antivirüs key sitelerinden virüs bulaşır mı?

Anket
Pc_-_FiXeR
19-08-2009, 17:06   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
553 mesaj

yha arkadaşım sen şu an yasal olmayan birşey yapıyorsun,karşıdaki adam key'in içine trojan da koyar truva da.

hortlak100
19-08-2009, 18:42   |  #27  
hortlak100 avatarı
Üye
96 mesaj
Alıntı: alpagun  
Aslında açılan konu gerçekten faydalı.

Ama mesajlar giderek kişiselleşmiş. Antivirus programını BELEŞ kullanmak istediğimizde 'Free' versiyonları kurmak gerekir. Korumasını beğenmiyorsak, bu defa ücretini ödeyip iyisini alacağız. Hem iyi olsun, hem BELEŞ olsun muhabbeti ne kadar câzip görünse de, bu tür güvenliğe itimâd etmek akıl kârı değil.

İnternet üzerinden banka işlemi kesinlikle yapmam. En güvenilir güvenlik programı da olsa bunu yapmam. Kullandığım güvenlik programı, virus bulaşmasını engellesin, bu bana yeter.

Meselâ; NORTON/PANDA/GDATA gibi güvenlik programlarının serialini bulamazsınız. Yapılan Crack'ler de bir işe yaramıyor. KASPERSKY/ESET gibi  firmalar kendi güvenlik programlarının serialini koruyamıyorsa, bizim bilgisayarları nasıl koruyacaklar ?

Demek ki işin içinde danışıklı döğüş var.

Emin değilim ama; bu şekil de sızdırılmış keylerle çalışan güvenlik programlarının kurulu olduğu PC lerin,
'Kobay' olarak kullanılma ihtimâlini gözden uzak tutmamak gerek. Bu sebeple 'Free' versiyonları kullanmak, illegal key'lerle çalışan güvenlik programlarından daha GÜVENLİ olabilir.

Meselâ; NORTON/PANDA/GDATA gibi güvenlik programlarının serialinibulamazsınız.Sen bana 1 msj at ben nasıl buluyorum valla :) bana göre de bulaşmaz bulaşabılır ama kımse de sana 1 yıılık lısans sunmuyor bedavadan onlıne ıslem yapmıyorum o yuzden keyler de kacak olsada benı pek baglamaz ama 5 yıldır sorun yasamadım :)ama arkadaslar bulasabılır demıs haklı da olabılırler dogrusu

Phoenix_
19-08-2009, 18:59   |  #28  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

Özellikle crack lerden virüs bulaşır.Crack i programlayan şahıs güncellemeleri kendi bilgisayarına yönlendirebilir.Size güncelleme diye çeşitli virüs atabilir.

Ayrıca ben de kullanıyordum.Hiç virüs bulmadı eset :D .El insaf,hiç mi virüs bulaşmaz bir PC ye 1 yılda :D

OSMAN BAĞÇEVAN
19-08-2009, 19:00   |  #29  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

sanal alemde babana bile güvenme demişler         : )))

alpagun
19-08-2009, 22:04   |  #30  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: hortlak100  
Sen bana 1 msj at ben nasıl buluyorum valla :) bana göre de bulaşmaz bulaşabılır ama kımse de sana 1 yıılık lısans sunmuyor bedavadan onlıne ıslem yapmıyorum o yuzden keyler de kacak olsada benı pek baglamaz ama 5 yıldır sorun yasamadım :)ama arkadaslar bulasabılır demıs haklı da olabılırler
İllegal keylerin "1 yıllık' olanı var diyen mi oldu ?

Nortonu geçen yıl illegal kullanmak mümkündü. Bu sene artık o imkan ortadan kalktı. Bahsettiğin 'Trial reset' programları ise; NORTON/GDATA için bunlar var. Tabi trojan olduklarını görmezden gelirsen mesele yok. PANDA ya ait seril kolay kolay bulamazsın. Verilen seriali kendi sitesinden onaylamadan aktivasyon yapmazlar.

koc06
19-08-2009, 22:47   |  #31  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

evet devam edelim anketimize ve yorumlarımıza

rheme
20-08-2009, 14:59   |  #32  
Üye
73 mesaj

Bence her türlü trojan bulaşır.Ben bu nedenle 5 yıldır avast bedava kullanıyorum.Bilgisayarda herhangi bir sorun yok.Yakında 5.sürümü çıkacak.Kimseye korsan antivirüs kullanmamasını tavsiye ederim.Kaş yapayım derken göz çıkmasın