Arkadaşlar lütfen yardım ya lütfen

muammerturkmen
03-10-2008, 15:28   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
359 mesaj

overclock a karşıyım dedimmi, söylediğim şey ek aygıtlarla örneğin soğutucu vb. ile kullanın ömür törpülemeyin sistemin ;)

Reborn91
04-10-2008, 17:26   |  #27  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj
muammerturkmen
inat değil birileri inatlaşır birileri pc yi yakar gelir yine pc ci zengin olur takıl kafana göre :), ben sadece yardımcı olmaya çalıştım hani ben zenginim bidaha alırım diyosan farketmez ben sadece uyardım :)
Ya birşey sorucam sen niye felaket tellallığı yapıyorsunki. Def. değeri 1.86 olan bir işlemci anakartın 1066 fsb desteklememesi yüzünden 1.40 ta çalışıyormuş. Bu işlemci 1.86 da nasıl yanar bana açıklarmısın acaba? Def değerinde nasıl yakmayı beceriyorsun işlemciyi?

Overclock dediğin gibi bilmeyenlerin yapmaması gereken bir iştir, ama dediğin gibi aman patlıycak amann yanıcak denecek birşey de değildir. Def. değeri 1.86 o işlemcinin , fsb arttırımı ile def. değerine çıkartarak nasıl yakmayı düşünüyorsun o işlemciyi merak ediyorum ??? !

Ayrıca ek soğutucu falan almasına gerek yok arkadaşın. Boşa masraf yaptırma! İşlemciyi zaten def. değerine çıkartacak ne kadar daha ısınabilir o işlemci?
--

Arkadaşım sende overclock menüsünden manueli seçeceksin. FSB yada Front side bus yazan kısımdan 200 olan fsb yi 266 yapacaksın. Save edip çıkacaksın. Eğer reset atarsa oradaki voltaj ayarlarından birer birer üst kademeye çıkarak sırasıyla voltaj arttıracaksın. Bilgisayar açıldıktan sonra bir kademe daha arttırıp güle güle kullanacaksın bu kadar.

Son Düzenleme: Reborn91 ~ 04 Ekim 2008 17:29