Aşırı RAM kullanımı ?

Ahmet Göktaş
16-01-2010, 18:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkadşlar öncelikle konuyu nereye açacağımı bulamadım ve buraya açmaya karar verdim.sorunuma gelince ;Bilgisayarda C sürücüsünün ve D sürücüsünün alanları eşitti yani 40 ar gb. Ancak C neredeyse doldugu için Partiton Magic programı ile C'yi 60 GB'ye çıkarttım. Herşey normaldi fakat bir ara bi baktım görev yöneticisinden işlemler sekmesine , ne göreyim herşey kafasına göre ram kullanıyor. Önceden 0 küsur ram kullanan şeyler şimdi 4-5 mb ram kullanır olmuşlar. Hemde hiçbir program, oyun vs. çalışmazken. Hiçbirşey açık olmadığı halde toplam 300 kusür ram kullanıyor işlemler. PC'min rami 512 mb zaten. Yani bir oyun açmaya kalksam yetmeyecek o derece. Resimde aşağıda. Bu sorunu nasıl aşabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

hamzaa
16-01-2010, 18:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
292 mesaj

xp ve carck ise çok normal carck sahibi sen alıyor alacaklarını da onadan..!!!

Ahmet Göktaş
16-01-2010, 18:12   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Bişe anlamadım dostum. :S

Roadrunnner
16-01-2010, 18:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

arkadşım bendede aynı değerler var ve en son formatladığımdan beri böyle  bence bunlar o kadar anormal değerler değil oyun oynarken sıkıntı çekiyorsan pc yi açtığında kendiliğinden başlayan programları olabildiğince azalt sonra görev yöneticisini aç aşlemleri aynen resimde yaptığın gibi hafıza kullanımına göre sırala explorer.exe ve svchost.exe(bu en çok hafıza kullanan olacak çünkü bundan bi kaç tane daha var) işlemlerini işlem ağacını sonlandır diyerek sonlandır ama böyle yaparsan ses duyamayacaksın ama akıcı görüntü alırsın ses duymak istiyosan svchost.exe yi kapatma oyunu çalıştırmak için görev yöneticisinde dosya menüsünde yeni görev seçeneği var ordan oyun dosyasını bulup çalıştırabilirsin