Apple'ın Microsoft'u ezdiği an!

CHIP Online
30-12-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu haber Microsoft'u çok üzecek; Apple'ı ise bulutların üzerinde gezdirecek...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... zdigi-an_17305.html

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

Araştırma kuruluşu comScore, ABD'de tercih edilen cep telefonu işletim sistemleri rekabetindeki son durumu yansıtan raporunu yayınladı. Yayınlanan raporda Symbian, RIM, Palm, Microsoft, Google ve Apple'a ait işletim sistemlerinin 2009 yılı içerisindeki farklı dönemlerdeki kullanım oranları gösteriliyor.

Rapora göre cep telefonu kullanım sayısının artması sayesinde hemen hemen tüm üreticilere ait sistemler yıl içerisinde kullanıcı sayısını arttırmış durumda. Bu konuda en yavaş kalan üretici ise Microsoft gibi görünüyor. Microsoft'un kullanıcı sayısını arttırmakta yavaş kalması sayesinde de Apple, Temmuz ayında çok yaklaşmış olduğu rakibini Ekim'de geçmeyi başarmış durumda. Listenin zirvesinde ise oldukça farklı bir biçimde RIM yer alıyor.

Tüm konu: Apple'ın Microsoft'u ezdiği an!

İzleyin: iPhone'da müthiş Unreal keyfi

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Windows Mobile, 2010 yılında iPhone'u geride bırakabilir mi?

frozen
30-12-2009, 17:20   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Haberi RSS de gördüğümde, dedim al sana yine iphone haberi.
Sıktı bu iphone geyikleri.

Hayır geride falan bırakamaz. İmkanı yok. Çünkü cep telefonu kullanma zihniyeti %5 işlevsellik, %95 görsellik ve moda. Hal böyle olunca, güzelim işletim sistemleri gölgede kalıyor, çıktığında bluetooth'u mms bilmemnesi olmayan iphone satıyor.

"Kamerası kaç mp abi? 12 mp! Woaw!! Alıyorum!" budur başka bir değişle :)