asiri-islemci-kullanimi-ve-isinma-sorunu

criwalk
09-06-2010, 14:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

CASPER NIRVANA İ7 CPU LAPTOP ALDIM 2 AY ONCE YAKLASIK 1 HAFTA ONCE SU SORUN ILE KARSILASTIM PES 2010 OYNARKEN KASMIYORDU ILK BASTA SONRA KASMAYA BASLADI..SADECE BU DA DEGIL BILGISAYAR IN UST KASASI ASIRI IISINIYOR.SONRA KI ZAMANLARDA KASILMAYA PC ACILINCA HEMEN BASLADI.PC ACILINCA ISLEMCI NORMAL CALISIO AMA 5 DK SONRA KULLANIMI %40 DAN ASAGI INMIYOR VE PC 4 CEKIRDIKLI OLMASIN RAGMEN KASILIYOR.VATAN COMP. DESTEK SERVISE GOTURDUM.YAZILIMSAL DEDI FORMAT ATIP TEKRAR KURDU AYNI SEKIL DE AMA SUAN HALA AYNI SORUN VAR.PC DE SUAN BISEY YUKLU DEGIL ESET ANTIVIRUS YUKLU SADECE HDD BOS AMA HALA KASILMA DEVAM EDIYOR..SORUN NE ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
İNTEL CORE İ7 CPU Q720 1.60 GHZ
RAM 4GB
EKRAN KARTI GEFORCE 240GT 2 GB 1 GB PAYLASIMLI
WİN 7 64 BIT ISLEtim SISTEMI .500 GB HDD

firaristt
09-06-2010, 14:58   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

laptop oyun için değil ama çopu kişi ( buna bnde dahil ) laptopta oyun oynuyoruz.. laptopların işlemcisi rami ekran kartı zaten zayıf yüke binince ısınıyor zaten iyi bi soğutma olmuyor laptoplarda bi süre sonra sistem ısıdan dengesizleşmeye başlar.. virüs fln warmı die tam tarama yaptır NIS weya KIS 2010 ile... çarptırma düşürme sarsılma olduysa onuda belirtin... laptoplar için 4 çekirdek biraz fazla... 4 çekirdek olnca güç tüketimi artıyor oyuna girince 1.6GHz den 2.8GHz oc olduğu için işlemci daha da ısınıyor böyle olunca denge bozuluyor.. bi servise gönderin mümkünse sizin yanınızda tamir-bakım artık en yapılacaksa sizin yanıızda yapılsın mümkünse...

criwalk
12-06-2010, 08:42   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

dogrdur soyledıklerınız ama oyundan yada sıstemden kaynaklanan bı sorun olsa ılk aldıgımdan berı yasanırdı bu sorun...bı gunde oldu bu kasılmalara oyun esnasında cok daha fazla oluo bılgısayar cok kasıyor..suan laptop da hıc bısey yuklu degıl vırus taraması da yaptrdım  teknık destekden geldıkten sonra hıc bı sey bulamadı..olmazsa artık servıse gonderıp tekrar baktrıcaz..