Android tablet PC'ler nerede kaldı?

CHIP Online
20-09-2010, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Tablet PC'lere herkes bir köşesinden bulaşmışken, dev isimden neden hala ses seda yok?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/andr ... de-kaldi_22426.html

Resimlerle: Dev ekranlı Android: Samsung I9000 Galaxy S

Android işletim sistemi akıllı cep telefonlarında piyasayı kasıp kavuruyor. Apple'ın sunmadığı özgürlüğü ve pek çok işletim sisteminin sunamadığı verimliliği ve gücü sunan Android, hafifliğiyle tablet PC'ler için de çekici bir seçenek.

Google ise yaptığı bir açıklama ile akılları kurcaladı. Android 2.2 Froyo'nun tabletler için uygun olmadığını söyledi. Bizzat Google'ın Mobile Ürünler Direktörü Hugo Barra tarafından yapılan açıklama oldukça şaşırtıcıydı. Samsung'un heyecan uyandıran tablet PC'si Galaxy Wave, Android 2.2 işletim sistemiyle gelecekti.

Bu açıklamanın gerçek manasını anlamak için neden ortalıkta Google tarafından resmi onaylı ve Android Market erişimine sahip Android tabletlerin yaygın olmadığını düşünmek gerekiyor.  Sebep Google'ın resmi onay için istediği donanım özellikleri olan ek kamera, 3 eksenli pusula, 3 eksenli ivmeölçer, GPS vb özellikler. Ucuz tabletler üretmek isteyen firmalar bu özelliklerden birisini bile koymadığında resmi Android Market'ten yararlanılamıyor.

Tüm konu: Android tablet PC'ler nerede kaldı?

İzleyin: Adobe'un Apple'a cevabı bu tablet!

Resimlerle: Dev ekranlı Android: Samsung I9000 Galaxy S

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Android tabletler için heyecanlı mısınız?

Fattur
20-09-2010, 19:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Hayır. 1 gram değilim?