AntiVir Guard artık Update Edilemiyor!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ugurten
01-03-2005, 15:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Şimdiye kadar gördüğüm en iyi ücretsiz antivirüs programı olan AntiVir, nedenini bilmediğim bir sebepten artık update edilemiyor. Hemen hemen hergün yeni bir güncellemesi çıkan harika program artık update edilemiyor.  "A proxy server will not be used" mesajı içeriyor. Sebebini vaya çözümünü bilen birilerinin mutlaka çıkacağına ve bu konuya Chip mühendislerinin el atacağına hiç şüphem yok, çünkü çok verimli bir programdı.

Teşekkürler, saygılar.

Uğur TEN

doomWAVE
01-03-2005, 17:29   |  #2  
Üye
75 mesaj

o dedigin seyin anlamı su: " bir proxy server kullanılmış olmayacak". onla alakası yok gibime gelio. su anda belki herhangi bi guncelleme olmayabilir. yani antivirus programın güncel olabilr.veya zone alarm gibi bi firewall varsa onu internete erişimini kısıtlayabilir. kontrol et

Eyüp Korkusuz
01-03-2005, 18:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Nedense benim hiç cevap yazasım gelmedi bu arkadaşa
1- neden büyük harflerle yazma gereği duydu
2- neden forumdaki arkadaşlarıma değilde chip mühendislerine sorma gereği duydu
3- neden anti vir i bukadar övme gereği duydu...

theironman
01-03-2005, 18:38   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

1- Büyük harfle yazması dikkat çekmek için olabilir, kırmızı renkle yazmak gibi ama bence de doğru değil ama büyütmeye değmez.
2- Forum olayını arkadaş çok iyi bilmiyor herhalde, her soruna chip mühendislerinin baktığını sanıyor ve buradaki ortamı anlayamıyor ne de olsa yeni üye, o nedenle ona kızmıyorum ama sanırım öğrenmiştir artık.
3- Kendi tercihi, ister övsün ister övmesin, önemli olan benim ne kullandığımdır değil mi arkadaşlar...

Ya nedense benim de yazasım gelmedi, şimdi bir şey yazmayacağım çünkü o cevabı bizden beklemiyor ki :)

ugurten
01-03-2005, 22:30   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Arkadaşlar yapmayın lütfen...:) ne alakası var.
Evet yeni üyeyim,evet ilk defa bir foruma katılıyorum, büyük harfle yazmakta bir amacım yoktu, boyut yazıyordu bende 3 ü seçtim o kadar.
Antivir programını kullanmadıysanız bilmezsiniz. Ben şimdiye kadar çok antivirüs programları kullandım, hepsinden de iyi emin olun. Hotmail den geçen mailler bile takılıyor buna. Hergün c.tesi pazar hariç güncellemesi çıkıyor.
Ben gerçekten de bu konulara chiptekilerin bakacaklarını düşündüm. Yani en azından kontrol ettiklerini düşünüyordum. Buraya yazmamdaki sebep te bunu bizlere chip'in önermiş olması. Sorun ne bilemiyorum sanırım admların paraları bitti.
Neyse teşekkürler.

Swat_Man
01-03-2005, 23:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

bendede Update sorunu var :D

Eyüp Korkusuz
02-03-2005, 09:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Uğur kardeş madem öyle birincisi madem okadar program kullandın sana yolladığım linki bi ziyaret et bakalım... Ayrıca chip forumlarını ziyaret edip sorunların en çok hangi yazlımlardan kaynaklandığınıda görebilirsin...

Birde senin sorununa gelince sen anti virüs yazılımında ya proxy ayarı yapmışın onu aktif hale getirmişin öyle bir olay yokken. Veya sisteminde bir proxy yazılımın varsa yanlış proxy numarası vermişin sadece onları kontrol etmen işini çözecektir...

ato
10-03-2005, 18:40   |  #8  
Üye
94 mesaj

Ugurten : Antivir viüs definition file'ları ve virüs arama motoru tamamen güncellenerek 8 martta yeniden hizmetine sunulmuştur. Bir sitesine bağlan update etmeye çalışırken az bekle, sonunda update olacaktır. Yeniden install et, güle güle kullan. Ama, arasıra bitdefender ve panda online scan ile de virüs temizle, antivir herşeyi bulamıyor, bulsa da temizleyemiyor.

Banned
10-03-2005, 19:53   |  #9  
Banlandı
548 mesaj

Bir ara genel bir sorun vardı ama şu anda güncelleme oluyor mu bilmiyorum..Kaspersky varken kalsın daha sonra bir denerim..