Arkadaslar Lütfen yardim edin!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
onursa
23-04-2005, 20:06   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
471 mesaj

Bilgisayarimin masaüstüne bir sey geldi kaldirilamiyor sag tikliyorum internet explorer menüsü geliyor masaüstüm anlasilan internetten yonetiliyor.Geri gelmeye calistim ve google dan arama motoruna "link:c:windows/desktop yaziyordu ve bir site bulunmustu.
Ve masaüstünde spyware progrramlari yükleyin diyor.
Baslik:
You are in Danger.
Hangi programla bunu silebilirim
Ad-Protect v6.1 yükledim 53 tane buldu ama silmiyor register diyor?
isime yarayacak iyi bir program varmi?Arkadaslar gercekten zor durumdayim bilgisayar manyadi

Eyüp Korkusuz
23-04-2005, 20:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

SPY both search & destroy ile spy ları yani reklam robotlarını anti adaware yazılımları adaware leri temizleyebilirsin fakat bunları güvenli modda yapman lazım çünkü programların arka plamda çalışmadıklarından emin olmalısın...

Güvenlik klasörünü incelersen daha çok bilgiye rastlayabilirsin...

İyi çalışmalar...

jaina
23-04-2005, 21:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Aynen öyle
ayrıca
Ad aware ki bu program herhalde en çok kullanulan Anti Spy ve reklam programı adres

Ayrıca
Antivir gibi ücretsiz yada ücretli ancak işte c... edeceğin kaliteli anti virüsde yükle

silme işlemini bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak gelecek yerden güvenli moda gir, bu arada internet felan kapalı olsun
bu ad aware ile bilgisayar tarat sil sonrada bir anti virüs ile arat bakalım garanti olsun, için rahat olur. SOnra restart at sorun gider büyük ihtimalle.

PaladinX
23-04-2005, 23:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Denteim Masasını aç. Display (Görüntü)'yü aç. Buradan Web sekmesindeki Active Desktop'ı kapat.

Reklam programları için Ad-Aware, Virus ve trojanlar için de Antivir kişisel kullanım için bedava.