Annem Ve Babam İçin Sıfır Android Telefon Önerisi

filmdefilm
18-06-2021, 10:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

Herkese iyi günler dilerim. Annem ve babamın kullanması için sıfır ve andorid işletim sistemine sahip telefonlar bakıyorum. Samsung S1 ve Samsung S3 kullanyorlar ve artık çoğu program açılmıyor. Şarjları da günde 2 defa tükeniyor. Yani telefonlar artık ömürlerini tamamladı.

Annem uzun zamandır Whatsapp, Facebook ve Youtube'uu aktif kullanıyor. Babam ise özellikle fotoğraf çekme ve görüntülü konuşma konusunda çok hevesli. Ama yeni telefonda youtube ve facebook da kullanabilir. Yani kısacası oyun oynamayacaklar ve kurup kullanacakları uygulama en fazla 5 ya da 6.

Dolayısıyla tutar olarak çok üst seviyeye maddi şartlar dolayısıyla da çıkamam. Aralığım düşük yani 1.000 - 1.500 aralığı. Aslında 1.300 - 1.500 TL aralığı diyeyim. Samsung marka kullanıyoruz TV de dahil o yüzden önce ona baktım ama bir iki model çıktı önüme sadece. Öyle olunca model skalasını genişlettim mecburen. Kendim S8 Plus kullanıyprum ve özellikle kamerası şahane. Ama tabi bütçemin çok dışında.

Aradığım modelde mutlaka ekran boyutu 5,5 - 6 inç aralığında olmalı. 5,3 falan belki olabilir. Kamera çok pert olsun istemiyorum ki fotoraf çektiklerinde biraz içlerine sinsin. Tabi işlemci hızı ve bellek önemli çünkü ağırlaştığı zaman cihazar genç yaşlı farketmez geriyor insanı. Cihazları internet üzerinden satın alıp yanımda memlekete götüreceğim.

İlk etapta aşağıdaki modelleri belirledim, siz ne dersiniz?

• Samsung Galaxy J7 Duo 32 GB
  • Samsung Galaxy A01 16GB
  • Huawei P10 Lite 32 GB
  • LG G5 SE 32 GB
  • Xiaomi Redmi Note 4 32GB

seto__
30-06-2021, 20:11   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
868 mesaj

Huawei P10 Lite 32 GB iyidir.