Android'in tartışmasız kralı Samsung!

CHIP Online
20-05-2013, 17:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Samsung, HTC, Sony ve diğerleri... Herkes Android'li cep yapıyor ama ortada tek bir kral var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... -samsung_40457.html

Resimlerle: ABD'nin en çok tercih ettiği 10 Android!

Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda ilk çeyrek rakamları Güney Koreli üretici Samsung'un platformun toplam kar oranlarındaki ezici üstünlüğünü ortaya koydu. Pazar araştırma ve analizi şirketi Strategy Analytics'e göre 2013 yılının ilk üç ayında satılan Android işletim sistemli akıllı telefonlardan elde edilen 5.3 milyar dolarlık gelirin yüzde 94.7'sine tekabül eden 5.1 milyar dolar Samsung'un kasasına gitti. Bir diğer Güney Koreli, LG, yaklaşık 100 milyon dolar karla yüzde 2.5'te kalırken, geriye kalan 100 milyon dolarlık diğer dilim ZTE, Sony, HTC, Huawei ve diğer üreticiler tarafından paylaşıldı.

Strategy Analytics, Samsung'un bu başarısını "Verimli bir tedarik zinciri, etkileyici ürün gamı ve başarılı pazarlama Samsung'un yüksek kar oranlarının arkasındaki temel nedenler olarak one çıkıyor" şeklinde duyurdu. Kimi yorumlara gore Samsung, Android üzerinden işletim sisteminin geliştiricisi Google'dan bile daha fazla kar eder hale gelmiş durumda.

Tüm Konu: Android'in tartışmasız kralı Samsung!

Resimlerle: ABD'nin en çok tercih ettiği 10 Android!

Kaynak: www.chip.com.tr