Apple.com Yenilendi !!!

sulocanx
29-01-2011, 22:32   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

İlk olan daha iyidir daha güzeldir diye bi mantık olamaz
hangisi kendisini daha çok geliştirise o daha iyidir bu bu kadar açık
Bende Mac os x kullanıyorum windows dan gerçekten daha üstün (bence tabi)
ayrıca bi arkadaş herşeyi windowsdan çalıyor demiş
Çalıyorsa da daha iyisini yapıyor orası kesin..
yukarıda arkadaşın dediği gibi

Apple ı Microsoft la yarıştırıyorsunuz . Böyle bir yarış mümkün değil ki Microsoft kazansın :)))

özkan_oktay
30-01-2011, 00:24   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Bence değil...  Hangisi daha fazla kullanılıyor ve kazanıyor orası belli. Dünya da işletim sistemi kullanımı %55-60 tan fazlası Microsoft ürünüdür, kafamdan sallamıyorum. Gerisi Linux ve Mac'indir. Bu kadar açık, hala yarıştan söz ediyorsunuz. Ve hiç Windows kullanmamış gibi konuşuyorsunuz, kullanmadıysanız da kullanmanızı öneririm ki gerçek bir işletim sisteminin keyfini çıkarın. Her şeyi destekleyen ve herkesin kullandığı işletim bir sistemi görün. (:

Bersan
30-01-2011, 11:17   |  #28  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

İşletim sisteminin dünya çapında kullanılma oranı o işletim sisteminin iyi olduğunu göstermez. İnan bana Mac in Windows kadar yayılmamasının tek sebebi fiyatıdır ;) Hani paran olmadığı zaman güzel bir telefon yerine çin malı kopyasını alırsın ya, insanlar da aynı şeyi Mac yerine PC alarak yapıyor ;) Windows u da iyi bilirim. Kaç senedir virüsleriyle, hatalarıyla uğrasıyorum. Windows 7 de bu konuda bir gelişme var hiç değilse mavi ekran görmedim daha ...

özkan_oktay
30-01-2011, 12:50   |  #29  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Mac'in işletim sistemi ucuz sistemi pahalı Apple en iyisi değil ki en pahalısını satmaya çalışıyor.
Kendisine öyle bir taktik mi belirlemiştir bilemem. Ama Windows'un en çok tercih edilen işletim sistemi olduğu gerçeğini değiştirmez ve bu her zaman böyle olacağı gerçeğini de... Virüs vs. tüm zararlıların Windows için üretilmesinin sebebi de budur, çoğu zararlıyı Apple'ın ürettiği bilinir...

PC.Kopat
30-01-2011, 19:03   |  #30  
Yıllanmış Üye
750 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Mac'in işletim sistemi ucuz sistemi pahalı Apple en iyisi değil ki en pahalısını satmaya çalışıyor.
Kendisine öyle bir taktik mi belirlemiştir bilemem. Ama Windows'un en çok tercih edilen işletim sistemi olduğu gerçeğini değiştirmez ve bu her zaman böyle olacağı gerçeğini de... Virüs vs. tüm zararlıların Windows için üretilmesinin sebebi de budur, çoğu zararlıyı Apple'ın ürettiği bilinir...
Bersan, mkykal, sulocanx... En iyisi kendimizi yormayalım. Anlamayacak ;)

mkykal
30-01-2011, 21:46   |  #31  
Üye
95 mesaj

Kesinlikle zaten anlamasına gerek yok . Mantıklı ve sağlıklı düşünebilen insanlar zaten hakikati biliyorlar . :))) ;))) Bunu yapamayan insanlar KORSAN Windows kullanmaya devam etsinler ...

özkan_oktay
31-01-2011, 01:27   |  #32  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

eğer anlamasaydım siz anlatamamış olurdunuz ama gayet iyi anlattınız bunu söyleyebildiğime göre mantıklı ve sağlıklı düşünebiliyorum demektir. siz kendinize göre doğru anlattınız ve sürekli yorumlayarak anllattınız gerçek bilgilere dayalı konuşmadınız. kanıt gösterseydiniz bir şeyleri tabi ki size katılırdım...bu konuyu burada kapatalım derim, gereğinden fazla uzadı zaten. (:

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 31 Ocak 2011 01:30
PC.Kopat
31-01-2011, 12:35   |  #33  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Bence de. Anlamayacaksın ;)

özkan_oktay
31-01-2011, 17:11   |  #34  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

bence siz anlamayacaksınız (;

PC.Kopat
31-01-2011, 17:37   |  #35  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Morpheus, Neo'ya şöyle demişti: "Ben sana sadece kapıyı gösterebilirim, girecek olan sensin." Kapı Google ve araştıracak olan sensin ;) Tartışma biter.

özkan_oktay
31-01-2011, 22:54   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

kapıyı açıp baktım da içeri de pek bir şey göremedim. tartışma biter... (:

PC.Kopat
31-01-2011, 23:21   |  #37  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Bir şeyler öğreneceğini ummuştum. :( Windowsçu zihniyeti diye bir şey olmalı. Önündekinden başkasını göremeyen.

PC.Kopat
31-01-2011, 23:22   |  #38  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Eğer bana neden Windows sorusunun cevabını verebilirsen, o zaman ben de neden ben haklıyım anlatabilirim. Çocukla çocuk olup tartışmayı uzatmak istemiyorum.

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 31 Ocak 2011 23:33
sulocanx
31-01-2011, 23:35   |  #39  
Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: PC.Kopat  
Eğer bana neden Windows? sorusunun cevabını verebilirsen, o zaman ben de neden ben haklıyım anlatabilirim.
Ben sana eski bir windows kullanıcısı olarak cevap vereyim

1-) En başta oyun desteği bilindiği gibi oyunlar özellikle windows a çıkıyor
2-) Sınırsız program desteği (Aynı işi yapan 100-150 programın olması ve her birinin farklı
birer benzersiz program olarak kabul edilmesi )
3-) En düşük sistem özellikleri olan pc de bile çalışması
4-) her donanım için windows sürücüsünün muhakkak olması
5-) Yeni bir sürümü ya çıktığı gün ya da ertesi gün torrent den çekilip
rahatlıkla pc ye kurulabilmesi ve ayrıca 2 gün içinde de yeni sistem için ilaç çıkarılması :)
6-) Yapılan çoğu çalışmaların windows üzerine yapılması zararlı yazılımlar da dahil

Ve daha pek çok neden sayabilirim.. :)
Ben mac dan memnunum windows gibi kullandıkça hantallaşan
bir sistem değil..ve daha benim için pek çok artısı var

Ve kardeşim kapıyı açtım içeride pek bi şi göremedim diyorsun ya
bu dünya kapıdan bakıp görebileceğin kadar küçük değil
içeri gir de bak ne var ne yok :)

Bersan
01-02-2011, 00:05   |  #40  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

Hadi konu burada bitsin yada ben başlığı değiştireyim :)

PC.Kopat
01-02-2011, 01:18   |  #41  
Yıllanmış Üye
750 mesaj
Alıntı: sulocanx  
Ben sana eski bir windows kullanıcısı olarak cevap vereyim

1-) En başta oyun desteği bilindiği gibi oyunlar özellikle windows a çıkıyor
2-) Sınırsız program desteği (Aynı işi yapan 100-150 programın olması ve her birinin farklı
birer benzersiz program olarak kabul edilmesi )
3-) En düşük sistem özellikleri olan pc de bile çalışması
4-) her donanım için windows sürücüsünün muhakkak olması
5-) Yeni bir sürümü ya çıktığı gün ya da ertesi gün torrent den çekilip
rahatlıkla pc ye kurulabilmesi ve ayrıca 2 gün içinde de yeni sistem için ilaç çıkarılması :)
6-) Yapılan çoğu çalışmaların windows üzerine yapılması zararlı yazılımlar da dahil

Ve daha pek çok neden sayabilirim.. :)
Ben mac dan memnunum windows gibi kullandıkça hantallaşan
bir sistem değil..ve daha benim için pek çok artısı var

Ve kardeşim kapıyı açtım içeride pek bi şi göremedim diyorsun ya
bu dünya kapıdan bakıp görebileceğin kadar küçük değil
içeri gir de bak ne var ne yok :)

Karşılıkları:
1)Yeni oyunlar artık sadece Windows için çıkmıyor, biraz araştır.
2)Gereksiz çeşitlilik, amaç yerine alete yoğunlaşmaya sebep oluyor. Ayrıca Mac için de çok yazılım var bakacağın yeri bilmezsen bulamazsın tabii ki.
3)Eee? Mac OS X her Apple üretimi bilgisayarda çalışmıyor mu :) Bir de çalıştır bakayım Windows 7 Ultimate'i onboard ekran kartlı Celeron işlemcili bir bilgisayarda. Hackintosh sistem kaynaklarına girmeyeceğim istersen araştırırsın.
4)Bir Mac alırsan zaten çoğuna gerek kalmıyor. Ayrıca yazıcı, fotoğraf makinesi gibi pek çok cihazın Mac için sürücüleri var.
5) Mac OS X'i kırmaya gerek yok çünkü denetleme sistemi yok. Torrent'te aratırsan da bulabiliyorsun. Neyse ki fiyatı Windows gibi cep yakmıyor. 30 dolar işi çözüyor. Tabi Mac'i alırken bir kazık... Ama bu durum Türkiye için. Yurt dışında fiyatlar daha makul.
6) Nereden çıkardın? Müzik, fotoğraf ve film endüstrisi Mac kullanıyor. Windows'da yapılabilecek neredeyse her şey Mac OS X'te de yapılamıyor mu? ( Windows'un da yapamayacağı şeyler var ;) İki taraf da dürüst olmalı. :) )
Ayrıca dosya sistemi hantallaşmayı önlüyor. Kalbindeki UNIX ile farkını koyuyor. Pencere sisteminin kullanışlığı daha iyi. Donanıma entegrasyon iyi. İsteyen zaten kendi PC'sine OS X kurar oldu bu devirde :) Önermiyorum, virüslü de olabiliyorlar çünkü ne de olsa ellenmiş sistem ama insanlar kuruyor. Çünkü daha iyi.

Windows'un güçlü yapan şey kullanıcı sayısı değil mi?
Bu arada Mac hayranı falan değilimdir Mac OS X yerine Linux'u, BSD'yi öneririm buradan belirteyim.

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 01 Şubat 2011 01:29
PC.Kopat
01-02-2011, 01:31   |  #42  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Bu arada şu ana kadar hiç Windows kulanmamış biri de değilim belirteyim. Mac OS X ve Linux'ta harcadığım toplam vaktin Windows'ta harcadığımı aşamayacağını tahmin ediyorum.

Bersan
01-02-2011, 02:17   |  #43  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

Linux ta güzel sistem Ubuntu kullanmışlığım vardır. Fakat tek sıkıntım program yüklemek Win ve Mac teki gibi tıkla yükle cinsinden olmuyor bazıları...

sulocanx
01-02-2011, 09:28   |  #44  
Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: PC.Kopat  
Karşılıkları:
1)Yeni oyunlar artık sadece Windows için çıkmıyor, biraz araştır.
2)Gereksiz çeşitlilik, amaç yerine alete yoğunlaşmaya sebep oluyor. Ayrıca Mac için de çok yazılım var bakacağın yeri bilmezsen bulamazsın tabii ki.
3)Eee? Mac OS X her Apple üretimi bilgisayarda çalışmıyor mu :) Bir de çalıştır bakayım Windows 7 Ultimate'i onboard ekran kartlı Celeron işlemcili bir bilgisayarda. Hackintosh sistem kaynaklarına girmeyeceğim istersen araştırırsın.
4)Bir Mac alırsan zaten çoğuna gerek kalmıyor. Ayrıca yazıcı, fotoğraf makinesi gibi pek çok cihazın Mac için sürücüleri var.
5) Mac OS X'i kırmaya gerek yok çünkü denetleme sistemi yok. Torrent'te aratırsan da bulabiliyorsun. Neyse ki fiyatı Windows gibi cep yakmıyor. 30 dolar işi çözüyor. Tabi Mac'i alırken bir kazık... Ama bu durum Türkiye için. Yurt dışında fiyatlar daha makul.
6) Nereden çıkardın? Müzik, fotoğraf ve film endüstrisi Mac kullanıyor. Windows'da yapılabilecek neredeyse her şey Mac OS X'te de yapılamıyor mu? ( Windows'un da yapamayacağı şeyler var ;) İki taraf da dürüst olmalı. :) )
Ayrıca dosya sistemi hantallaşmayı önlüyor. Kalbindeki UNIX ile farkını koyuyor. Pencere sisteminin kullanışlığı daha iyi. Donanıma entegrasyon iyi. İsteyen zaten kendi PC'sine OS X kurar oldu bu devirde :) Önermiyorum, virüslü de olabiliyorlar çünkü ne de olsa ellenmiş sistem ama insanlar kuruyor. Çünkü daha iyi.

Windows'un güçlü yapan şey kullanıcı sayısı değil mi?
Bu arada Mac hayranı falan değilimdir Mac OS X yerine Linux'u, BSD'yi öneririm buradan belirteyim.

Yanlış oldu cevabı bana verdin sen :))
Ben mac kullanıcısıyım arkadaş windows kullananların neden windows
tercih ettiklerini yazdım:))
Ayrıca linux konusunda da haklısın bence de linux güzel
Ubuntu ve mandriva kullandım dün de pardus 2011 indirdim bi de onu deneyeceğim

Türkiye de mac ın tek tercih edilmeme sebebi fiyatı
onun haricinde başka bi şi değil :))

PC.Kopat
01-02-2011, 12:49   |  #45  
Yıllanmış Üye
750 mesaj