Artık Yasal Olarak İzleniyorsunuzDinleniyorsunuz!

Kapalı Hesap (172709)
17-10-2011, 20:47   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

Artık Yasal Olarak İzleniyorsunuz/Dinleniyorsunuz!

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (172709) ~ 17 Ekim 2011 20:49
MrChromosty
17-10-2011, 21:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj

çok ironi aslında

bi tarafta cidden dinlenebiliriz (microsoft sakın bunu yazdığım için çökertme beni :D) ve şaka maka sonuç kötü olabilir mac a mi geçsek ne ?

diğer tarafta bence gider taa bizlere izlemez microsoft gider abd yi inceler rusyayı inceler ne etcek bizi batmışız zaten

yuh lan cidden kafa karışıtırıcı aklımdan o kadar şey geçiyo ama yazamıyorum

YAZIKLAR OLSUN MİCROSFT

Kapalı Hesap (153334)
18-10-2011, 13:28   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

eeee biz nededik artık windows 7 den sonrası ayvayı yedi dedik bütün bilgiler yurtdışına gidicek sonrada devlete dönücek black berry bunu mesajla yaptı kıyamet koptu microsoft artık yasal birşekilde yapıcak windowsculardan tık yok.Microsoftu izlemeye devam edin.Hani gizlilik hani güvenlik noldu bunlara hebamı oldu.Sonrasını anlatayım devletle işbirligi yapıcak korsan windows korsan yazılım film vs vs kullandıgınızda bir bakıcaksınız ki kapı çalıyor ana polisler yürü karakola.(Bilgisayarla birlike) Ne indirdin evladım korsan win8+filmler+mp3ler+programlar+yasak siteler türk ceza kanunun 91./12456544998448 madedesi geregince mühebbet hapisine ve tutuklunun 210milyon ödemesi halinde beratine karar verildi.(böyle olmazda bu şakaydı, ama biraz daha iyimser olalım)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (172709) ~ 18 Ekim 2011 14:02
dabbe1
18-10-2011, 13:50   |  #4  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

Sisteminizden Windows'u ve ürünlerini silin sorun kalmaz... fazla bilinmeyen Linux dağıtımlarını deneyin kullanın sorun kalmaz...

Kapalı Hesap (153334)
18-10-2011, 16:01   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

http://appft1.uspto.gov/netacgi/ ... 3809&RS=20110153809

Kapalı Hesap (101323)
18-10-2011, 16:12   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

isterseniz  bilinmeyen bir linux dağıtımı kullanın hiçbir ms ürününü kullanmayın   peki  firmwareler ne olacak mesela  anakart firmwaresi  oraya  bios güncellemesiyle bir casus yerleştirip  aynı  ms nin yaptıkları yapılamaz mı yapılır   firmwarelerinde tamamen türk yapımı olması lazım ekran kartından tut  modeme kadar

TcTuRkTc
18-10-2011, 16:39   |  #7  
TcTuRkTc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
247 mesaj

yaw her söylentiye inanmayın be kardeşim ...:))) adamlara skype aldı,voIP de çok inanılmaz bir kullanıcı portföyünüde beraberinde bünyesine kattı. eee şimdi rakiplerin baltalamaya çalışması çok normal.Zaten o tip bir dinleme izleme yapılması yeni bir şey değil ki patentini alsın :D  şuana kadar kullanılan bir şey bu zaten bütün işletim sistemlerinde karşılıklı veri alışverişinin olduğu her programda,yapımcının serveri üzerinden... yapılabilcek bir işlem bu. onun için atlamayın hemen :))))

PcMaKeR
18-10-2011, 18:46   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Delinin biri kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkartamamış...

Linuxmuş yok windows kötüymüş ms eve baskın düzenlermiş vs miş. Miş muş. Çok biliyorlar ya herşeyi. Sanki linuxun kodlarını incelediniz de konuşuyorsunuz. Milyon satırlık kodlar var orda. Senin nette ne yaptığını zaten servis sağlayıcı görebiliyor.

Saçma sapan yorumlar yapacağınıza adam gibi bildirim yapın şurda. İşletim sisteminde yaptığınız her şey güncellemeler indirmeler vs herşey gideceği yere gidiyor. google analytics diye bir servisi var google ın. Senin nereleri gezdiğini kaç dk durduğunu neler yaptığınızı sayfada hangi linke tıkladığınızı vs herşeyi görüyor. İşletim sistemine gerek yok siz nete çıktığınız anda takip başlıyor.

Bu yapılan paranoyaklıktır. Chrome un son versiyonu, firefox 6 ve üstü, ie9 da konum algılama diye birşey var. Eğer site istemişse ve yanlışlıkla izni vermişseniz sizin evinizin tam koordinatını ip kaydından rahatlıkla alabiliyorlar.

Tey tey tey.

cracker1
18-10-2011, 19:53   |  #9  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
326 mesaj

sana katılıyorum ama google analitycsi yok etmek için mozilla eklentisi olan ghostery var

dabbe1
18-10-2011, 19:57   |  #10  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Delinin biri kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkartamamış...

Linuxmuş yok windows kötüymüş ms eve baskın düzenlermiş vs miş. Miş muş. Çok biliyorlar ya herşeyi. Sanki linuxun kodlarını incelediniz de konuşuyorsunuz. Milyon satırlık kodlar var orda. Senin nette ne yaptığını zaten servis sağlayıcı görebiliyor.

Saçma sapan yorumlar yapacağınıza adam gibi bildirim yapın şurda. İşletim sisteminde yaptığınız her şey güncellemeler indirmeler vs herşey gideceği yere gidiyor. google analytics diye bir servisi var google ın. Senin nereleri gezdiğini kaç dk durduğunu neler yaptığınızı sayfada hangi linke tıkladığınızı vs herşeyi görüyor. İşletim sistemine gerek yok siz nete çıktığınız anda takip başlıyor.

Bu yapılan paranoyaklıktır. Chrome un son versiyonu, firefox 6 ve üstü, ie9 da konum algılama diye birşey var. Eğer site istemişse ve yanlışlıkla izni vermişseniz sizin evinizin tam koordinatını ip kaydından rahatlıkla alabiliyorlar.

Tey tey tey.

asıl sorun MS skype'ı aldı... Linux dağıtımı desteğini iptal ederse diye kızıyorlar...

fbli
18-10-2011, 20:00   |  #11  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj

google analytics i NoScript adlı eklentiyi kullanarak engelledim. Ayrıca diğer arkadaşın yazdığı Ghostery adlı eklentiyi de kurdum. Bilgiler için teşekkürler.

PcMaKeR
18-10-2011, 20:09   |  #12  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Herşeyin bir engellemesi vardır. hosts file diye aratın eklenti vs kurmadan bütün reklamlardan izleme scriptlerinden kurtulun.

MS nin skype ı alması hiç hoşuma gitmedi. Daha öncede söyledim yine söylüyorum. WLM 2011 gibi saçmalamaz inş skype da...

cracker1
18-10-2011, 20:31   |  #13  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj

billin aklı durdu herhalde
senin saydığın maddeler örneğin google analitycs takip etmesi gibi zaten bill bunları unuttu herhalde

en sonunda bill salaklaştı