Android ve iPhone rakamlarla karşı karşıya!

CHIP Online
18-06-2011, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

iPhone ve iPad yan yana gelince Android'i ezebiliyor mu? Peki yakın gelecekte neler olacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/andr ... -karsiya_27468.html

Resimlerle: Apple iPad alternatifi en iyi 9 tablet!

Android, Apple iPhone ve iPad'in karşısında giderek daha büyük bir rakip halini alıyor. Apple iOS, tabletlerde ezici bir üstünlüğe sahip olsa da Android,  çift haneli oranlara ulaşan tek işletim sistemi. Akıllı ceplerde BlackBerry ve Windows önemli yere sahip olsa da, son araştırmalara göre BlackBerry düşüşte. İşte bazı rakamlar:

Tabletler

Gartner'ın verilerine göre iPad, geçtiğimiz sene tablet piyasasının yüzde 83.9'una sahipti. Android ise yüzde 14.2 ile çok gerilerden geliyor. Ancak Gartner, önümüzdeki birkaç sene içinde pazar payı farkının kapanacağını, iOS'un yüzde 47.1'e gerileyeceğini ve Android'in yüzde 38.6'ya yükseleceğini tahmin ediyor.

Akıllı cep pazar payları

2007'de ortaya çıkışıyla büyük yankı yaratsa da iPhone, iPad gibi bir pazar payına sahip değil. Bazı analistlere göre iPhone; Windows Phone ve Android'in yükselişiyle düşüşe geçecek. IDC'nin tahminine göre Windows Phone, 2015'de Android'in ardından iki numaralı işletim sistemi olacak. iOS ise onları üçüncü sırada takip edecek.

Tüm konu: Android ve iPhone rakamlarla karşı karşıya!

İzleyin: Android'in gelişimi!

Resimlerle: Apple iPad alternatifi en iyi 9 tablet!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce firmaların 2015 tahminleri gerçeğe dönüşecek mi?

emrekardelen
18-06-2011, 15:40   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

android markette 200 bin uygulama var diye biliyorum.