep.com/android-r ... 2-froyo-618290.html
yalnız aklıma bişey takıldı recovery yükleme nedir rom yükleme nedir farkı ne? ne işe yarar bunlar?

BekleGeliyorum
17-05-2012, 16:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

*Recovery mode cihazına bazı romları yüklemek,root edebilmek için gereken dosyaları yüklemeyi sağlayan menü diyelim.
Ses açma + arama tuşu (yeşil) + açma tuş kombinasyonuyla açılıyor olması lazım senin telefonunda.

*Rom ise telefonun işletim sistemidir yani örneğin android 2.3.6,  4.0 ICS bunlar romdur mesela.Romların farkı ise daha stabil çalışmayı sağlama,uzun şarj,bazı iyileştirmeler gibi katkıları olabiliyor.

Sen önce bu kavramları tam öğren telefonunu tam tanı rom yükleme işine girişirsin.1 defa yükledikden sonra sürekli farklı romları yükleyip denemek istersin.

Ayrıca kimi romlar "Odin" programıyla yüklenir.

Kusura bakma telefonun samsung galaxy serisinden bi telefon olsa çok daha iyi yardımcı olabilirdim.Sen android kavramlarını öğrenmeye bak.Rom değiştirirsin sonra.

AimLeSS
19-05-2012, 10:28   |  #5  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

dostum ben farklı bi rom yüklemeyi başardım :D ama senin dediğinle benim anladığım arasında bi uyuşmazlık var oda şu recovery işleminden sonra benim anladığım kadarıyla şuanda yüklü olan işletim sisteminin yedeğini alıyoruz ben recovery işlemini yaptıktan sonra hafıza kartıma rom dosyaları gibi dosylar kaydoldu. ikinci bi sorum olacak benim telefonum öyle pek iyi bi telefon değil şimdi benim rom yüklemeyi öğrenmeye çalışma nedenim ilk önce rom yüklemeyi öğreneyim sonra daha satabil bi android sürümü arayayım diye düşündüm rom yüklemeyi iyi kötü öğrendim hani şimdilik bi sıkıntı yok başardım sonuçta senden tek bir isteğim daha var benim telefonumda kasmıcak bi android sürümü söylemen son isteğim bu :D