Arkadaşlar Atı mi Nvidia mı (Oyun için)

Haksu77
11-02-2012, 00:09   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
409 mesaj
Alıntı: JohnRambo-Berk  
Sol taraftaki Tek portlu olan. Üzerinde 

Exper ECM-01 Adsl2+ Tek Portlu Adsl Modem yazıyor.

Firewall özelliği ile gelişmiş internet güvenliği
P2P programları ve online oyunlar için hazır port yönlendirme özelliği" diyor. 192.168.1.1 giris yapip oradan bak ayarlarina. Burada aciklama var benzer olmasi gerekiyor.
http://www.pclabs.com.tr/2007/11 ... irme-nasil-yapilir/

JohnRambo-Berk
11-02-2012, 00:16   |  #27  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

Benimkiyle aynı değil siteleri ama sitede hiç gecikme ping tarzı şeyler geçmiyor. Videodakinin Bir yolunu bulup yapayım mı  ? Faydası olacakmıdır

Haksu77
11-02-2012, 00:20   |  #28  
Yıllanmış Üye
409 mesaj
Benimkiyle aynı değil siteleri ama sitede hiç gecikme ping tarzı şeyler geçmiyor. Videodakinin Bir yolunu bulup yapayım mı  ? Faydası olacakmıdı
Acikcasi bilmiyorum yabanci forumlari okuyordum sunuculardan da kaynaklanabiliyormus. Hafta sonu yogun oldugu icin sunucular islemleri gec yapiyorsa pingin yuksek olmasi normal olur ki bu durumda bu ayarlarin cokda faydasinin olacagini sanmiyorum. Sonucta oyun ekraninda sunucu secerken sana gösterilen ping sunucuya olan ping oyun icindeki ping ise senin bilgisayar sunucu baglantisi isleme suresi ve geri donus suresi. Böyle durumda tek yapabilecegin baska sunuculari aramak olucak.

JohnRambo-Berk
11-02-2012, 00:26   |  #29  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

En az 200-300 server denedim. farklı farklı. ne haftas sonusu hafta içi gece 4 lerden tut sabah9  lara kadar herşeyi denedim. Acaba sorun şu mu  ?  Çevirmeli bant bağlantısı ? Ve ağ paylaşım merkezini incelermisin açtım orayıda ? 

Ozan DEMİR
11-02-2012, 00:33   |  #30  
Ozan DEMİR avatarı
Yıllanmış Üye
318 mesaj

ping sorunu bende de olur direk modemi kapar açarım veya ttneti arar sorarım verdikleri cevap hep aynıdır hattınız iyi sorun yok bu oyalama takdiğidir ve sizin yapacağınız 2 hafdadır arıyorum aynı cevap fakat benim izlenimlerim öle değil illa başka bir internet sağlayıcısına mı geçmem gerekiyor diye restinizi çekin. tahadütünüz yoksa sorun kalmaz :)

JohnRambo-Berk
11-02-2012, 00:37   |  #31  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

Ne yapabilir ki ? Kıl birisiyse buyrun geçin,Sizin tercihiniz vb cevap verir. Evet Tek bu konuda katılıyorum verdikleri cevap aynı.

Haksu77
11-02-2012, 00:37   |  #32  
Yıllanmış Üye
409 mesaj
En az 200-300 server denedim. farklı farklı. ne haftas sonusu hafta içi gece 4 lerden tut sabah9  lara kadar herşeyi denedim. Acaba sorun şu mu  ?  Çevirmeli bant bağlantısı ? Ve ağ paylaşım merkezini incelermisin açtım orayıda ? 
Internete baglisin ve 600Kb/s upload hizin var en önemli etken bu sonucta. Diger ag ayarlarinin sorun yarattigini sanmiyorum.

Haksu77
11-02-2012, 00:40   |  #33  
Yıllanmış Üye
409 mesaj

Baksana 
"Ping' value on servers browser is a joke.
I have rarely servers dont showing 999 'ping' (Vietnam).
For ex yesterday:
I joined some low 'ping' servers -> terrible lag
I joined some 999 'ping' servers -> no problems at all."

Bunu buldum belki sende 999ping olan sunuculari denemelisin. Burada sögledigine göre dusuk pingli sunuculara baglaninca cok kötu gecikme olurken 999 olanlarda hic sorun olmamis.

JohnRambo-Berk
11-02-2012, 00:40   |  #34  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

Bu ortada Ağ2 adlı bir ev var. Onun olmaması lazım değil mi ? Bilgisayar ve direk İnternet bağlı olması lazım değil mi ? Benim bu sorunu çözmem lazım ya kafayı taktım iyice ne acaba sorun ne ya :(

nedbed
11-02-2012, 09:34   |  #35  
Yıllanmış Üye
616 mesaj

kardeşim internetten oynanan oyunlar genelde grafik işlemciden ziyade normal işlemciye çok yüklenir bence senin sorunun işlemcin yetersiz geliyor olabilir. bide 3 gb ram var diyorsun bunların hepsinin frekansı aynımı onlara bakmak lazım.

Son Düzenleme: nedbed ~ 11 Şubat 2012 09:35
Kapalı Hesap (153334)
11-02-2012, 10:30   |  #36  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Arkadaşlar ben geçen sene 160 Tl ye sırf güzel ve son oyunları oynayabilmek için gittim ve ekran kartı aldım
Atı Radeon Hd5670 ddr3 1 gb 128 bit.

Sistemim:

Amd athlon x2 proccessor 215 proccessor 2.70 ghz win7 32 bit

3 gb ddr2  ram

450 watt psu 

buna rağmen Bad Company2 oyunuda çok yüksek ping ile oynuyorum. Ttneti aradım 33 dakika konuştum. Hattınız çok kaliteli bir sıkıntı yok vırt zırt dedi. hızım ise 5-7 m bit arası değişiyor. Single girdim oyunda ve kastı. bildiğiniz single oyun oynarken strese sokacak bir şekilde kasma yarattı. Sanki ekran kartım Onboard. O derece. Ekran kartım güncel. Arkadaş dedi ki git Nvidiadan sağlam bir tane al. Ferahlasın dedi oyun. Sizce dediği doğru mu ? Oyun için nvidia mı ? Ben ekran kartını değiştirmelimiyim ?

her ping internetle alakali olmaz.Kimi ping artmasina isletim sistemi sebeb olur kiminde eternet karti modem ve telefon kablosunun yanlis baglanmasi ve splinter takilmamasindan olur.Kablolar cok uzun olursa yada laptop modeme uzak olursa ping yine artar.Islemci veya ekran kartin kotuyse ping yine artar.Cunku ekran kartin ve islemcin %100 calisiyorsa veri gonderirken ve alirken performans kaybina ugrar.Buna bir ornek vereyim.
Islemcin %100 calisiyor farzedelim, sen 1gb lik bir dosyayi SIKISTIRICAN rar islemci %100 kullanildigi icin cok gec ornegin 3 saatte tamamlayacak islemi ama islemci bostayken 30dakikada bitiricektir.
Yani senin sistemin dusuk wolfteam degilki bilgisayarin %40 la calissin bf3 bu.Normaldede kasiyorsa multide hayli kasar.
Bazende antivurusler, vurusler, ve benzeri sorunlardan yada telekom modem eternet kaynakli da sorunlar olabilir isin zor.

remixindir
11-02-2012, 15:39   |  #37  
Yeni Üye
36 mesaj

İkisinide kullandım En Problemsizi Ati

Command23
11-02-2012, 19:37   |  #38  
Command23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
122 mesaj

Şimdi benim bilgisayar çok eski beyaz bilgisayarlardan toplama 300 TL ye mi ne aldıydık nese benim ekran kartı NVİDİA GeForce FX5200 yani çok eski şimdi halada onu kullanıyom  yeni bilgisayar alamıyom birde zaten alsamda bunu atmam çünkü çok dayandı ve halada dayanıyor bissürü oyunlar oynuyorum ama yeni oyunları artık oynayamamaya başladım çünkü ram 503 mb :) çok düşük şimdi oyunlara bakıyorum 3 gb ramler falan filan artık ilişkiyi kestim yeni oyunlarla ilgimi ve NVİDİA sayesinde 503 mb ramle birçok oyun oynadım benim arkadaşın ram çok iyiydi o ati kullanıyordu ben beğenmedim şahsen atinin kaç olduğuna bakmadım yalnız sana NVİDİA yı öneririm

JohnRambo-Berk
11-02-2012, 20:12   |  #39  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

Hala BF3 diyenler var. Arkadalşarım benım problemım bf2. ve sistemim çok yeterliymiş.

Kapalı Hesap (200174)
11-02-2012, 21:41   |  #40  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Ati'mi nvidia'mı,intel'mi amd'mi gibi konular bu forumda ne zaman bitecek konu açmadan forumu bi araştırın..
Bu konulardan binlerce var hepsindede kavga kesin vardır :D

JohnRambo-Berk
11-02-2012, 23:06   |  #41  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

Konuyu tamamen okusaydın içeriği anlardın. Benim asıl problemim yüksek ping. Ve Karttan olacağını düşünüp açtım konuyu.

Kapalı Hesap (200174)
12-02-2012, 01:28   |  #42  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Konuyu tamamen okusaydın içeriği anlardın. Benim asıl problemim yüksek ping. Ve Karttan olacağını düşünüp açtım konuyu.
Okumadığımı nerden biliyon benlemi oturuyon pc başında 
2.si yine diyorum bu konulardan bu forumda binlerce var....
Okumadan cevap yazan biri anca post kasmak için yazar benim öyle bir sorunumda olmadığına göre....
```````````````````````````````
buna rağmen Bad Company2 oyunuda çok
yüksek ping ile oynuyorum. Ttneti aradım 33 dakika konuştum. Hattınız çok kaliteli
bir sıkıntı yok vırt zırt dedi. hızım ise 5-7 m bit arası değişiyor. Single girdim oyunda ve kastı. bildiğiniz single oyun oynarken strese sokacak bir şekilde kasma yarattı. Sanki ekran kartım Onboard. O derece.Ekran kartım güncel. Arkadaş dedi ki git Nvidiadan sağlam bir tane al. Ferahlasın dedi oyun. Sizce dediği doğrumu ? Oyun için nvidia mı ? Ben ekran kartını değiştirmelimiyim ?
````````````
Bu arada ttnet'le bir seferde 33 dakika konuşma işi sallama gibi bendne çok kimse aramaz en fazla 17.dakika dolunca otomatik hat düşer sonra geri ararsın :D
Neyse kolay gelsin

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (231380) ~ 12 Şubat 2012 01:31
Banned
12-02-2012, 01:58   |  #43  
Banlandı
563 mesaj
Alıntı: kesko  
Ati'mi nvidia'mı,intel'mi amd'mi gibi konular bu forumda ne zaman bitecek konu açmadan forumu bi araştırın..
Bu konulardan binlerce var hepsindede kavga kesin vardır :
fanboycu çook bea

JohnRambo-Berk
12-02-2012, 20:47   |  #44  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj
Alıntı: kesko  
Okumadığımı nerden biliyon benlemi oturuyon pc başında 
2.si yine diyorum bu konulardan bu forumda binlerce var....
Okumadan cevap yazan biri anca post kasmak için yazar benim öyle bir sorunumda olmadığına göre....
```````````````````````````````
buna rağmen Bad Company2 oyunuda çok
yüksek ping ile oynuyorum. Ttneti aradım 33 dakika konuştum. Hattınız çok kaliteli
bir sıkıntı yok vırt zırt dedi. hızım ise 5-7 m bit arası değişiyor. Single girdim oyunda ve kastı. bildiğiniz single oyun oynarken strese sokacak bir şekilde kasma yarattı. Sanki ekran kartım Onboard. O derece.Ekran kartım güncel. Arkadaş dedi ki git Nvidiadan sağlam bir tane al. Ferahlasın dedi oyun. Sizce dediği doğrumu ? Oyun için nvidia mı ? Ben ekran kartını değiştirmelimiyim ?
````````````
Bu arada ttnet'le bir seferde 33 dakika konuşma işi sallama gibi bendne çok kimse aramaz en fazla 17.dakika dolunca otomatik hat düşer sonra geri ararsın :D
Neyse kolay gelsin
Peki sen benimle telefonda başında oturup dinledin mi ? Artislik yapma fazla. Yardım almak istedim büyütme olayı defol git beni kabalığa zorlama. Ben o gün 3 kere farklı farklı aradım ve toplam dakikayı söyledim. Yardım etmeyeceksen uzatma ve uza git. Kavga konusu açmadım.

Kapalı Hesap (153334)
15-02-2012, 01:58   |  #45  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Peki sen benimle telefonda başında oturup dinledin mi ? Artislik yapma fazla. Yardım almak istedim büyütme olayı defol git beni kabalığa zorlama. Ben o gün 3 kere farklı farklı aradım ve toplam dakikayı söyledim. Yardım etmeyeceksen uzatma ve uza git. Kavga konusu açmadım.
bu sekilde konusursan kimse sana yardim etmez.

JohnRambo-Berk
15-02-2012, 18:22   |  #46  
JohnRambo-Berk avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

Böyleleri yardım edeceksen hiç etmesin. Ben adam akıllı sorunumu belirtiyorum. Suçlama yapıyor.

fthkaplan
28-12-2013, 09:20   |  #47  
Taze Üye
8 mesaj

abi kimse kusura bakmasın da ben oyunu yükleyip optionsa bastığım zaman ati radeon hd 7670m göreceğime intel hd graphics 4000 görüyosam, oyunları bu onboard çiple oynamak zorunda kalıyosam, her oyun yüklediğimde ekran kartımı tanıtmak için bi taraflarımı yırtıyosam, tanıtamayınca her seferinde 4-5 kere driver yüklüyosam ya kimse kusura bakmasın da 10gb ekran kartı yapsın gider nvidianın 1gb kartını alır takar kullanırım benim için intel bile radeondan iyi şuan için.

Kapalı Hesap (153334)
28-12-2013, 13:05   |  #48  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: fthkaplan  
abi kimse kusura bakmasın da ben oyunu yükleyip optionsa bastığım zaman ati radeon hd 7670m göreceğime intel hd graphics 4000 görüyosam, oyunları bu onboard çiple oynamak zorunda kalıyosam, her oyun yüklediğimde ekran kartımı tanıtmak için bi taraflarımı yırtıyosam, tanıtamayınca her seferinde 4-5 kere driver yüklüyosam ya kimse kusura bakmasın da 10gb ekran kartı yapsın gider nvidianın 1gb kartını alır takar kullanırım benim için intel bile radeondan iyi şuan için.

Senden başka bu sorunu yaşayan varmı.Ben hem amd hem intel hemde nvidia kullandım.Amd içlerindeki en sorunsuz yazılımı sunuyor ve modifiyeye imkan veriyordu.Ne intel nede nvidia da modifiye yapmak mümkün değil.Sıcaklıgı bile ölçtürmüyor bazen nvidia.İntele gelince tam bir baş belası.Boşu boşuna üretilmiş zaman kaybı.intel onbord ekran kartı çok sıkıntı yaratıyor herşeyde.Özellikle oyunlara geçişte.Ben nvidia intel ikilisini kullanıyorum laptopta.nvidia 635m ve intel 3000.İntel aldıgım için pişmanım.90 derece çıkan bir onbord ekran kartı gördün mü.Ben gördüm intel 3000.O 90 derece çıkınca i7 2635qm da 86 dereceye çıkıyor iç içe olduklarında işlemciyide ısındırıyo.İnteli kapatmak istiyorum nvidia bozuluyor çok saçma.Ama amd de tamamen kapanıyor araştırabilirsiniz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (231380) ~ 28 Aralık 2013 13:11
Kapalı Hesap (153334)
28-12-2013, 13:12   |  #49  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Al sana nvidia sorun üstüne sorunlu işler yapmaya devam.Adam bilgisayarımı satıcam diyor.Sorun ekran kartından kaynaklanıyor..Ekran kartı her borda adapte degil.Sorunlu.İntelde böyle sorunlar çıkartmıyor çünkü intelle nvidia anlaşmalı firma.O yüzden insanlara diyoruz nvidia ile intel amd ile amd al diye.

https://www.chip.com.tr/forum/cry ... sebebi_t281905.html
Size biraz saçma gelicek.Fakat intelin şu yönünü taktir ediyorum.Oyunlarda nvidia binen yükü %60 üzerine alıyor.Hesaplama konusunda 5 ile 25 fps artış saglıyor.Bu bana ilk başta saçma gelmişti.İntel ekran kartını tamamen kapattıgımda önceden 50fps alan oyun 35fps düşmüştü.Sonradan anladım ki nvidia hesaplayamadıgı yükü önce intel ekran kartına sonra işlemciye bindirmekte.İşte size oyuzden diyordum i5 almayın laptopta i7 alın.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (231380) ~ 28 Aralık 2013 13:21