Anket: Lisans

mons
18-11-2009, 23:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
416 mesaj

Arkadaşlar samimice cevap vereceğinizi umuyorum. Bugüne kadar ortalama keç kez crack, korsan yazılım, korsan film, korsan herhangi bir ürün kullandınız. Ortalama lisans kullanımımızı görmek açısından.

Anket
Son Düzenleme: mons ~ 19 Kasım 2009 20:01
Kruis
19-11-2009, 01:09   |  #2  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Konu büyük ihtimalle kilitlenecek , ayrıca konunun yeri burası değil.Ayrıca chiğte crackle ilgili konular açılmaz.Fakat şuda gerçekki büyük bir kısım orginal yazılım kullanmaz.Anca şirketlerde vs. bir ev kullanıcısı kolay kolay oyun,mp3,program vslere para vermez,daha doğrusu veremez.Okadar gelişmiş ülke değiliz.KArnımız aç yemeye ekmeğimiz yok gidip orginal yazılım alacak paramız mı var ?
Sadece forum kuralları yüzünden evet lisanslı yazılım vs diyip geçeriz.Bunu konu olarak açmanada gerek yok zaten sonuc belli :)

Mustafa Akın
19-11-2009, 12:57   |  #3  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Crackle ilgili bir konu değil ki bu arkadaşım tam okumuyorsunuz. Acaba kaçınız orjinal kullanıyorsunuz diye yapılan bir anket sadece. Sokakta biri ben korsan yazılım kullanıyorum diye bağırsa bile birşey olmuyor ki ülkemizde.

world_pc
19-11-2009, 16:29   |  #4  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj

İster istemez Crack PC  Hayatımız bir parçası.

Sefa Adak
19-11-2009, 16:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Niye herkes ters yorum yapıyo.Sana boş konu gibi geliyosa hiçbişey yazmıcaksın kardeşim.Adam burda Crack istememiş ki sadece bi anket.Yok yeri bura değil, yok boş konu, yok kilitlenicek.Ankete katılmıcaksanız cevap yazıp kuru laf kalabalığı yapmayn arkadslar...

@ mons
Bence kac kere lisanslı yazılıma para verip aldınız diye sorsaydın xD
Şahsen ben kullanmıyorum..Crack takılıom..
Her yazılımı lisanslı alsak cepte para kalmaz gerçi benm Win.XP de kolpa ama olsn..xD
Kolpa ama legalleştirioz yane...xD

Barış
19-11-2009, 16:55   |  #6  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Benim hiç LegaL programım olmadı ÜzgünÜzgünÜzgün

i7
19-11-2009, 17:01   |  #7  
Yıllanmış Üye
203 mesaj

Bence gayet hoş bir anket olmuş orjinal ürünleri ne kadar kullanıyoruz acaba? Ben de crackli ürünlere yöneliyorum orjinal yazılım aldığımı hatırlamıyorum pek...

alpagun
19-11-2009, 17:19   |  #8  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

İlk aldığım bilgisayarla verlien XP Home Edition lisanslı işletim sistemini kullandım. Daha sonra, XP Pro yu korsan olarak kurdum. İkinci bilgisayarım ile  Vista Home Premium vermişlerdi. Fakat ben şimdi Windows 7 kullanmaktayım. İlk bilgisayarımla Norton Antivirus'u bedâva gelmişti. Daha sonra korsan serialler ile, değişik güvenlik yazılımları denedim. Fakat bir güvenlik yazılımının korsan olarak kullanılmasının, bilgisayarda hiç güvenlik yazılım olmamasından daha tehlikleli olabileceğini düşündüğüm için, beş ay evvel Teknosa dan Norton Antivirus satın aldım. Fakat SONAR denen meret, kurduğum her programa karıştı. Özellikle güvenilir bir siteden indirdiğim e-kitapları açamadım bir türlü.

Nihâyet, 'bir bakalım/deneyelim' diye 15 gün evvel kurduğum F-Secure İnternet Security programında karar kıldım. Doğrusu, daha kullanışlı geldi bana. 06.03.2010 tarihine kadar promosyon seriali var. Sonra bakacağız çâresine.

Uzman değilim. 'Benim antivirusum seninkini döğer' muhabbetine girmem.

İhtiyaç duyduğum diğer programları, internet üzerinden Crack/Serial temin ederek kullanmaktayım.

CG5
19-11-2009, 19:04   |  #9  
Üye
91 mesaj

lisanslı programlarım 10u geçmez

mons
19-11-2009, 19:54   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
416 mesaj

youtube giriş için açılan konuda yasal olmayan bir siteye girişi anlatır yani bir bakıma crack tir. ayrıca lisans ücretlerinin de abartılı olduğunu düşünüyorum virüs programları 10 liradan az olsa almazmıyız windows 30 lira olsa sizce bu kadar crack li kullanım olur mu. o adamlarda para harcıyor hikayesine girmeyelim piyasa da paylarını düşürmemek için crack lere göz yumanlarda onlar.

Son Düzenleme: mons ~ 19 Kasım 2009 19:54
Phoenix_
19-11-2009, 21:20   |  #11  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

keşke kaç lisanslı olsaydı anket ,muhtelen cihp in verdikleri fialn hariç lisanslı kullanan kişi sayısı ezici çoğunluğa dayanamayacaktır.