Antivirüs ve Güvenlik Duvarı

HPQ-User
20-04-2009, 18:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Le'ite sormuş:
Selam arkadaşlar Vista'da Herhangi bir antivirüs ile kendi windows defender çakışır mı? Yani kapatsam defender'i sanırsam bir sorun olmaz. Bana öyle geliyor ki boşu boşuna ram yiyor. Ve bilgisayarı kasıyor. Bu arada Nod 32 kullanıyorum. Antivirüs ve antispyware'si zaten var siz ne diyorsunuz arkadaşlar.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
MS Windows Vista Ultimate Sp1
İntel Pentium D Inside
Nvidia GeForce 7300 GS
160 GB Hard Disk
512 MB Ekran Kartı
2 GB DDR2 Ram
Çift Çekirdek
3.00 Ghz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/528.8 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.156.1 Safari/528.8

ismailmazi
20-04-2009, 18:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
368 mesaj

çakışmaz.nod32 yerine avira antivir kullan.kendi sitesinde free sürümü var.

Süleyman.
20-04-2009, 19:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Çakışma yapmaz. Ancak "Defender"ın sisteminizde açık olmasında yarar var. Siz sisteminizi hızlandırmak için iptal etmek istiyorsunuz sanırım yazılımı. Performans artışı için "defender"ı gözden çıkarmak sizin bileceğiniz bir iş aslında. Büyük ihtimal sorun da olmaz, eğer tehlikeli bir internet sörf alışkanlığınız yoksa...

-UnknowN-
20-04-2009, 20:49   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

pc ile çok uğraşan biriysen zaten kendi kendine yetecek bi bilgin vardır bunun yanında birde antivirüs yazılımı seni korur;) çok ilgili biri değilsen zaten bu tehlikelere yakalanma riskin azalır çünkü en çok virüs yiyenler pcyi en çok kullananlardır ;) vistadaki güvenlik duvarı bi çok kullanıcıya çok sıkıcı geliyor zaten sürekli soru sormalar izin vereyim mi? vermeyeyim mi? en uygunu güvenlik duvarını kapatıp antivirüsünle devam etmek olur ;)

nonpasaran
21-04-2009, 01:18   |  #5  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

antivirüsüne bağlı örneğin ben avira premium security suit kullanıyorum kendi güvenlik duvarı var bu yüzden windowsunki kapalı.Fakat senin kuracağın antivirüste güvenlik duvarı yoksa kapatmamalısın.
Ama..windows güvenlik duvarı çok hantaldır.Açılışı yavaşlatır ve işin gerçeği işini iyi yapan bir yazılım değildir.Bu yüzden sana tavsiyem antivürüsle beraber comodo firewall u kur.Bu hem senin pc nin açılışını hızlandıracaktır hemde iyi bir koruma sağlayacaktır.Comodo profesyonel yazılımların hiçde altında kalır bir yazılım değildir.gözün kapalı güvenebilirsin.İlk başta çok uyarı mesajı alırsın ama bir programa bir kere izin verdinmi bi daha sormaz