asdafdgfgf trojanından korunma

masolak
10-04-2008, 02:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

Selam Arkadaşlar;
Ben Bilgisayarıma interneti çok kullanıcılı ağdan alıyorum. yani anlayacağınız üzere apartmanımızdaki swich ile internetimizi dağıtıyoruz. bende bu kullanıcılardan biriyim.
Ancak dün itibariyle bilgisayarıma asdafdgfgf gibi bir trojan bulaşmış durumda. internetten araştırdığım üzere bu internet cafelerde bol olan ve herhangi bir bilgisayar bulaştığında ağdaki tüm bilgisayarları kontrol edebilen bir trojanmış.
Ben bu trojanı antiarp ile engelledim. yani bi tür firewall yazılımı ile. ancak bu antiarp programı ücretli olduğundan bilgisayar kapanıp açıldığında key istiyor.
Sizlerden yardım olarak isteğim bu torjanla nasıl başaçıkabilirim ya da anti arp yerine önerebileceğiniz bir firewall yazılımı var mı. şu an comodo yu deniyorum ne kadar başarılı olur bilmem.

masolak
11-04-2008, 17:57   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Arkadaşlar başka öneri sunan yokmu?

d3vilkinq
11-04-2008, 18:09   |  #3  
Yeni Üye
29 mesaj

Merhaba,

Kaspersky Antivirus/Internet Security Dahil Olan Versiyonunu Kullan.. Pc'ni Guzelce Bir Tarat.. Xp'de Guvenlık Sarttır Guwenlık Duwarın Acık Olsun... Enqellenen Proqramlara Bı Goz At Istemeden Izın verdıklerın olabılır...

FireWall Kasper'ın Kendınde War Ztn.. Pc'nı Guvenlı Modda Full Taratmanı Onerırım Bulduklarını Sıler.. Eqer Uqrasamam Dıyosan..

Dırek Formatda Atabılırsın C: D: vs hepsıne.. [Normal bıcımlendırerek]
fakat uqrasmayıp format atıp kurtulayım dersen qenede formatdan sonra boyle bır sorunu tekrar yasamaman ıcın kasper kullanmanı onerırım =)

masolak
11-04-2008, 19:49   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Kardeş Sistemim P4 3 Ghz ve 512 Ramdan oluşuyor kaspersky bu sistemi zorlamazmı?

d3vilkinq
12-04-2008, 00:17   |  #5  
Yeni Üye
29 mesaj

Kaspersky Antivirüs 7.0 + ( ve ustu) zorlamaz..
Bu Pcle vista kurmayacaqını warsayarak.. xpde kasmaz.

ancak tarama yaparken orneqın krıtık bolqelerı sız taratırken veya qenısh caplı bır tarama yaparken tabıkı extra bashka proqram actıqınızda kasılma yapar.. cunkı ram'ınız yetersız kalır.. eqer o sekıldede kasmasın ıstıorsanız ramınze 1qb daha eklemenızı onerırım..

sayqılarımla..

masolak
13-04-2008, 14:19   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Kardeş dediğin gibi kaspersky 512 Ram ile fazla sarsmıyor Sistemi.
Yalnız kafama takılan bi soru var. Acaba Kaspersky İnternet Security'nin yanında başka bir antivirüs programı kullanacakmıyım. yani bu antivirüs programı sadece internet güğvenliğimöi sağlıyor yoksa Flash bellek ve benzeri uygulamalar ile gelen virüslere karşı da koruyormu?
Bilgilendirirsen çok sevinirim. Teşekkürler.

Kapalı Hesap (69520)
13-04-2008, 18:46   |  #7  
Kapalı Hesap
39 mesaj
masolak
Kardeş Sistemim P4 3 Ghz ve 512 Ramdan oluşuyor kaspersky bu sistemi zorlamazmı?
Benim sistemim P4 2,8 Ghz ve 256 Ramdan oluşuyor. Bilgisayarı abartacak kadar kasmıyor. Sadece açılışta devreye girmesi bayağı bir zaman alıyor.

TuncaBozkurt
15-04-2008, 16:00   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
masolak
Kardeş dediğin gibi kaspersky 512 Ram ile fazla sarsmıyor Sistemi.
Yalnız kafama takılan bi soru var. Acaba Kaspersky İnternet Security'nin yanında başka bir antivirüs programı kullanacakmıyım. yani bu antivirüs programı sadece internet güğvenliğimöi sağlıyor yoksa Flash bellek ve benzeri uygulamalar ile gelen virüslere karşı da koruyormu?
Bilgilendirirsen çok sevinirim. Teşekkürler.
Kaspersky Internet Security anti-virus işlevine ek olarak güvenlik duvarı, anti-spam gibi işlevlere de sahiptir. Yani yanına başka bir anti-virus yazılımı kurmanıza gerek yok. Çünkü Kaspersky Internet Security, anti-virus işlevini fazlasıyla yerine getiriyor.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 15 Nisan 2008 16:01
linda
17-04-2008, 02:43   |  #9  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

nod 32 3.0 lisanslı kullan. bilgisayarını paylaşıma kapat. uzaktan yardımı kapat. eğer bir ağa bağlı iseniz ağdan çıkın.sistem geri yüklemeyi kapat. internet explorer yerine mozilla kullan. vs .çözemezseniz özel mesaj atın