Apple Mac sistemlerde önemli bir adım atıyor

CHIP Online
07-05-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Mac'lerin  eleştirilen yönü pahalı olmaları. Ama Apple çok yakında bu eleştirilere son verebilir...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Appl ... m-atiyor_12499.html

Resimlerle: Yeni nesil MacBook'lar burada!

Söylentiler, Apple'ın, bilgisayar satışlarının düşmesi ve Microsoft'un yaptığı yüksek fiyat eleştirilerini en sonunda dikkate alıp Mac bilgisayarlarının fiyatlarını düşürmeyi planladığını yolunda. Apple geçtiğimiz dönemde iPhone ve iPod satışlarını yükseltmiş, ama masaüstü ve dizüstü satışları düşmüştü.

Apple'ın içinden güvenilir kaynaklardan gelen bilgiler indirimin özellikle iMac ve 13 inç MacBook'larda olacağını söylüyor. Birkaç ay içerisinde fiyat etiketlerine yansıması beklenen indirim çok büyük olmasa da PC yerine Mac almayı tercih edecek kitleyi hedef alıyor.

MacBook serisinin üretiminde yapılan geliştirmelerin sağladığı bu indirim MacBook Pro'lara doğrudan uğramıyor. Ama bunların da yakın gelecekte Intel'in Montevina güncellemesinden yararlandırılarak hızlarını arttırılacağı belirtiliyor. Asıl ilginç olan ise iMac'ler. Daha yakın bir süre önce güncellenen iMac'lerdeki indirim büyük olasılıkla Apple'ın kendi kâr payını düşürmesi anlamına geliyor.

Tüm konu: Apple Mac sistemlerde önemli bir adım atıyor

İzleyin: İşte ilk Macintosh!

Resimlerle: Yeni nesil MacBook'lar burada!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Fiyatları düşerse MacBook ve iMac almayı düşünür müsünüz?

Kapalı Hesap (53751)
07-05-2009, 11:29   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Fiyatları düşmese de ileride gene Mac almayı düşünüyorum. iMac yerine MacBook tercihim, taşınabilir olsun eve bağlı kalmayayım:)) MacBook Pro'lara gelince şu anda MacBook yetiyor, Pro'ya ihtiyaç duymuyorum, ileride de duymam herhalde... Zaten yeni MacBook'lar da MacBook Pro'ya yaklaştı gibi...

Mustafa Can
07-05-2009, 15:10   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
Coşkun OLCA
Fiyatları düşmese de ileride gene Mac almayı düşünüyorum. iMac yerine MacBook tercihim, taşınabilir olsun eve bağlı kalmayayım:)) MacBook Pro'lara gelince şu anda MacBook yetiyor, Pro'ya ihtiyaç duymuyorum, ileride de duymam herhalde... Zaten yeni MacBook'lar da MacBook Pro'ya yaklaştı gibi...
AlkışAlkışAlkışBeğendimBeğendimBeğendim

yas
07-05-2009, 15:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

İşte bu! 3 yıl alüminyum kasalı bir 13 inç macbook çıkmasını bekledim. Bütçe planlarına göre 2010'un ilk çeyreğinde bir tane alıcam. Bir de ben alana kadar Blue-ray ve USB 3.0'ı eklerlerse, hayallerimin laptop'u olacak. Hadi bakalım.

Fattur
07-05-2009, 18:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Düşünürüm Kahkaha

TRX
08-05-2009, 06:09   |  #6  
Yeni Üye
38 mesaj

Düşünmek yetmez
Yeterli miktarda param olsa hemen alırım!

baris57
24-05-2009, 15:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Bide ipod u ucuzlatsanız bende ipod alcam + mac almayı gerçekten düşünüyorum ucuzlamasa bile düşünürüm yeterli param olsa hapsini alırım

barguti
24-05-2009, 19:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

ya bir bilgisayara o kadar para vericen sonrada mario oynatmıcak o zaman ben ona bilgisayar demem o kadar parada vermem! :D :D :D

# apple fiyatları makul seviyeye getirse forumlarda mac os mu windows mu olayı sona ericek ama zevk mi alıyorlar nedir milleti kapıştırmaktan anlamıyorum ki :)