anti-virüs kendi kendine devre dışı

vanguard
09-06-2008, 12:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

arkadaşlar ben bu hafta 3-4 antivirüs deiştirdim en son avg 8e geldim .  tüm kullandığım antivirüs programları kendi kendine devre dışı kalıyor  ,  kırmızı güvenlik işareti çıkıyor sağ altta      problemi anlayamadım . bide arada normale dönüp tekrar devredışı kalıyor  yardımcı olabilirmisiniz

Reborn91
09-06-2008, 16:54   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

bence o ünlem işareti devre dışı kalma değilde antivirüsünün güncel olmadıgını işaret ediyor bendede aynısı olmuştu antivirüsünü uptade et bakalım sorun çözülecekmi :)

vanguard
09-06-2008, 17:41   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

yok onla alakası  bide bluescreen denilen illet var   driverları yeniiliyorum ama devam ediyo  virüs galiba bunları yaptıran

amedun_ziya
24-06-2008, 20:28   |  #4  
amedun_ziya avatarı
Yıllanmış Üye
442 mesaj

kardeş sistemine "sober" denen bi virüs çeşidi bulaşmış olabilir.bu virüs sisteme girdiğinde tek vazifesi olan tüm güvenlik yazılımlarını devredışı bırakır ve sistemi tüm dış tehditlere açık hale getirir ve böylece bu virüsü senin sistemine yüklemeyi başaran şahsiyet senin sistemine daha değişik truva atları göndermeğe başlar;bunların başında keylogger denen klavye kaydediciler(bastığın her tuşu kaydedip,istendiği zaman sahibine yollar.tabii sende şifrelerini klavye ile gireceğin için şifrelerin tehlike altında),ekran kaydediciler(bu da aşağı yukarı keyloggerlar gibi çalışır),sisteminde ne var ne yok tüm özel dosyalarını kopyalayabilirler V.B. tehlikeler altında olabilirsin.
biraz korkutmuş olabilirim ama tüm bunlar ihtimal dahilinde...
dikkatli olmakta fayda var!

Matalien
24-06-2008, 21:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Kaspersky ı bi dene istersen.Belki faydası olur