AŞIRI ISINMA

HPQ-User
29-09-2009, 16:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Karadenizli sormuş:
Özellikle açma/kapama düğmesinin sol köşeye yakın kısmından başlayarak cihaz çok ciddi şekilde ısınıyor. Bu sıcaklık cihazın sol tarafında artarak devam ediyor ve alt kısma kadar iniyor. Cihazın pilini çıkarmıyorum ve elektrik bağlantısı da mevcut. Yaklaşık 2 ile 3 saat sonra bu sıcaklık adeta el değmeyecek ve hatta el yakacak hale geliyor. Bundan önceki bilgisayarımda yine HP idi ve o bilgisayar 3 yıldan sonra çok aşırı ses yapmaya başladı ve bu sesle kullanmamın mümkün olmadığı için bu yeni bilgisayarı satın aldım. Bunda da belirttiğim sorunu yaşıyorum. Önerinizi beklemekteyim. Teşekkürlerim ve saygılarımla

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP HDX 18 dizüstü bilgisayar. Yaklaşık 8 ay önce ilk el olarak bayiden satın aldım. Herhangi bir ekleme yapmadım cihaz tamamen orjinal hali ile kullanımımda.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

OSMAN BAĞÇEVAN
29-09-2009, 23:31   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

işlemcinizden kaynaklanan sorun gibi gözüküyor fakat sisteminizin özelliklerini yazmamışsınız malesef...
teknik servis e götürmenizi öneririm..

mindmehmet
30-09-2009, 04:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
118 mesaj

fanın mekanik aksamında olan sürtünmeden meydana geliyorsa ses gelir veya tozlanmıştır ki hava akımı olmaz dışarıya havayı püskürtemez ya da fan durmuştur. son olarak zor bir ihtimal ama bilgisayarın tamir görmüş olabilir ve uygun şekilde yapılmamış bir lehim yüksek frekans devrelerinde devre gibi hatta ısıtıcı gibi davranabilir yanıtlarımızı okuyarak daha açıklayıcı bilgi verirsen sevinirim kolay gelsin