"Appilacation.TrackingCookies" uyarısı

santos123
20-11-2009, 14:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Merhaba arkadaşlar. İlk önce şunu söyleyeyim, benim bu forumun ortalama yaşına göre yaşım baya bir küçük ancak zamanımın çoğunu bilgisayarda geçirdiğim için bilgisayar hakkında yeterince bilgim var diye düşünüyorum.

Gelelim soruna... Ben Spyware Doctor kullanıyorum. Sistemimi tarattığımda o bana "Appilacation.TrackingCookies" diye bir virüs ve 7 enfeksiyon bulunduğunu yazıyor. Ben onları siliyorum ancak bilgisayarı tekrar açınca aynı virüs ile tekrar karşılaşıyorum.. Bu virüs nedir? Risk düzeyine de düşük diyor.. Bilginiz var mı bunun hakkında?

Bir arkadaşımın bilgisayarında da bir sorun var. O NOD32 kullanıyor ve taradığında WINDOWS/system32 klasöründe twext.exe diye bir şey bulmuş. Bir SPY.ZBOT.PK diye trojan da bulmuş ancak delete etmiş. Bu twext.exe nedir?

Herkese şimdiden çok teşekkürler. Farkındaysanız yeniyim.. Konu yeri yanlışsa çok özür dilerim..

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 20 Kasım 2009 15:09
Ahmet Ertuğrul
20-11-2009, 20:39   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj
Alıntı: santos123  
Gelelim soruna... Ben Spyware Doctor kullanıyorum. Sistemimi tarattığımda o bana "Appilacation.TrackingCookies" diye bir virüs ve 7 enfeksiyon bulunduğunu yazıyor. Ben onları siliyorum ancak bilgisayarı tekrar açınca aynı virüs ile tekrar karşılaşıyorum.. Bu virüs nedir? Risk düzeyine de düşük diyor.. Bilginiz var mı bunun hakkında?
Spyware Doctor hiç kullanmadım ama iyi bir program olduğunu duydum. Sadece Application.TrackingCookies yazıyorsa ne olduğunu tam anlayamayız. O, 7 tane bulunan enfeksiyonların adları ayrı ayrı yazmıyor mu? Tracking Cookies çok önem arz etmez. Yani risk düzeyine düşük demesi doğrudur ancak ayrıntılı bilgi istiyorsan o iz süren çerezlerin adlarını bilmek gerek. Örneğin;

Alıntı: santos123  
Bir arkadaşımın bilgisayarında da bir sorun var. O NOD32 kullanıyor ve taradığında WINDOWS/system32 klasöründe twext.exe diye bir şey bulmuş. Bir SPY.ZBOT.PK diye trojan da bulmuş ancak delete etmiş. Bu twext.exe nedir?

Herkese şimdiden çok teşekkürler. Farkındaysanız yeniyim.. Konu yeri yanlışsa çok özür dilerim..