Arkadaşlar Yardım Edin Pc durduk Yere kitllenyor..

gunner
06-10-2010, 19:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

beyler yardım edin lütfen Lenovo y550 laptop behlulun lapttoptan var  bnde bu aralar çok kitlenmeye başladı önceden arada birdi şu sıralar çogaldı ya kitlendimide reset atmak zorunda kalıyorum kitlendikten sonra çıt diye ses geliyor ve hiç bir işlem yapamıyorsun keşke masa üstü alsaydım bunu alcağıma o kadar fazla kastırmıyorumda sadece net kullanıyorum oyun felanda yok ne olduda bu sistem böle yapmaya başladı ben mi çok akstırıyom yani 3 4 net sayfası birden açınca ucuyor.ilk aldıgımda yoktu böle bişey sonradan oldu acaba windows ssistemimi zarar gördü acaba?
virüs desen virüs yok kis11 var girmesi imkansız yani.
Aklıma tek gelen windows dosyalarının zarar görmüş olması ie den site bile açtıgımda fan hiç sakin durmuyor hızlı çalışıyor öyle buda zorluyor.
Ne yapcam ben lütfen yardım edinde formatsız felan düzelteyim ne bilim xp gibi bu win7 de sistem dosyalarını düzeltebileceğim program felan yok mu.
Windows güncellemelerde yerinde driverlarda güncell anlamadım....
Beyler nasıl aşcam ne olur yardım ustalar..

Furkan-46
06-10-2010, 19:55   |  #2  
Furkan-46 avatarı
Yıllanmış Üye
745 mesaj
Alıntı: gunner  
beyler yardım edin lütfen Lenovo y550 laptop behlulun lapttoptan var  bnde bu aralar çok kitlenmeye başladı önceden arada birdi şu sıralar çogaldı ya kitlendimide reset atmak zorunda kalıyorum kitlendikten sonra çıt diye ses geliyor ve hiç bir işlem yapamıyorsun keşke masa üstü alsaydım bunu alcağıma o kadar fazla kastırmıyorumda sadece net kullanıyorum oyun felanda yok ne olduda bu sistem böle yapmaya başladı ben mi çok akstırıyom yani 3 4 net sayfası birden açınca ucuyor.ilk aldıgımda yoktu böle bişey sonradan oldu acaba windows ssistemimi zarar gördü acaba?
Aklıma tek gelen windows dosyalarının zarar görmüş olması ie den site bile açtıgımda fan hiç sakin durmuyor hızlı çalışıyor öyle buda zorluyor.
Ne yapcam ben lütfen yardım edinde formatsız felan düzelteyim ne bilim xp gibi bu win7 de sistem dosyalarını düzeltebileceğim program felan yok mu.
Windows güncellemelerde yerinde driverlarda güncell anlamadım....
Beyler nasıl aşcam ne olur yardım ustalar..

Behlülün laptopundan buna koptum bak Kahkaha

Aşırı ısınmadan olabilir yada windowsun bozulmuştur ama windows bozulsa bile öle bir hata ile karşılaşmazsın

gunner
06-10-2010, 21:46   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

He öle diyesim geldi :D
Dostum akşama dogru düzeliyor asıl.sabah ilk açtıgımda bile garip bir kitlenip gelme bir anlık bazende hiç gelmiyor reset.fan hızlanıyor evet birden oda kastırıyor.
şimdi bıos tekrar yukledım guncel felan degılse dıye belkı ondandır dedim.
biosu oto sılmesın yuklerken sımdı biosa felan nerden bakabılırız

Furkan-46
06-10-2010, 23:06   |  #4  
Furkan-46 avatarı
Yıllanmış Üye
745 mesaj

F2 İle girip bakabilirsin.sen bir Everest Ultimate ve HMW Blacbox isimli programlardan işlemci ısısına bak bakalım bir.eğer laptopun garantisi devam ediyorsa hiç beklemeden garantiye gönder.

Atilla Sarıtaş
06-10-2010, 23:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Yok öyle bi dünya. 

gunner
07-10-2010, 20:00   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

kaspeersky varken virüsün v 'si giremez kardeşim sitede bile trojan felan atsın engelliyor site girişini.
Artı ad-aware en son sürüm le bile denedim acaba trojan,spyware,casus felan mı bulaşt diye 0 bulma.
yani bu varkn virüs felandan değil..her şeye virüs diyor ayrı tabi.

Tamam kardeşim everesti kurup  buraya ss koycam.

http://img194.imageshack.us/img194/1521/sorun1y.jpg

ss geldi umarım dogru yerdn aldm ss'yi ama dünden beri kitlenip gelme yok biios update yapınca.sorun yok gibi.Ama onuupdate yaptıgımda dün pc yi yenideaşlat diyodum kapatıyordu.nasılsa anlamadım

Son Düzenleme: gunner ~ 07 Ekim 2010 20:12
Furkan-46
07-10-2010, 20:48   |  #7  
Furkan-46 avatarı
Yıllanmış Üye
745 mesaj

Sanki işlemcin ısınıyor?

gunner
07-10-2010, 21:43   |  #8  
OP Taze Üye
11 mesaj

bilmem ki ısınıyor mu yüksek mi değerler ?
laptop birde bu 12 13saat ak durur günde

Atilla Sarıtaş
08-10-2010, 01:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
kaspeersky varken virüsün v 'si giremez kardeşim sitede bile trojan felan atsın engelliyor site girişini.
Kusura bakma ama bilgisayar güvenliği konusunda hiç bi bilgin yok.Islık
Bu yazdıklarından bu anlaşılıyor. 

viking20
08-10-2010, 18:47   |  #10  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Ad-Aware ı da denedin demek,peh peh birkaç cookie dışında  bir şey bulmaz o:)
Atilla haklı.

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Ekim 2010 18:48
gunner
08-10-2010, 19:17   |  #11  
OP Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Kusura bakma ama bilgisayar güvenliği konusunda hiç bi bilgin yok.Islık
Bu yazdıklarından bu anlaşılıyor. 
Peki o zaman bilgisayar günceliği hakkında ben pek bilgim yok ozaman.
Sorunu Çözsene neden oluyor o zaman ?.

Dünyanın en iyi en çok kullanılan anti viride kisdir bunu unutma.O kaar basit bişr program olsa millet ara verip lisans almaz.
Ve bu olanında virüsle alakası yok büyük olasılıkla ısınma problemi Çunku fan hızlandıgında donukluyor.

ben bir pc yi format atmadan 3 4 sne kullanıyrum hepsinide bunlara borçluyum kç kişi bu kadar sene formatsız durabiliyor acaba?

viking20
08-10-2010, 23:19   |  #12  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

en iyisi bir servise göster,baksınlar.Bir çok nedeni olabilir,uzaktan görmeden incelemeden ahkam kesmekle olmaz.

Atilla Sarıtaş
09-10-2010, 00:41   |  #13  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Peki o zaman bilgisayar günceliği hakkında ben pek bilgim yok ozaman.
Sorunu Çözsene neden oluyor o zaman ?.

Dünyanın en iyi en çok kullanılan anti viride kisdir bunu unutma.O kaar basit bişr program olsa millet ara verip lisans almaz.
Ve bu olanında virüsle alakası yok büyük olasılıkla ısınma problemi Çunku fan hızlandıgında donukluyor.

ben bir pc yi format atmadan 3 4 sne kullanıyrum hepsinide bunlara borçluyum kç kişi bu kadar sene formatsız durabiliyor acaba?

Ben konu hakkında yorum yapmadım. Farkettiysen sadece aşağıda yazdığın cümleleri alıntı yapmı ve yorum yapmışım.
Kaspersky'nin dünya'nın en iyi antivirüs olduğu felan yok. Güvenilen ve en çok akılda soru işareti bırakmayan programların en başında geliyor. Ayrıca lisansı alınan tek program Kaspersky değil, Internet Download Manager'in bile lisansı alınıyor. Bi programın lisansının alınması o programın muhteşem olduğunu göstermez Vipre'de bi antivirüs onunda lisansları alınıyor ama hala fazla güvenilmeyen bi antivirüs. Bilgisayarında virüs olmayabilir mesele o değil ben 4-5 programla taratırım bunların hepsi ileri gelen antivirüsdir ve bilgisayar genelde temiz çıkar ya da 1 tane mutlaka bulur ama bu demek değil ki bilgisayarımda casus yazılım yok ? Dün Hijackthis yaparak dosyaları kendim temizledim.
Dediğim gibi mesele bilgisayarında virüs olması ya da olmaması değil. Doğrudur yoktur. Ama mantığın tamamen yanlış. Kaspersky oldukça fazla virüs kaçırıyor. Kendim kullandım biliyorum. Örnek olarak Bitdefender kurduğumda 9 tane trojan bulmuştu 4 ay önce ama öncesinde Kaspersky vardı :)
Hiçbir antivirüs tam koruma sağlayamaz ve rahat ettirmez... 

gunner
11-10-2010, 22:51   |  #14  
OP Taze Üye
11 mesaj

Koltuğa felan koyayım geçen cpu sıcaklık 85 ler'de gösteriyor 5 ay oldu alalı servislik oldu bu makina servise vercem bencede en dogrusu bu artık...

Atilla Ben oylamalara göre söledim zaten kaspersky lider olduğunu bana göre gayet iyi bilmiyorum.